Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Hisense 2611GW/BPE ­ инвертер

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

fujitsu

Постоянен участник

Здравейте.
Климатика е на около месец и сега тези дни клиента го пуснал за първи път на топло и "се видял в чудо". След като достигне зададената температура външмното тяло се изключвало а турбината не, и така температурата се понижавала значително и започвало да духа наистина хладно докато не се включи пак компресора. Нямах време да ида до машината. Това предполагам не е нормална работа на този тип климатик.
Моля за идеи и мнения.

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 14 Октомври, 2007 - 22:20:25
lichkata

Редовен участник
От: Горна Оряховица
моите бяха така и ги оправих като към датчика на тръбата слагаш последователно по 1и2 килоома докато вентилатора спре
явно имат недостатък

Всичко записи: 139 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 15 Октомври, 2007 - 22:11:02
sverox

Нов участник

lichkata , имам същия проблем с hisense KFR3529 GW/BPE. (като достигне зададената температура външното тяло изключва, а турбината върти постоянно на пълна скорост).
Дай повече инфо за това с резисторите на "...датчика на тръбата..." как се прави (че и сервизниците не го знаят и в чудо се видях).
Благодаря предварително.

fujitsu , кажи и ти какво става проблема при тебе.

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 15 Октомври, 2007 - 22:56:38
lichkata

Редовен участник
Прекъсваш единия кабел на датчика и слагаш съпротивление 1,2,3 килоома докато стане
така изменяш параметрите на датчика и има голям ефект.
Моите като ги направих започнаха да дигат клапата в горно положение.
И между другото моите хайсенси са с лепенка осака и модел sh12sbpe

Всичко записи: 139 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 15 Октомври, 2007 - 23:12:24
p1

Постоянен участник
От: Сливен

sverox аз лично не побългарявам по този начин датчиците защото специално по този датчик се ориентира целия климатик и една такава външна намеса му променя изцяло работата.моето мнение е че не съм по умен от този дето е изчислил машината.

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 17 Октомври, 2007 - 23:10:50
lichkata

Редовен участник
p1 , тогава ти как би разришил проблема............................при мен е супер и моляте не изказвай такива мнения;
все пак тука е форум за колеги на които да се помага а не е за инжинери конструктори.

Днес ми смениха тръбния датчик Сега от 4 часа го гледам - не изключи нито веднъж.
p1 , имам 2 такива климатика и така оправих проблема

Всичко записи: 139 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 17 Октомври, 2007 - 23:17:07
kolyo

Админ
От: Русе

За евтините климатици поставянето на допълнително съпротивление последователно на датчика е единственното решение, поне засега

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Октомври, 2007 - 23:36:33
p1

Постоянен участник

lichkata а не се ли замисляш че този форум го четат и други хора които са способни да си окотят климатика докато разберат кое какво е
Дай повече инфо за това с резисторите на "...датчика на тръбата..." как се прави (че и сервизниците не го знаят и в чудо се видях).
аз също съм за помоща и този форум ми е помогнал доста.така че извинявайте ако съм засегнал някого
p1 тогава ти как би разришил проблема............................
аз бих пробвал с друг датчик или бих променил делителя на напрежение на датчика.но първо бих проверил каква темп. е задал клиента.

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 17 Октомври, 2007 - 23:53:06
fujitsu

Постоянен участник

sverox, засега само се чудим какво да го правим
Евтин инвертор е и не искам да правя каквото и да е без да съм сигурен, защото неправилна намеса от вън може да доведе до много сериозни приблеми.

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 18 Октомври, 2007 - 19:03:54
niki_kolev77

Участник

p1 , не се ли замисли че може да е инженерна грешка па макар и елементарна все пак говорим за евтини инвертори нали всеки греши а да не говорим за евентуални пропуски във монтажното положение или липсата на добар контакт на датчика със изпарителя неща които сам виждал и отстранявал при не един и два климатика и незнаещите какво правят е добре нищо да не правиат по климатика си или сами ще си носят последствията от компетентния си ремонт
И извинизвай савсем не се самнявам в твоята компетентност личи си че си човек които не говори празни приказки просто понякога наистина разрешението на даден проблем е елементарно

Всичко записи: 59 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 19 Октомври, 2007 - 23:50:57
p1

Постоянен участник

niki_kolev77 прав си че в повечето случаи е нещо дребно.както и бях написал за зададената температура на климатика.
случвало ми се е зададена темп.28гр. при външна 10-15 замервам с цифр. термометър 30-31гр на нивото на вътр. тяло.а при такава темп. тръгва вентилатора на вътр. тяло.
за инжинерна грешка не мисля защото хайсенс са едни от малкото евтини климатици с печати за качествен контрол.

