Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик HAIER HSU-12RE03/R2 - ­ обледява

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Външното тяло се облежда
маринов

Нов участник

Климатикът е на 2 месеца след монтаж, при първото леко застудяване външното тяло започна да се облежда.
Презаредих на везна и при следващото застудяване под нулата се получи същото. Забелязах, че сигналната лампа "размразяване" светва, но климатикът не се разлежда. Докато е заледен не духа топло, а хладко. На какво се дължи това?

Всичко записи: 14 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 15 Декември, 2007 - 22:44:56
nebelservice

Постоянен участник
От: София
- спукана тръба, топлообменник, заварка и какво ли не , според мене пак е без фреон този климатик

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Декември, 2007 - 22:53:07
Galio

Нов участник

Здравейте става въпрос за сущия климатик с почти същия проблем.
HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) това е климатика с който реших да се отоплявам обаче нещо не ми се получава.
Сервизът който подържа тази техника не успя да намери логично обяснение защо се случва това но е факт втори по ред климатик (същия модел) който монтирахме не успява да развие температура по висока от 17 градуса в къщи при температура на околната среда 0 градуса целзий.
Външното тяло започва да се влденява и започват едни дълги преходи на режим размръзяване отопление и резултата е кучешки студ в къщи.
С климатика отоплявам една стая която с обем 42 кубически метра (21 квадрата)
Ако някой може да помогне ще съм безкрайно благодарен

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 19 Декември, 2007 - 09:18:05
storm__

Нов участник

Климатик HAIER HSU-12HD03/R2(DB) ­ - обледява
Климатика влиза в режим разкрежаване много рядко на 24 часа веднъж, че и по-рядко. През това време се натрупва значително количество скреж по цялата пита и вътре започва да духа хладен въздух. При зададена температура 22градуса неможе да ги достигне.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 19 Декември, 2007 - 19:42:10
Гост

ОТСТРАНЕН

Днес идва едно момче при мене да търси помощ за същия модел климатик само че тои има два и двата заледяват много и почти не се включват на размразяване.Това което разбрах че от монтжната група мерили датчици външни и го заредили наново но климатика продължава така да си работи. Не знам какво може да е освен тръбния датчик вътрешен да е или тръбния външен за които нямам инфо. Вие на какво мнение сте колеги?

Отправено: 20 Декември, 2007 - 18:04:59
nebelservice

Постоянен участник
От: София
климатик HAIER HSU-12HD03/R2(DB) - обледява
И аз имамм проблем с един такъв, преди два дена е монтиран и клиента ми се обади че не топли. Хората ми го източиха и заредиха по кантар и ефекта е същия:
Не се може да се контролира мощността на компресора с увеличаване на градусите от дистанционното, работи с доста ниско налягане.
Стаята е около 40 кубика и не се справя да я затопли.
Единственото което забравих да им кажа на хората ми е да ги накарам да проверят вътрешния въздушен датчик да не е опрян в питата.
Иначе голям зор са видели докато го размразят днес.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Декември, 2007 - 19:12:25
joroklima

Постоянен участник

Колеги, вижте тръбният датчик на външното тяло къде е монтиран , дали е на входа на кондензатора / веднага след чек винтила/. Ако е там го преместете по средата или по близо до изхода на кондензатора. Там винаги температурата на изпарение на фреона е по ниска и ще задейства обезкрежаването. Също така въздушния го преместете на място където има добро обдухване.

att-476aacd8dd6a6aier.JPG

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 20 Декември, 2007 - 19:56:40
fishev

Нов участник

Това което показва колегата Жоро клима има ефект за момента поне при 22ките

Всичко записи: 36 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 20 Декември, 2007 - 21:29:06
маринов

Нов участник

ПРЕМЕСТИХ ДАТЧИКА НА МЯСТОТО, КОЕТО ПОКАЗА ЖОРО.ПРОБЛЕМЪТ СЪС ЗАЛЕДЯВАНЕТО ВЕЧЕ ГО НЯМА, НО НЕ ТОПЛИ ДОСТАТЪЧНО ДОБРЕ-ДУХА ХЛАДНО.
ФРЕОНЪТ Е ТОЛКОВА, КОЛКОТО ТРЯБВА ДА БЪДЕ,НО НЕ ТОПЛИ ДОБРЕ.
КАКВО ДА ПРАВЯ?

Колеги какво ще стане ако му сложим още 100-150 г фреон?Дали ще топли по-добре?!?

