Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник SAMSUNG SR-L39WEB

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (3): « 1 [2] 3 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

iguanateam

Нов участник

Здравейте, имам следния проблем с такъв хладилник, както си работи и почва да включва и да изключва фукцията SUPER . Може да я включи и след 2 секунди да я изключи и след две три минути пак но я изключва след 5 или повече минути . Кажете как мога да реша това ? Благодаря Ви предварително !

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2012 : Отправено: 30 Декември, 2012 - 14:02:52
kolyo

Админ
От: Русе

SAMSUNG S RL39 НЕ РАБОТИ + ­ КАМЕРА
При многократно спиране на тока хладилника ни Самсунг / с дисплей/ перстана да охлажда в плюсовата камера.Температурата се вдигаше и в момента показва 27 градуса.
Измерих платката и установих,че няма напрежение нито постоянно нито променливо на куплунга към мотора на клапата.Има ли смисъл да го разглобявам за да проверявам и други хеща ?.
Дайте съвет спешно защото жената ще ме убие. Благодарен съм на всеки отзовал се .Гъошев.

Проверих платката на моя личен хладилник на които отказа да работи хладилната + камера и тя е окей.Моля да не светне някой как да стигна до карантията му без да го изпочупя.Не ми се иска да счупя някоя пластмаса или нещо друго.Дано чуете моя зов за помощ тъи като съм финансово затруднен и не мога да ползвам услугите на сервиз.БЛАГОДАРЯ .
geoschev
Изключи го от щепсела за 2(ДВА) дни
За да ти помогнем трябва да знаем пълния модел

Всичко записи: 11354 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Февруари, 2013 - 20:36:53
Мариян К

Нов участник

SAMSUNG SR-L39WEB
Здравейте , притежавам следния хладилник и изчетох тук коментарите , относно замръзването във фризера и "метода с гумената тръбичка" , който спомага за отстраняването
При мен проблемът е следния : забелязах , че от изв време насам започна да духа мн студено в хладилната плюсова част (появи се скреж по някои продукти) и реших да почистя и изключа машината .
Стоя изкл около 2 дни . При включването се наблюдава следното .За около 2 часа сваля температурата във фризерната минусова част до -17 , на ЕКО режим . Температурата в + част стои около + 12 градуса .
Рзглобих системата - дефакто във фризерната част имаме алуминиево фолио , пред него е изпарителя , пред него засмукващ вентилатор - пред него е кората на фризера с въздуховодите . Има и един клапан , който пуска студ и към + част на хладиника при затворена врата , той се отваря .
Тази система доколкото видях работи - нямам натрупване и обледеняване на изпарителя , клапана се отваря и затваря при отворена тръба

Какъв е според вас проблема - благодаря в аванс на отзовалите се
не успях и да видя микро пропуск - откъдето да е избягал например част от фреон
след 4,30 часа работа на мотора - изключи и термостата на хладилника - дали е добър този първоначален температурен интервал

Моторът на хладилника изключи : следните наблюдения
* показател на фризерната част -17 градуса - не мига (достигнати)
* показател на хладилната част +6 градуса - МИГА - (недостигнати) - реално измерени с термометър в хладилникът са +12 градуса

БИ ЛИ ТРЯБВАЛО ДА ИЗКЛЮЧВА МОТОРА - АКО НЕ СА ДОСТИГНАТИ ГРАДУСИТЕ И В ХЛАДИЛНАТА ЧАСТ - РЕАЛНО СПОРЕД МЕН ТЕРМОСТАТА НЕ Е РЕАГИРАЛ ОЩЕ , НО КОМПРЕСОРА НЕ РАБОТИ

А защо температурата в хладилника не пада - стои си все около + 12 градуса , в момента от 40 минути компресора работи - а температурата стои все такава .... уплътненията са добре и не влиза горещ въздух отвън
Когато затворя прекъсвача на вратата - според мен духа много леко студен въздух - но не знам и каква трябва да е силата на струята

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Септ. 2013 : Отправено: 01 Септември, 2013 - 19:40:00
kolyo

Админ

Компресора изключва когато е достигната температурата във фризера.

