Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик NEO АCS-HL12FA EUR - ­ грешка F6

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Дава грешка F-6
miro

Редовен участник

На студено работи на топло дава грешка F-6.
На два климатика вече ми дава тази грешка
единия го гледах влючва всичко тръгва да топли и изключва не тръгва турбината а на студено вентилатора работи ,
тръбния датчик е здрав ,почти всичко сам пробвал,
просто ме интерисува каква е тази грешка.

на топло вътрешната пита загрява датчика е здрав но турбината не тръгва да се върти , като стане в помештението около 20 градуса почваше да работи, значи винтилатора е здрав не мога да разбера каде е проблема ,
климатика е гаранционен и не знам каква част да поискам да ми изпратят, все пак не мога да поискам нов климатик.

Всичко записи: 239 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 03 Декември, 2007 - 13:45:18
lichkata

Редовен участник
От: Горна Оряховица
F6 or FF 06 - Indication of the malfunction of PG motor -това е проблема на Нео-то

ненормална работа на мотора на вътрешното тяло - сменяй го
най вероятно ти работи на една степен

Всичко записи: 139 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 04 Декември, 2007 - 20:40:30
kolyo

Админ
От: Русе

По скоро турбината заяжда механично.

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Декември, 2007 - 17:58:16
aprilskia

Нов участник

Климатик NEO ACS-HL24FA2
когато се обледени външното тяло и започне да се размразява работи няколко минути 2 или 3 не успява да се размрази и мигат 3 пъти и трите светодиода на вътрешното тяло и се изключва ,
според мен и фреона му е малко макар че монтажниците му направиха профилактика но нали те ще плащат фреона се направиха на луди че е 407c
обледениява се и при +4 до 5 градуса външна температура
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Според вас ще се оправили ако му сменя фреона от 407c на R22.Това мога и сам да си го направя, но с изкл. какво може да се направи по вапроса ? ако все пак има някакво решение или да пия една вода и да се успокоя

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 17 Декември, 2007 - 22:17:58
kolyo

Админ
От: Русе

Не е ли по добре да платиш на някой сервиз и те да ти го заредят с R407 по кантар

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Декември, 2007 - 19:49:07
evroclima

Участник

макар,че марките са различни проблемите са еднакви.
http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=2&topic=330

Всичко записи: 67 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 18 Декември, 2007 - 20:06:19
aprilskia

Нов участник

здравейте аз пак да попитам на elit 24 при размразяване върти ли им винтелатора на вътрешното тяло ,
долях ме му фреон по табела и пак същото не може дасе размрази, но аз направих малко опити на външното тяло сондата беше само пъхната аз и сложих термо силиконова паста , започна да размразява по начесто , но пак се изключва
извадих сондата за въздуха на вътрешното и я задаржах с ръка да не истива когато размразява и стана чудо - размразява 12 мин. леда почти падна и не се изклучи а си влезе в режим .
Постаеих изолация под сондата но щом не я държиш с рака размразиява по дълго но пак се изключва .
Определено тъпото нео не иска да заработи.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 16 Януари, 2008 - 00:02:00
evroclima

Участник

aprilskia , с фреона и при нас не стана,уж от роял казват, че само е фреон.
сега ще сменим външен тръбен датчик но едва ли ще се оправи.
май нещата отиват към платка. при мен станаха вече 3 развалени.

Всичко записи: 67 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 16 Януари, 2008 - 00:20:17
aprilskia

Нов участник

А така за платките ли заговорихме ,
и на мен така ми се струва вече защото с мойте смешни опити желязото заработва по савсем друг начин ,ако беше заради фреона нямаше да има такъв ефект,
но защо при мен заработи когато му държах сондата
с две думи да търся платка според теб ,ще намеря да пробвам и ще пиша ,
само да ми кажеш ако взема платката от beko24 вътрешните тела са на 100% еднакви ще имали някакъв проблем да пробвам с нея

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 16 Януари, 2008 - 19:26:31
evroclima

Участник

извади първо твоя и ги сравнявай

Днес се свързах с регионален на Елит България,каза че проблема е бил софтуерен и другата седмица сряда или четвъртък щели да имат отговор,предполагам тези климатици щом са Galanz проблема е еднакъв...

Всичко записи: 67 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 16 Януари, 2008 - 20:11:50
aprilskia

Нов участник

днес ми смениха тръбен датчик на външното тяло и сега дори и не се опитва да размразява, а директно се изключва по познатия за всички ни начин.
Със старата сонда като се опиташ даго размразиш насила дава грешката на 3-та минута , с тази новата не, но и неправи нищо

намерих магазин доставчик на платки какво да гледам за да не обуркам моията с новата ,в магазина ми казаха че не разбирали а от сервиза си ги зимали каквито им трябвали , имат ли нещо номера или на външен вид да гледам

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 18 Януари, 2008 - 18:24:37
fujitsu

Постоянен участник

aprilskia
Гледай да запомниш кой кабел за къде е (умните хора си записват), сваляй платката и с него в магазина.

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 05 Февруари, 2008 - 23:41:41
lichkata

Редовен участник
Компресорите не стават .Не им държата клапаните и не могат да вдигнат апераж и затова електрониката изключва.
Отчита нисък ампераж и изключва климатика.

Всичко записи: 139 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 18 Февруари, 2008 - 18:11:54
aprilskia

Нов участник

виж ти не знаех че конвенционалните си мерият А .
Може и да си прав може да е компресор че тои от време на време презърква един такъв .
А това с амеража може ли някои да обясни как става замерването
моят гони 12 - 13 А

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 20 Февруари, 2008 - 23:26:01
lichkata

Редовен участник
електрониката си следи амперите. а като стане студено какво става-амперите падат и дърво.
И е компресор, защото пробвах с друг.А това дрънкане, което си чул са клапаните.

Всичко записи: 139 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 22 Февруари, 2008 - 18:00:00

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик NEO АCS-HL12FA EUR - ­ грешка F6 [Страници (1)]