Всичко записи: 14 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 23 Декември, 2007 - 20:18:41
fishev

Нов участник

Нормално при тези температури да не работят добре Тази година хаиерите излязоха големи дървета При -5 градуса отдава около 1800 вата При +10 са към 3800 И аз съм се пишисал какво да правя с тях Имам над 10 броя проблемни в момента

Няколко допълнихме на други място на датчици сменяхме но дървото сие дърво Мидеата излиза за момента железен климатик от по ефтините
Днес ми казаха един слух който се надявам да се потвърди а именно че технополис(видеолукс) са започнали да подменят проблемните 22ки на клиенти който вдигат повече шум

Всичко записи: 36 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 23 Декември, 2007 - 21:49:55
kbkk

Нов участник

при 12-14 градуса в стаята колко трябва да е на изхода на вътр. тяло

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 26 Декември, 2007 - 15:44:13
evroclima

Участник

kbkk 45градуса днес,за утре не съм сигурен зависи от времето

чудя сe откъде са си извоювали това име Haier,искам да кажа като качествени климатици,които много топлят?

Можем ли да кажем като заключение,че haier инветрорни климатици не стават за зимата.И същото важи ли за неинверторните пак на haier?

Всичко записи: 67 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 26 Декември, 2007 - 18:28:06
miro

Редовен участник

Можем ли да кажем като заключение,че haier инветрорни климатици не стават за зимата.И същото важи ли за неинверторните пак на haier?
Не съм им фен на haier но неможе да се говори за нещо без да има статистика колко на сто например дават дефекти.Почти всички модели дават дефекти.Колкото по много продадени клими има толкова повече дефекти като цяло има.
Проблема е друг качеството определя цената,а клиентите искат от тънко по тънко,ако може да е без пари ,но да е качствено , няма тъкъв филм.

Всичко записи: 239 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 28 Декември, 2007 - 04:45:50
joroklima

Постоянен участник

Колеги, проблема с 22 HAIER мисля , че го разбрах вече. Вчера на един такъв му изтеглих фреона и го презаредих наново , но не с 1900гр а с 1450гр. Като преди това му бях преместил датчиците както е на снимката в по горният пост. Резултатите , които постигнах са следните:
Външна Т: -10С
Вътрешна : 16С
Изх. Т: 49С
Налягане: 32бара
Консумация: 9,2А - 2030W
А преди да го презаредя , като беше с 1900гр, изходящата температура му беше 38С , другите стойности не съм ги мерил тогава. А и компресора бучеше доста особенно. Днес ще го проверя как е работил през ноща , дали е обезкрежавал нормално и ще пиша за резултата.

Точното количество на фреон при тези 22-ки трябва да е 1600гр и задължително преместване на датчика. Климатика работи перфектно.

Колеги,открихте ли как да оправим 12-ките да не замръзват?
Не знам защо при вас след смяната на мястото на датчика при 12ките не работят пак?
Може би заради климатичните условия, не знам!
При мен още преди да сме монтирали външното тяло местим датчиците и климатиците работят перфектно , без нищо друго да им правим.
Днес бях в Роял сервиз в София и друг колега , мисля че беше от Враца, сподели че им добавял и по 150гр фреон и работели идеално.

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 06 Януари, 2008 - 11:16:00
MaistorMiro

Нов участник

Момчета тези HAIER ми късат нервите по цял ден.САмо с тях се занимавам, а от Рояла почти никакво адекватно съдействие. А относно Мидеите, ами едим приятел катаджия ми каза как на 2-и с/у 3-ти на някаква караулка една машина е умряла при -23!!!!!3 дни по късно пак работи. И какво излиза, или Midea или General. Определено ще пробвам със смяна на мястото на датчика. Кофтито е, че ако се скапе някоя от платките на вътрешното тяло, се оказва , че не се произвежда и трябва сам да сменям компонентите.Ами ако изгори процесор???

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 09 Януари, 2008 - 01:20:09
MI5

Нов участник
От: Стара Загора

климатик Haier ­ HSU-12RE03/R2---12HD03/R2-- не ­ топли това чудо
Моля помогнете специалисти !!!
Преди 4 месеца ми монтираха климатик Haier HSU-12RE03/R2, като по него време нямаше нужда да бъде използван.Живея в гр. Стара Загора и фирмата, която го достави е и сервиз. При пробата духна студено и топло, но при температурите тогава оценка за отопление беше невъзможна. Стаята е хол около 50 кубика една външна стена със ролетни Щори-югоизток. В началото на м. декември установих,че климатика не топли-- духа някакъв въздух-нито топъл ни студен и това на около 60-70 см от изхода. Външна температура +10,стая +16до+20,входящ въздух+22,изходящ на клапата+43--максимум,на изходната тръба на външното тяло+56. Във същото време в другата стая Хайер 9ка вадеше +60 на клапата. Три пъти идваха майстори, като температурите междувременно падаха надолу. При последния преглед презаредиха с теглилка и вакуумираха,но накрая се изказаха, че външното тяло е дефектно и го взеха за ремонт. Преди 6 дни ми поставиха друго(ново) тяло,но ефктът беше същият! При 0 градуса отвън +30 на изхода(клапата). Външното тяло заледява и разледява,но не топли. Консумацията на ток е между 3.8--4.2А. В последствие разбрах,че са ми сложили външно тяло 12HD03/R2 и то съвсем преднамерено. Моето е поставено на друг клиент като ново. Също така ми отказаха категорично да идват повече въпреки гаранцията.Някой има ли идея защо този франкенщайн не работи???
Какво означава Current 5.0A и Rated current 8.0A и кога се мери този ток??
Съвместими ли са двете тела??
Предварително благодаря, ако някой изрази мнение по въпроса.
Просто не знам накъде да се обърна. С уважение Милан БП

