Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник INDESIT C239 NF

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не работи хладилната част
Rumen Marinov

Нов участник
От: Шумен

Добър ден! Невеж съм хладилната техника, но съм инженер по електроника. Повреди ми се хладилника, модел INDESIT C239 NF. Симптомите са следните:
Преди известно време забелязах че в хладилната част температурата е много висока - покачваше се до около 15 гр. и дълго време оставаше на тази стойност.
След това се включва, охлажда до около 2 гр. и се изключва (размразява се задният панел). Дълго време не се включва охлаждането докато не стане 15 гр.
След време (когато дойдоха жегите) температурата до която достигаше хладилната част се покачи до около 25 гр. като все по-рядко се включваше охлаждането. Но работеше някак си.
От една седмица не се беше включвало охлаждането и съответно вчера потърсих помощта на хладилен техник, но когато стигна до платката за управление вдигна ръце и ми каза че не може да се справи. Тогава взех платката и я прегледах. Мерих всички елементи и не можах да открия никакъв проблем (естествено не можах нищо да преценя за процесора и паметта). Монтирах платката и включих хладилника. Той си заработи по старому, фризерната част идеално, но хладилната част изобщо не се включи. Така доста време. Днес по обяд забелязах, че хладилната част е работила, като температурата в нея беше 13 гр. но я заварих изключена.
Бихте ли ми казали къде да търся проблема? В датчик за температурата ли, в електрониката ли (процесора и паметта) или в разпределителния клапан?
И още един въпрос: към кого да собърна по проблема - от Шумен съм. Посочете някой свой колега или сервиз, който е запознат с този вид хладилници. Благодаря ви предварително.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 15 Септември, 2007 - 13:46:09
kolyo

Админ
От: Русе

След като изключва на 2 градуса значи датчикът за температура е добре.
Повторното включване става от датчика на изпарителя когато се достигне зададената температура, за да може водата да се оттече.

Фирмен сервиз :
Шумен 43938 ул. Цар Ив. Александър, 9Б

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Септември, 2007 - 14:51:35
състезателя

Участник

телефонът на сервиза в Шумен е 88-34-38

Всичко записи: 66 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 16 Септември, 2007 - 20:30:15
kolyo

Админ
От: Русе

Хладилник Indesit C239 NF - не изключва
Хладилникът работи нормално само дето не изключва и червената му лампичка мига постоянно. Това мигане някаква грешка ли е ?
Pawel

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 31 Май, 2008 - 22:30:51

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник INDESIT C239 NF [Страници (1)]