Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик SoGo SM1-18HR - ­ налягането пада

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

V_power

Нов участник

Здравейте.Имам проблем с климатик SoGo SM1-18HR
при пускане на отопление климатика вдига 22 бара за 30 сек. след което налягането почва да пада до 9 бара и там остава.
Лампа defrost свети постоянно при принудително обръщане от четирипътния вентил на студено на манометърът стрелката отива на вакум.
Кажете според вас на какво се дължи проблемът. Благодаря предварително

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 12 Ноември, 2007 - 17:03:58
joroklima

Постоянен участник

Виж дали няма пречупена тръба. Най вече голямата (смукателната) . Другото , което може да е , е запушване на капилярката.

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 13 Ноември, 2007 - 00:25:16
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Не е изключено да е капиярка, но на студено тя не играе никаква роля и е странно че . климатика се държи така

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Ноември, 2007 - 17:27:10
Rosko

Нов участник

Имам същия климатик. Преди 2 седмици след едни гръмотевични бури при включване въобще не искаше да тръгне - мигаше една лампа. Като го извадех от щепсъла и пак го пъхнех тръгваше, но не включваше компресора.
Взеха платката в сервиз и казаха, че се е повредил записа на чипа и не могат да намерят същия софуер. Никъде в Русе не мога да намеря такъв запис.
Моля който има същия модел и може да свали записа от чипа да ми го прати.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 26 Юли, 2009 - 13:07:45
BaHko

Нов участник

D кажи на колегите от русе че много изхитряха и те ...... обади се в друг сервиз.

Всичко записи: 28 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 26 Юли, 2009 - 20:32:33
kolyo

Админ
От: Русе

И от другия сервиз ще го влачат поне месец
мигаше една лампа
коя лампа ?

Всичко записи: 11508 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 26 Юли, 2009 - 20:43:05
Rosko

Нов участник

Не помня коя лампа, а сега дисплея го няма. Собственикът на сервиза ми е познат и не вярвам да ме лъже. Сега взеха платката в друг сервиз, но без софтуер едва ли ще направят нещо. Докато обиколя всички сервизи в Русе и лятото ще свърши.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 28 Юли, 2009 - 20:18:40
kolyo

Админ
От: Русе

Климатик sogo ??? 18 - мига TIMER
здравейте колеги, имам проблем с климатик sogo 18
след 10 часа работа започва да мига таймера
смениx датчиците, вентилаторите въртят нормално, машината изравнява нормално на 26 бара
изчистил сам и двата топлообменника
някои знае ли грешката ще сам благодарен.
velpan

Всичко записи: 11508 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Януари, 2013 - 17:02:56
fujitsu

Постоянен участник

Мотора на турбината с Хол ли е ?
Да не би да прегрява много и да се "включва" защитата? на мотора на турбината.

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 14 Януари, 2013 - 09:45:54
velpan

Нов участник
От: Бургас

странното е че работи 10 часа понякога и повече казват клиентите

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 18 Януари, 2013 - 08:38:25

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик SoGo SM1-18HR - ­ налягането пада [Страници (1)]