Всичко записи: 11354 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 01 Септември, 2013 - 20:48:57
Pawel

Постоянен участник
От: Шумен

хладилник samsung SR-L39WEBS - нагревател
Здравейте.Въпросният хладилник работи нормално докато постигне темп. и изключи.След това тръгва сам но след известно време и плюсова темп. във фризера и хладилника.След това цикъла се повтаря.Бях на адреса -изпаритела е чист, клапата прави няколко оборота и остава отворена зависи от темп.(работи).не изписва грешки.Само забравих да измеря нагреватела и фуса(изходих от това че щом няма лед би трябвало да е здрав)
Хладилника не беше изключван преди да отида.
Благодаря.
МЕТО
Няма лед по изпарителя, защото датчика във фризера докато не достигне определена положителна температура компресора няма да се включи. Така хладилника се размразява, но много бавно. Прегледай си пак веригата на нагревателя.

Всичко записи: 366 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 13 Юни, 2016 - 21:04:49
МЕТО

Участник
От: София

Май е заминал нагревател.Има някакво съпротивление 5-6kO.Но като го захраня директно не грее.Някой да знае от къде да намеря такъв?
Благодаря "Pawel"

Всичко записи: 59 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 18 Юни, 2016 - 23:43:47
Мартин Недков

Нов участник
От: Варна

Хладилник SAMSUNG SR-L39WEB - грешка dS
Пускам хладилника и мигновенно ми излиза грешка dS
преди известнно време беше изгорял нагревателя смених го със силиконов 80 ватов но грешката не изчезва
проверих термопредпазителя здрав е след това погледнах датчика за температура показва ми близо 5 килоома съпротивление , рид датчика 36 ома , малкия нагревател 800 ома и до тука свършват моите сили
моля помагайте.

Всичко записи: 27 : Дата на рег-ция: Ноем. 2013 : Отправено: 06 Юли, 2016 - 20:23:42
kolyo

Админ

грешка dS е тръбен датчик
Най добре си поръчай оригинален нагревател от фирмен сервиз - идва комплект с датчиците и изпарителя

Всичко записи: 11354 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Юли, 2016 - 21:40:21
Мартин Недков

Нов участник
От: Варна

Kolyo знам го този комплект но идеята е че този хладилник ще го подаря на едно семейство което няма парички да си вземат каъвто и да е за това реших с по малка инвестиция да го направя и да им го дам а този изпарител ще струва сигурно колкото едно малко хладилниче?

Всичко записи: 27 : Дата на рег-ция: Ноем. 2013 : Отправено: 07 Юли, 2016 - 12:24:56
kolyo

Админ

130-140 лева

Всичко записи: 11354 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Юли, 2016 - 13:06:45
МЕТО

Участник
От: София

120 лв.струва. Идва до 5 работни дни

Всичко записи: 59 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 10 Юли, 2016 - 11:34:04
naskoazz

Нов участник

Samsung SL36WJ2 - нагревател
Здравейте, модела на самсунга ми е sl36wj2 не го намерих из форумите та затова пиша тук, че проблема е идентичен.
Работи известно време /докато си постигне температурата или докато не изключи защита / и повече не тръгва,докато не го рестартирам и след това нещата се редуват.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Юли 2016 : Отправено: 12 Юли, 2016 - 11:46:07
kolyo

Админ

Хладилник Samsung SR-L39WEBS
Хладилник Samsung - SR-L39WEBS. Духа но не е студено ,на дисплея температурата мига и не се застопорява.Преди работеше но се образуваше лед под най долното чекмедже на фризера.В момента щрака някакво реле зад дисплея и не духа студено.Релето щрака през няколко минути.
Моля дайте съвети !
Володя Георгиев

Всичко записи: 11354 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Юни, 2018 - 08:21:01
nenkolpfc

Нов участник

.

Всичко записи: 32 : Дата на рег-ция: Юли 2010 : Отправено: 10 Юни, 2018 - 17:50:15

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник SAMSUNG SR-L39WEB [Страници (3): « 1 [2] 3 » ]