Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Haier As 182 AY AAA

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 конвенционален
boykin

Нов участник
От: Раковски

Скъпи колеги, имам проблем с климатик Haier As 182 AY AAA - конвенционален
Проблема е в платката.Като ви пиша това трябва да знаете че съм заменил платката със същата от друг климатик и се оказа че проблема е в нея.
Компресора включва работи 2-3 мин. и изключва заедно с вентилатора на външното тяло.
на платката има токов трансформатор.
Не ми е ясен дефекта по платката и ви моля да ме орентирате кам колега с ремонта и.
Опитах се да се свържа с Роял но ми заявиха че е мн труден проблема с платките.

Предварително ви благодаря.

Всичко записи: 16 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 11 Декември, 2007 - 10:28:09
joroklima

Постоянен участник

Като ти изключи климатика няма ли някакво премигване от светлодиодната индикация на вътрешното тяло ? Може да има проблем в паметта или контактите на релето, което включва компресора не дават хубав контакт вече и затова след 2-3 мин. ти изключва .
Пробвай първо със смяна на това реле.

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 11 Декември, 2007 - 11:22:01
boykin

Нов участник
От: Раковски

Колега може би сте прав че проблема е в паметта,
колкото до релето компетенцията ми стига за да реша проблема,но той не е там тъй като захранването на релето се изключва.

Всичко записи: 16 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 11 Декември, 2007 - 12:15:30
joroklima

Постоянен участник

Ами ако нямаш дъмп за този модел , свали го от паметта на работещата платка и го запиши на тази.
Провери и електролитните кондензатори, да няма някой изсъхнал от тях.

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 11 Декември, 2007 - 19:22:10
kolyo

Админ
От: Русе

Haier AS182AYAAA - платка
Здравейте, на въпросния климатик имаме проблем със захранването на бобината на четирипътния винтил.На платката е имало изгорял диод,който е сменен,но липсва едно SMD на което не знаем характеристиките.
Ако някой има някаква информация моля да помогне. Качвам снимки.
Благодаря предварително
Emilio

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Декември, 2010 - 17:58:46

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Haier As 182 AY AAA [Страници (1)]