Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

хладилник Liebherr CUNesf 3503

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 топла хладилна част
nikiangel

Нов участник

Здравейте колеги, моля за съвет относно хладилника ми. С един компресор е, и има 1 температурен датчик в хладилната част.
От скоро (около 2 месеца) не се включва да работи преди да е стигнала температурата в хладилната част около 12-13 градуса (имам термометър и я наблюдавам откак го имам(5 години някъде)).
Понякога го виждам че се включва, поработва много малко (примерно минута) и пак спира, и температурата си остава 11-12 градуса.
Започне ли да работи продължително, си охлажда и хладилната част си достига около 3.5 градуса при зададени 5 преди да е спрял.
Купих си нов датчик EKS 211 от тук http://www.duelbg.com/bg/catalog/cat:sondi

Но ми се искаше да чуя мнения, а и ако има някаква възможност да ми кажете какви кондензатори има в платката за управление (и захранващия блок) да си ги набавя преди да го разглобя с идеята да ги подменя, ще съм ви много благодарен.
Хладилник никога не съм ремонтирал но имам измервателни уреди, поялник и средно образование по електроника

Сега го засякох по време. Компресора се включи когато вътре беше 12 градуса
Работи 10 минути, изключи се. Вътре пак беше 12 градуса
Почива около 10 минути. При следващото включване вътре беше 14 градуса. Този път работи около 1 час и достигна температура 3 градуса преди да се изключи.
Възможните причини са:
1. Термо датчика
2. Ако е някаква RC (термо датчика + кондензатор) верига която подава стойност за температурата към процесора, може и да е скапан кондензатор.
3. Връзки по куплунзите на термодатчика които са се разхлабили.
4. Нещо съвсем различно от това дето предполагам.
Помагайте.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Авг. 2018 : Отправено: 10 Август, 2018 - 04:14:54
фригосервиз

Участник

Проблема не е в този датчик който си сменил. Има още един закопан в пяната който мери температурата на изпарителя.

Всичко записи: 70 : Дата на рег-ция: Ноем. 2013 : Отправено: 10 Август, 2018 - 07:52:12
nikiangel

Нов участник

Аз за сега още не съм сменил нито един, просто исках да питам за съвет преди да сменям. Сигурно ли е че е с 2 датчика?

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Авг. 2018 : Отправено: 10 Август, 2018 - 12:48:22

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » хладилник Liebherr CUNesf 3503 [Страници (1)]