Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Midea MSF1-09HR - спира

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Платка за управление
Bat Lyubo

Постоянен участник
От: Русе

Климатика работи, но на топло след известно време спира и започва да мига таймер.
Температурният датчик е здрав, но за всеки случай го смених-няма ефект.
Тръбният датчик е здрав.
токов трансформатор няма
Преди мен е ходил колега, но не виждам да е пипал нещо по платката. Клиента е навит на варианта нова платка, но все пак е по-скъпо.
Като го рестартираш си тръгва да топли, ама е неприятно да си го пуснал, да излезеш и като се прибереш да е студено.
Имам кодовете на MSG мисля, че са еднакви

Смених платката и ша видим...
С новата платка-много мощна греда. Климатика си тръгна нормално сутринта и вечерта ми звънят, че е спрял сякаш, че е издърпан от щепсела. И действително е така - захранване има на първичната, на вторичната, на платката, а все едно е издърпан от шнура. По някое време сякаш му идва тока, писва, започва да му мига RUN-а и ако го пуснеш от дистанцията си тръгва, но после пак изключва.
Някой има ли идея? Нова платка е!

С новата не мига таймера, кондензатора на компресора е добре, въпреки това го смених с нов.

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 11 Декември, 2007 - 10:51:34
kolyo

Админ

Във веригата на датчика за температура освен два диода и два кондензатора май друго няма
Може някой от тях да дава утечка, или да има лоша спойка

Bat Lyubo, май ще ти трябва майстор по платките(или по кодовете), шото аз все си мисля че когато мига таймер е от токова защита

Двете платки с еднакви лепенки на EEPROM-ите ли са Ако искаш да презаредим старата платка

Замери ли захранващото напрежение ?

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Декември, 2007 - 17:38:53
rumts

Нов участник

Bat Lyubo
Климатика работи, но на топло след известно време спира и започва да мига таймер.
Таблицата е само за MSG иMSB до 18ки включително.
Тази грешка е 4 пъти висок ток на компресора така,че първата платка е здрава.

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 26 Декември, 2007 - 22:16:14
nebelservice

Постоянен участник
От: София

защо за проба не махнеш ватата дето е около компресора и да му капнеш 150 - 200 грама фреон и да кажеш какво става

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Декември, 2007 - 01:05:51
miro

Редовен участник

Таблицата е само за MSG иMSB до 18ки включително.
Тази грешка е 4 пъти висок ток на компресора така,че първата платка е здрава.
Какво означава 4 пъти по висок ток на компресора?
Имах подобен проблем с един KRAFT,смехях платките но все сьщия проблем се получава. А платки те са здрави и на други клими работят.Немога да разбера каде е проблема.

Всичко записи: 239 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 27 Декември, 2007 - 14:42:28
rumts

Нов участник

4 пъти неограничено във времето.
Виж си налягането след дефрост тръбния датчик може да не включва
вентилатора навреме /висо нолягане голям ток /
Виж външния вентилатор дали спира за да регулира налягането

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 27 Декември, 2007 - 16:37:24
simons

Участник
От: Бяла

токов трансформатор няма
Не можах да разбера, как като няма токов трансформатор, отчита грешка по-голям ток на компресора ?

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 27 Декември, 2007 - 21:11:39
kolyo

Админ

Има, ама няма кой да го види

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Декември, 2007 - 21:30:41
simons

Участник

Аз имах подобен проблем с 12 MSG и увеличих капацитета на кондензатора ,който е на изхода след изправителя на токовия трансформатор от 10 на 100 мкф и проблема се реши. После се оказа , че домът в който се намира климатика е близо до трафопоста и когато няма натоварване напрежението се покачва до 245 V, а сигурно и повече / не съм стоял да го меря през нощта/ и това е най вероятната причина да дава подобна грешка. Или пък компресора е "пътник" макар и токът му да е нормален, като го замеря с амперклещите. Вече не ме учудва нищо-днес ходих да констатирам " клинична смърт"-пълен блокаж на компресор на Midea MSG 12, монтирана преди месец и половина- явно в Китай вече комунизма е победил.
Не съм отварял външно тяло, само сменях работния кондензатор на компресора и пак същото. Клиента казва, че до последно си е топлел добре /стая 10 кв.м/ , но от няколко дни му направило впечатление, че климатика ,като че ли не тръгва от първия път , забелязвал само леко мигване на лампите. Не са мигали никакви лампи по вътрешното тяло, явно след това е тръгвал. Може би като е студен нещо става , но аз не мога да го оставя така на клиента, защото той разчита да се отоплява с този климатик.

