Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Snaige 117 - не ­ изключва

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не изключва редовно
Мартин

Нов участник

Хладилник Sanige 117 на 12 години - не е нов - хладилна камера и фризер с един компресор. До началото на одината работеше без проблеми.
Тогава се наложи смяна на компресора с нов. Техниците казаха, че е попаднало доста масло в изпарителя и се наложи доста много работа по отпушването му.
След ремонта известно време работи добре, но се появи един по-силен шум при работа (с високи, звънтящи честоти). Техниците отново идваха, презаредиха го с фреон и пак смениха филтри. Казаха, че е от замърсяването на испарителя.
След това хладилникът заработи, но не изключваше на позиция на термостата по висока от 2 (всичко - 4 позиции). Работеше почти непрекъснато с кратки и малобройни (1 -2) изключвания през деня. По време на изклюванията контролната лампа на фризера светваше. По инструкция тя светва когато температурата във фризера се качи над минус 15 градуса.
При работа цялата решетка зад хладилника се нагрява силно - дори в единия край пари. Преди седмица хладилника отново отказа, дойдоха същите техници, смениха филтри и презаредиха с фреон. При зареждането не ползваха някакъв дозатор, а го направиха "на око" според мен. Хладилникът тръгна, но и при ниска позиция на термостата не изключва, а лампата на фризера (при почти празен фризер) не гасне. Впрочем хладилникът изключи сам едва 4 дена след ремонта.
При замерване с подръчен термометър температурата в хладилната камера беше около 7 - 8 градуса, а във фризера - около минус 13. Хладилникът сега работи почти непрекъснато, трупа скреж по изпарителя и не съм убеден, че охлажда достатъчно. Молбата ми е за консултация от вас, които имате опит и компетентност. Благодаря предварително.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 05 Септември, 2007 - 12:31:42
kolyo

Админ
От: Русе

Или го занеси в сервиз, или си купи нов.Така само хвърляш пари на вятъра.

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Септември, 2007 - 16:23:31
kolyo

Админ

хладилник Snaige
Имам хладилник Snaige на около 10 години 1 компресор на фризер и хладилник.
В последно време започна да работи много дълго преди да изключи, имам чуството , че ще изгори компресора.
Да ми препоръчате хладилен сервиз компресор ако се наложи.
Предварително благодаря
longoza

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Април, 2009 - 19:24:03
modac

Супер участник
От: София

първо два оточнителени въпрос колко ти взеха за смяната на компресора и по испарителя на плюсовата част на цяло ли трупа лед или половината

Всичко записи: 590 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 04 Април, 2009 - 17:16:26
kolyo

Админ

Термостат за хладилник ­ Snaige 117-3E
Здравейте! Имам тая антика вкъщи и за всичките си 14 години е работил много добре (е, с една смяна на компресор преди 9г). Преди няколко дни обаче спря , в смисъл не включва въобще. По метода "направи си сам" след кратка "диагностика" установих , че термостатът не работи (по-точно този за хладилната камера , не за фризера).
Термостатът е Ranco K59P1686. Въпросът ми е откъде мога да намеря (купя) такъв и има ли някаква настройка след монтирането.
Благодаря предварително!
isv

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Април, 2009 - 22:04:18
Bat Lyubo

Постоянен участник

Купуваш термостат от магазина за хладилни части, монтираш го и готово. Няма допълнителни настройки.

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 21 Април, 2009 - 15:49:20
kolyo

Админ

Хладилник Snaige ??? - зацепва ­ и спира
Хладилника като си работеше се размрази и компресора се беше нагрял.
Спрях го и след час го пуснах, но тръгва и спира-тръгва и спира.
Какво може да е?
todorov71

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Май, 2009 - 18:47:06
hotcool8

Редовен участник
От: до Бургас

99%компресор

Всичко записи: 231 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 12 Май, 2009 - 20:04:25
stanislav

Нов участник

todorov 71 , изгорел компресор баце лошо
Мартин, някой не си е е свършил работата - според мен компресора и газта не са за тоя xладилник, нямаш добро изпарение
не е термостат

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Май 2009 : Отправено: 27 Май, 2009 - 23:05:28
gkralev

Нов участник

Хладилник Snaige 117-2 - червената лампа не изгасва напълно
След сменен терморегулатор,червената лампа не изгасва напълно.Какъв е точният модел на терморегулатора?
Съмнявам се че ми е монтиран неподходящ, тъй като преди смяната лампата изгасваше.