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 20 Октомври, 2007 - 22:18:33
sverox

Нов участник

fujitsu , виждал съм и съм тествал същия модел - само че Crown (Hisense) KFR-2611 GW/BPE.
Няма такъв проблем, изключва си както трябва да е.
Мисля си колкото и да е евтин инвертора това е елементарна функция, която я има в духалките за 30-40 лева, а е наистина много дразнещо да ти духа.
Значи пускам го на топло. В стаята е 16-18 градуса. Нагласен на 24 градуса (или повече). Работи десетина минути, без да достигне температурата изключва външното тяло . Стои така 3 минути. След това пак включва външното тяло и така ги редува.
Какъв може да е проблема.
При избрана температура климатика включва външното тяло за няколко минути и го изключва. Стои така за 3-4 минути и отново включва външното тяло и така постоянно. Понякога докато работи външното тяло, ако успее да стопли през това време питата вътрешното тяло започва да духа за минута и се изключва заедно със стопа на външното тяло.
Проблем е че и отвреме-навреме проработва както си трябва и си топли докато си стигне зададената температура. На следващия/те старт-стоп отново гореописания проблем.

Техниците дойдоха - първото съмнение беше тръбния датчик. Смениха го с нов, проблема остана.
Второ смениха контрол платката на вътрешното тяло - проблема остана.
Докато се занимаваха взе че проработи нормално - замериха налягания, тоци и т.н. - всичко в норма.
Чакаме ги отново да дойдат. Ще мерят докато прави така (изключване/включване).
Някой да е срещал подобен проблем и да предложи идеи.

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 22 Октомври, 2007 - 22:14:39
p1

Постоянен участник

имал съм подобен проблем само че при мен вентилатора спираше след 1 мин.и се оказа че процесора взема странни решения.

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 13 Ноември, 2007 - 22:23:59
sverox

Нов участник

p1 , процесора?? Къде се намира?
Вътрешната платка е сменена във връзка с описания проблем.

Сервизниците дойдоха и по закона на Mърфи взе че проработи както трябва в момента когато бяха там. Позатегнаха кабели и връзки за всеки случай.
След това 6-7 часа работи безпроблемно и в момента пак е така. Ще се пробва сигурно със смяна на външната платка.

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 15 Ноември, 2007 - 21:50:21
p1

Постоянен участник

във външното тяло има светодиоди които показват евентуалния проблем.по вероятно е да е някои датчик на компресора.

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 16 Ноември, 2007 - 23:44:47
sverox

Нов участник

Диагностика на вътрешното тяло даваше "IPM Trouble".
Светодиодите на външното тяло (на IPMa) даваха код "Compressor overheat".

Смениха се комплекта датчици на външното тяло - вече 5ти ден работи без проблем.

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 02 Декември, 2007 - 13:19:33
kolyo

Админ
От: Русе

Климатик CROWN KFR-2611GW - светодиода мига 12 пъти
Колеги климатика обикаля от година и половина по различни сервизи и за момента все още не работи . В последния сервиз кадето е ходил са казали , че е за софтуер .
При включване във външното тяло не тръгва и светодиода мига 12 пъти .
Паметта е 93С46 , но в нея няма никакъв запис .
top serviz

Грешка 12 не беше ли IPM
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=2&topic=202

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Май, 2008 - 10:34:28
fujitsu

Постоянен участник

Какво показва 12 пъти мигане на единственният диод на IPM за модел KFR-3529W/BPE. Ако някой има инфо моля да пише. Днес смених един ГРЪМНАЛ такъв и ми се появи тази грешка.

Ето го гръмналото IPM'че. Откъсналото се парче беше на 10 см от него.

att-489106c282f3492d.jpg

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 23 Юли, 2008 - 00:28:58
niki_kolev77

Участник

Та значи датчиците ги смених аз.Имам в предвид тези на sverox.
Въпросните датчици са тройка и вървят в комплект.
Доста ме разиграва тоя 2611.
Датика съм сигурен че го мерих просто явно от време на време е давал грешни показания.

Всичко записи: 59 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 31 Юли, 2008 - 01:25:26
fujitsu

Постоянен участник

нова тема за KFR-3529W/BPE
Когато външната температура е под 16 гр климатика не работи. Като стоплих датчика за външна темп. климатика работи нормално. Смених датчика за външна температура, но не се оправи с новият датчик. Поработи има няма 3 мин и спира. Диода на IPM'а мига 12 пъти по 7/8 серии и климатика заработва. След три мин. пак спира мига.... Оказа се че в сервиза нямат сервизна документация за този модел Помагайте...

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 10 Февруари, 2009 - 20:58:08

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Hisense 2611GW/BPE ­ инвертер [Страници (1)]