Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Bosch KGE 3115/02

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не поддържа температурата във фризерната част!?!
Tehni4oR

Нов участник

Здр колеги! Хладилник Bosch KGE3115/02 комбиниран с фризер. Управлението е електронно, с един компресор.
Проблемът е ,че температурата на фризерната част осезаемо се влияе от околната температура. До темп. 24 градуса всичко работи нормално , покачи ли се температурата над тази фризера започва да покачва своята като при 30 градуса тя е -3 до -4 градуса а при 32 вече е над нулата. При това показанията на дисплея са винаги с 5-6 градуса над реалната температура във фризера.
Хладилната част работи перфектно колкото и зададеш толкова поддържа независимо от температурните вариации в стаята.
При това положение копресора не изключва цяло лято
Дайте някакви идеи какво да го правя, за ремонт ли е за дозарядка с фреон или за изхвърляне през терасата?

Иска ми се първо да видя какво мода да направя със собственни сили и средства без да го разнасям, че е 190см висок а като знам как го качихме до 4-я етаж по стълбището.....

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 14 Септември, 2007 - 18:45:26
kolyo

Админ
От: Русе

Може магнетвентила да се е скапал
Най добре го занеси в сервиз

Можеш само да провериш дали прилепва уплътнителя на вратата

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Септември, 2007 - 20:44:54
kolyo

Админ
От: Русе

хладилник BOSCH KGE 3115/02 - ­ грешка E2
Здравейте! Интересува ме някой може ли да каже какво означава код Е2 на дисплея за температурата на охладителя.
Благодаря ви предварително.
jogi

http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=2&topic=1012

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Април, 2011 - 20:05:29

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Bosch KGE 3115/02 [Страници (1)]