Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Electrolux ERB 34233W

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не работи хладилната част
mitkovfu

Нов участник

Здравейте. Имам хладилник Electrolux ERB34233W на който спря да работи хладилната част. Фризерната част е долу, замразява и се заледява. В хладилната част обаче температурата е само с 2-3 градуса по-ниска от стайната. Компресорът работи непрекъснато, не изключва.
Може ли да ме посъветвате каква е възможната повреда и колко ориентировъчно би струвал ремонта/ хладилника е 7 годишен/, за да знам дали да влагам пари или да се насоча към нов хладилник..
Благодаря.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юни 2018 : Отправено: 17 Юни, 2018 - 20:23:42
frick

Редовен участник
От: гр. Девин

Най-вероятна причина е частична загуба на газ. Друга вероятна причина е частично запушване. Цената на ремонта зависи от точната причина и от техника ,който ще го ремонтира.

Всичко записи: 240 : Дата на рег-ция: Яну. 2011 : Отправено: 18 Юни, 2018 - 12:56:43
mitkovfu

Нов участник

Благодаря за отговора. Извиках техник и наистина се оказа загуба на фреон.
Техника го зареди и хладилника отново работи.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юни 2018 : Отправено: 18 Юни, 2018 - 19:18:21
frick

Редовен участник
От: гр. Девин

Ако не е отстранен пропуска , техника нищо не е направил. Това е все едно да помпиш спукана гума без да е залепиш.

Всичко записи: 240 : Дата на рег-ция: Яну. 2011 : Отправено: 18 Юни, 2018 - 21:27:35
mitkovfu

Нов участник

Ряза някакви тръбички, запоява, слага някакви байпаси. Не му разбирам, специалността ми е съвсем друга. В резултат хладилника в момента работи много добре, което беше и целта.
Естествено, човека ми обясняваше за елиминирането на някаква желязна тръбичка, която ръждясвала и т.н.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юни 2018 : Отправено: 19 Юни, 2018 - 07:03:18

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Electrolux ERB 34233W [Страници (1)]