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 27 Декември, 2007 - 21:53:56
rumts

Нов участник

Има едно трафче с висок магнитопровод,през него минава проводника от
релето към поз.1 на клемореда. То сваля реалните токове на компресора ,които се сравняват със зададените по софтуер за различните режими .

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 28 Декември, 2007 - 08:27:14
Bat Lyubo

Постоянен участник

Та този проводник съм го извадил от токовия трансформатор и сега работи без да изключва. Та както каза kolyo - таймера мига, когато е за компресор работата. Кодовете не са тези! Мерси за съветите!

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 28 Декември, 2007 - 09:38:39
simons

Участник

Аз пробвах на една 18 да го извадя този кабел , но нещо се ошашави и си мисля, че освен тока ,от там микропроцесора следи и друга информация например времето на работа на компресора, но се съм сигурен дали е така.

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 28 Декември, 2007 - 21:01:52
Гост

ОТСТРАНЕН

Не съм отварял външно тяло, само сменях работния кондензатор на компресора и пак същото. Клиента казва, че до последно си е топлел добре /стая 10 кв.м/ , но от няколко дни му направило впечатление, че климатика ,като че ли не тръгва от първия път , забелязвал само леко мигване на лампите. Не са мигали никакви лампи по вътрешното тяло, явно след това е тръгвал. Може би като е студен нещо става , но аз не мога да го оставя така на клиента, защото той разчита да се отоплява с този климатик.
Аз не разбрах мерел ли си тока с амперклещи изобщо има ли захранване до компресора? И как неможеш да го оставиш така на клиента не ми стана ясно.
А междо другото на MSG на слагат компресори "речи" а само в CSU моделите и най вече в 9ките.

Отправено: 28 Декември, 2007 - 21:56:49
Zunin

Нов участник
От: Стара Загора

О компресори "речи" слагат на глоритата и още как.Ами те слагат каквото имат,защото едни и същи модели имат различни компресори.А речитата са едни компресори продавани в магазините за по един лев.

Всичко записи: 24 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 28 Декември, 2007 - 23:46:28
simons

Участник

Може да ти звучи малко непрофесионално но ме домързя да вадя амперклещите, защото бях намръзнал и вече беше тъмно, но вътре в стаята виждам как мигва лампата и след две три секунди се усилва, това е съвсем слабо забележимо, но се усеща. После излязох отвън и накарах клиента да го пусне-чува се слабо бучене за няколко секунди и после всичко спира. И мен ми се иска да греша някъде,защото нали знаете какво ме чака сега-констативни протоколи,чакане на компресор, сваляне на тялото и т.н.

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 29 Декември, 2007 - 21:25:33
rumts

Нов участник

Аз пробвах на една 18 да го извадя този кабел , но нещо се ошашави и си мисля, че освен тока ,от там микропроцесора следи и друга информация например времето на работа на компресора, но се съм сигурен дали е така
Правилно предполагаш.Изключил си спирането на вентилатора във външното тяло /при определено налягане съответен ток/ , времето на
работа не се следи

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 29 Декември, 2007 - 23:49:11
simons

Участник

Купих един компресор и отидох да го сменя докато чакам Магнум да ми изпратят . Блокиралия компресор на Мидеята се оказа Тошиба и какво ми направи впечатление-като изпусках фреона не излезе никакво масло от системата.Когато разпоявах тръбите същата работа-обикновено маслото гори-тук няма такова нещо. Когато смъкнах компресора го наклоних и излезе съвсем малко масло от акумулатора. Стигам до извода ,че "смърта" на Тошибата се дължи на по малко масло в системата.

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 16 Януари, 2008 - 21:16:00
kolyo

Админ

Климатик midea msf1-09hr - не ­ охлажда
на студено външното тяло не тръгва
на топло работи без грешка, но на студено външното тяло не тръгва,
комуникацията е вярна , налягането също, датчиците ми показват 10 к-ома,
вътрешна платка ли е.

датчиците са здрави при нагряване ми пада съпротивлението, вътре6на платка е но не зная какво не сработва
stoykoto83

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Август, 2009 - 21:06:11

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Midea MSF1-09HR - спира [Страници (1)]