Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник EDESA C-339 - не ­ изключва

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Icoooo

Нов участник

Здравейте имам хладилник EDESA модел C-339 . Хладилника не изкючва въобще, работи постоянно!
Копчето за вклучване и изключване работи. Включва и изключва хладилника, сватва си лампата и компресора си работи.
Предположих че проблема е в термостата, смених го със чисто нов, но нищо, проблема не се решава:
https://i.imgur.com/NMGmLiX.jpg
Странно е че, тоермостата има клеми за заземляване 4 -два броя, 3 . Има слот за 6 но няма клема нито пък има какво д асе включи в нея.
https://i.imgur.com/mABYFDO.jpg
https://i.imgur.com/whMj4ia.jpg
https://i.imgur.com/uSquEai.jpg
Питах човек с малко повече познания и ми каза, че термостат трябва да е свързан на клеми 4 и 6, ако е свързан 3 не спира да работи.
И със в шах. Някой може ли да помогне
Термостата е модел Fagor f67G2001 , не е ефтин 26 лева.
Ето примерно тук, има клема за номер 6: https://www.intersumi.com/es/termostatos/1058-termostato-frigorifico-fagor-edesa-ffd250-1-f67m011i4.html , но съм взел термостата точно за моя модел - C-339 и то не от мазагин , ами от специализиран сервиз.

att-5b0efb86bfbda339.jpg

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Май 2018 : Отправено: 30 Май, 2018 - 22:15:10
frick

Редовен участник
От: гр. Девин

При не изключване на хладилника не винаги проблема е в термостата. Може хладилника да не достига нужната температурата за да изключи термостата. А това вече може да се дължи на няколко причини.

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Яну. 2011 : Отправено: 30 Май, 2018 - 22:49:42
Icoooo

Нов участник

Например? Осещам, няколко пъти, докато въртя термостата зад авидя дали изключва се чува едно пук. Струвами се, че е от една котийка до компресора, но не съм сигурен. Но пукането не е докато въртя термостата. Ако включа копчето за включване на хладилника и контакта на разклонителя, и не работи, все едно терностата е изключил, докато не чуя това пук хладилника не включва, тоест не тръгва компресора д авърти. Все еддно е неюо като термо реле, или някаква защита!

(Добавено)
Проблема като цяло, защо тръгнах да обърна внимание, в хладилната камера по стените се образува скреш и то не малък. Не мисля, че не достига температурата. Даже мисля, че я превишава и нищо неизключва хладилника, затова се насочих към термостата!

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Май 2018 : Отправено: 30 Май, 2018 - 23:10:53
frick

Редовен участник

При изключване и последващо включване на хладилника нормално е да се чува това пропукване . При повторно бързо включване на хладилника компресора не може да развърти и защитата го изключва. Най-вероятно се чува това прицелване.

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Яну. 2011 : Отправено: 30 Май, 2018 - 23:20:38
Icoooo

Нов участник

Да, мисля че е така. Някакви идей иначе за проблема?
" А това вече може да се дължи на няколко причини. " - Озадачиме!

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Май 2018 : Отправено: 31 Май, 2018 - 00:15:21
kableman

Редовен участник
От: Варна
Кондезатора топъл ли е?Нагнетателната тръбичка гореща ли е? Да не би да има пробив на подохлаждането, и да му е поизбягал фреонеца. Може и компресора да се е пооморил, и да няма достатъчно хал. Като гледам не е първа младост.

Всичко записи: 217 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 31 Май, 2018 - 06:37:19
frick

Редовен участник

Скрежа по стената че го има добре, но на каква площ е, да не би да е само в горния край? Каква е температура на стената със скрежа? Скреж се получава с температура на стената малко под 0 , а за да изключи термостата му трябва доста под 0. Ако има възможност най- добре потърсете читав колега за да направи по точна диагностика иначе така само можем да гадаем.

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Яну. 2011 : Отправено: 31 Май, 2018 - 07:55:44
kableman

Редовен участник
Прав е колегата. Капки ледец трябва да има. Когато има пробив и теч на фреон, хладилника непрестава да работи,-не може да изключи, не стига температурата. Първо "бяга" фреона в плюсовата част, (заскрежаването подвежда че всичко е добре), и до ден два спира да охлажда и в фризера. Но само гадаем. Нека колега направи диагностиката

Всичко записи: 217 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 31 Май, 2018 - 08:04:25
Icoooo

Нов участник

Скрежа по стената е около една бедя, повече в долната част и върви успоредно на горе, като към горният край намалява. Като го пипна си е под нулата, не малко!

(Добавено)
Температурата в фризовата камера си е доста минус, към минус 10 може би. Добре си залежда.

"Кондезатора топъл ли е?Нагнетателната тръбичка гореща ли е?" - Ако става дума за отзад на хладилника са си топли да.

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Май 2018 : Отправено: 31 Май, 2018 - 08:47:44
kableman

Редовен участник
Температура в хладилната част +3+5,в фризерната - 18.

Всичко записи: 217 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 31 Май, 2018 - 09:17:42
frick

Редовен участник

Ако има възможност изключете хладилника за 3-4 дни и после пак го включете и вижте да ли положението пак ще е същото. Ако се влоши значи има пропуск , ако остане същото или е частично запушен или компресора е за брак.

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Яну. 2011 : Отправено: 31 Май, 2018 - 15:19:15
Icoooo

Нов участник

Направено е. Пак си залежда плусовата камера. Не се променя. Утре съм зивикал специалист да го провери. За което разбира се си плащам и ако е така както казвате, са пари на вятъра. Дано неизлезете прав за компресора!

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Май 2018 : Отправено: 31 Май, 2018 - 19:15:49
kableman

Редовен участник
Нормално е да си платиш. На мен ми се струва че мъките започват.Компресора се е запътил към вечните компресорни полета. Там ще се отдаде на блаженна почивка, където млади дългокоси руси девици ще му носят в стомни пресен фреон, и ще му духат с огромни ветрила...

Всичко записи: 217 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 01 Юни, 2018 - 06:05:53
Icoooo

Нов участник

. Почти беше издъхнал. Гъста вътре беше на испарения. Стената в хладилната камера трябва да е цялата заледена , че да изключи термостата.
Направи се ремонт и пълнене. - 95 лева

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Май 2018 : Отправено: 02 Юни, 2018 - 19:48:32
kableman

Редовен участник
Браво. Цикълът на Карно е започнал.
За да работи хладилника добре, се прави курбан. Курбана не трябва да се слойнисва а мазничкото трябва да става на малки "петънца". Вика се майстора, задължително му се целува ръка, и му се налива ракия, която е била в фризера не повече от 16 минути.

Всичко записи: 217 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 02 Юни, 2018 - 21:54:42
frick

Редовен участник

И да е стояла не по-малко от една година в дъбова бъчва. Става въпрос за ракията.

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Яну. 2011 : Отправено: 02 Юни, 2018 - 22:35:37

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник EDESA C-339 - не ­ изключва [Страници (1)]