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 13 Януари, 2008 - 08:50:52
WOLV

Нов участник
От: Бургас

Вчера ходих да гледам една 12-ка RE-серия (R410):
при -2 външна - 20 Bar
долях 100гр. - без промяна
И аз съм в шах! Колеги давайте някакви идеи какво да ги правим

Всичко записи: 37 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 13 Януари, 2008 - 20:16:53
valio77

Нов участник
От: Варна

за проблема с размразяването при HSU-12HD03R2DB-премествам датчика на показаното от колегата място,добавям 5килоома и изтеглям въздушния далеч от топлообменника,защото ми се струва,че климатика размразява рядко докато в един момент датчика остава скрит вскрежа на питата и всичко свършва,Вече имам успех при над 10 климатика

Всичко записи: 14 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 20 Януари, 2008 - 00:05:57
kolyo

Админ
От: Русе

климатик Haier HSU-12RE03/R2-не ­ спира вътрешния вентилатор
Здравейте колеги!Бихте ли споделили и вашите наблюдения за този модел.
В моя случай при достигане на зададената температура в режим отопление вътрешният вентилатор не спира.Той дори не се намаля а остава да върти със скорост приблизително равна на първа зададена степен.
Климатика е монтиран в спалня 6 кв.м и това създава изключително неприятно усещане.
Това нормално ли е,не трябва ли при изключване на компресора да сведе оборотите на вентилатора до минимум.Възможно ли е да има проблем с тръбния датчик или платката.
Ако всички са така има ли начин този недостатък да се коригира.Благодаря ви!
valio77

климатик HAIER HSU-12RE03/R2- спира външния вентилатор
Здравеите колеги климатика е HAIER HSV-12RE03R2 проблема е следния, вкл.климатика заработва нормално ,вдига налягане30бара и след няколко минути изк.перката на външното тяло е повече не вкл.а компресора работи.
сменях тръбния датчик и положението е същото ,
дали има някво значение какъв е датчика ако не е от този дт какво друго може да е климатика е с R410 не инвертор
sta-mir
има значение какъв е датчика

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Април, 2008 - 10:06:54
minko

Нов участник

haier 12HD03/R2 - замръзва
помагаите и моя haier 12HD03/R2 замръзва техниците смениха датчичите и платката без ефект , фриона също
не се е размразявал три дена дойдат размразът го и бягат какво да правя имам бебе на 3 месеца, а не мога да стопля стаятя а имам 380 лева ток ПОМАГАИТЕ
имам още един които работи без проблем при дядото а тока е толкова защото работи и духалка заедно с климатика завършил сам ел. и и я работя тази професия вече 15 години и мога да си сметна консумачията но тои просто не се размразява и духа хладно по чял ден и не може да стигне зададената температура и не изклучва
каде е датчика за размразяване на климатика.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 04 Март, 2009 - 22:02:20
СТОЯН

Постоянен участник
От: Бургас

Щом имаш 380 лв. ток значи климатика работи.Неработещ климатик не консумира толкова ток.Значи не е оразмерен правилно.

Всичко записи: 250 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 04 Март, 2009 - 22:10:58
perri

Нов участник

Продай го на някой,който ще го ползва само за охлаждане.На охлаждане този модел работи супер, а ти си купи нов и да е друга марка.

Всичко записи: 25 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 05 Март, 2009 - 12:16:57
аб

Редовен участник
От: Варна

тъи е хората като видят евтино... във варна ''метро'' ги пусна 2 на цената на един и лапни шараните се юрнаха като подивели интересно кои се хвана да ги монтира може да са взели некои лев на тоя глад посред зима ама сега д.... да им е яко аз не бих се хванал с тея бради
от миналата година началото които се е хванал с тях хубаво не е видиял доста колеги ''вече плакаха'' дето вика бат боико

(Добавено)
то само замръзването да беше.. ми то пукане на траби всеки 2 ри електроника през ден само дървета

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 05 Март, 2009 - 14:41:53

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик HAIER HSU-12RE03/R2 - ­ обледява [Страници (1)]