Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Indesit ??? - не ­ изключва

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

gatev

Редовен участник

Колеги реванширам хладилник Indesit, с горна камера, но за съжаление лепенката с модела я няма. Управлението е електронно от тези с един потенциометър. Проблема е, че не изключва. Мерих сензорите и този на хладилната част не променя своите стойности и на -5 градуса стой на 5ком. Проблема ми е, че не знам в коя част на изпарителя се намира, за да го сменя. Ако някой разрешавал такъв проблем ще съм благодарен ако сподели.Ще кача снимки тъй като незнам модела.

att-5cd411c675aaei1.jpg

Всичко записи: 126 : Дата на рег-ция: Февр. 2011 : Отправено: 09 Май, 2019 - 10:50:50
Heat

Участник

Защо преди да разглобяваш не пробваш да вържеш на мястото на сензора едно съпротивление от 100 кОм, например, за да видиш дали ще изключи и да си сигурен, че причината е в сензора?
От поста ти не става ясно как си проверил, че не си променя стойността.

Всичко записи: 54 : Дата на рег-ция: Ноем. 2018 : Отправено: 09 Май, 2019 - 13:55:45
kolyo

Админ
От: Русе

Поразрови се тук, може и да откриеш къде е датчика :
https://elektrotanya.com/indesit_baan33vps.pdf/download.html

att-5cd41402ab3b9i.gif

Всичко записи: 11684 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Май, 2019 - 14:43:55
gatev

Редовен участник

Благодаря ви момчета, ще се поразровя като незнам модела ще е по-трудно...

Всичко записи: 126 : Дата на рег-ция: Февр. 2011 : Отправено: 12 Май, 2019 - 21:52:31

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Indesit ??? - не ­ изключва [Страници (1)]