Температурата е около 15-16 градуса. Това се получи след смяна на термопегулатора преди този ремонт лампата светеше нормално, предполагам че е от новия терморегулатор, а хладилника винаги е бил на това място.
Имате ли представа какъв е точният модел на терморегулатора и с колко осезатела е?

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 18 Февруари, 2010 - 13:38:14
kolyo

Админ

Червената лампа е глимлампа и може да примигва от утечка.
Що не пробваш с обърнат щепсел

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Февруари, 2010 - 14:35:54
gkralev

Нов участник

Пробвал съм с обърнат щепсел пак е така.Лампата намоменти изгасва изцяло,после започва да мъждука,а ако отвориш вратата тогава светва изцяло.Със стария терморегулатор просто или светеше или беше изгаснала нямаше мъждукане.Дали не са ми сложили терморегулатор не за модела,а???

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 18 Февруари, 2010 - 17:01:56
ice

Нов участник

Презареден с фреон или клапани на компресор.
Не е термостат,колкото до червената лампа тя е с отделен термостат,който показва проблемация !

Всичко записи: 34 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 20 Февруари, 2010 - 16:41:04
kolyo

Админ

Хладилник Снайге 117-3 - замяна на терморегулатор с друг
Може ли терморегулатор ТАМ133-1М да се замени с терморегулатор RANCO K59-H1303/001.
Как да свържа новия терморегулатор?
Предварително ви благодаря.
goss

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Септември, 2010 - 15:57:24
clima

Участник
От: Благоевград

да даже е по-добре ,само внимавай земното!

Всичко записи: 87 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 09 Септември, 2010 - 22:24:12
kolyo

Админ

Хладилник с фризер Snaige 117-2
Здравейте колеги!Въпросът ми е следния:Преди 5-6 години е сменен филтъра и е зареждан(имал е подпушване). Термостата е настроен на "3", хладилникът прави в камерата -21оС а в хладилната част температурата е около 9-10оС.Това според мен не е нормално но защо?
pac_

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Септември, 2011 - 13:55:14
kolyo

Админ

Хладилник Snaige 117-2 - не ­ изключва
Здравейте! преди месец-месец и нещо баща ми размразяваше хладилника(практика, практикувана от 4-5 години-предполагам е бил развален нагревателя, за да не се саморазмразява, но както и да е...) и забелязал как изпаднали разни части от задната страна на хладилната част(какви са били-не знам, не бях вкъщи, когато се е случило,а частите заминали ).
Свалихме една бяла и една тенекиена плоскост(изпарителя,предполагам?) и изпадна и една дебела тръба/кабел, който беше все едно пуснат в пещ-нагорял целия. Вътре имаше една тънка жичка(като косъм) и то навита на спирала.
Освен това,намерихме да стърчат 3 "кабела"-2, приличащи на многожилни и един с намалено сечение и като с топче отпред(доколкото разбрах:двата многожилни са от нагревателя,а другият-от термостата).Уж имало скоба,но откъде е и за какво е било-никаква идея.
Все пак,сглобихме го, пак заработи, но не се изключваше(преди си работеше и се самоизключваше).
Четох,че точно единия странен "кабел" трябва да е прикрепен за изпарителя-закрепих го с две от онези телчета с гумирана обвивка(поради лиспа на скоба...) и пак не става.Ако се сещате какво може да се направи по въпроса,моля споделете (аз,че правя нещо не както трябва-правя).
Хладилникът е доста стар(мисля,че е на около,ако не и над,20 години)-работеше си перфектно и продължава да работи, само този проблем със самоизключването ни бърка.
С хладилна част и фризер е(фризера е отдолу).
jvladimirov

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Юли, 2012 - 08:26:54
kolyo

Админ

Хладилник SNAIGE 117-3 - не ­ включва
Здравейте! Имам в нас стар SNAIGE 117-3 (на около 15 години) до снощи работеше безотказно ден и нощ, но сутринта видях че се е размразил, не работеше, а червената лампичка си свети постоянно, не издава никакъв звук...
Дали може някой нещо да подскаже или насочи за това какъв може да е проблема? Благодаря му предварително
velkata

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Януари, 2014 - 16:26:43

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Snaige 117 - не ­ изключва [Страници (1)]