Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик CROWN DZ-12-HRN - ­ налягане

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Ниско налягане
fujitsu

Постоянен участник

Климатик CROWN DZ-12-HRN с R22. Имах съмнения,че изпуснал газ и замерих налягане 15 бара.
Заредих го на ново с везна (775 гр. по стикерчето). Подобрение никакво след три часа работа на машината.
Температира входящ въздух - 20 гр, изходящ 37, налягане 15 бара, ампераж 4А (на стикера пише 4.2 на отопление).
Така ли са "родени"? Имам два такива!
Къде е проблема, моля за помощ.

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 16 Декември, 2007 - 16:20:14
lichkata

Редовен участник
От: Горна Оряховица
Да нее 4 вентил. Като не работи показва такова налягане

Всичко записи: 139 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 16 Декември, 2007 - 20:28:04
joroklima

Постоянен участник

fujitsu - Пробвай с още 120 - 150 грама фреон да му добавиш и тогава му виж характеристиките : налягане , ампераж , темп. входящ и изходящ въздух.
Мисля си че 12 климатик с такова количество фреон не съм срещал, освен ако си объркал модела. Или пък този модел климатици са били за износ за по топъл климат , като Гърция например. Но явно са объркали пратката.

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 16 Декември, 2007 - 22:19:23
fujitsu

Постоянен участник

Ами не съм объркал модела. Даже сега се сещам и за още един такъв климатик монтиран преди година, при който бях миналата седмица - 775 гр фреон. Но май има логика в това което казваш, че е за топлите страни.

lichkata , как да разбера дали е четирипътника? Чувам го, но....сега ме накара да се усъмня.

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 17 Декември, 2007 - 01:05:46
joroklima

Постоянен участник

Според мен не е 4 пътния вентил , а просто с такова количество фреон всеки обикновен климатик 12 ще държи такова налягане при тези външни температури. Добави му още фреон и виж резултата, пък тогава прецени дали ще сменяш вентила.

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 17 Декември, 2007 - 09:27:26
simons

Участник
От: Бяла

Има някои модели от CROWN и останалите производни на тях ELIT и PROLUX, които са с много тясна капилярка и работят така-дебелата тръба гореща, тънката студена и вътре духат хладък въздух, като му добавиш повечко газ-компресора се товари, но вътре духа пак хладък въздух. Аз имам монтирани три такива Prolux 18 и трите са така от рождение, но на единия преди година и половина му смених капилярката с чек вентила с такава от Midea MSG 12, и сега работи по-добре.

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 20 Декември, 2007 - 22:10:03
joroklima

Постоянен участник

входящ въздух - 20 гр, изходящ 37, налягане 15 бара, ампераж 4А (на стикера пише 4.2 на отопление).
simons , Виж характеристиките специално за 12 на която и да е марка климатик. Варират от 1200W - 1400W . Взимаме средна стойност 1300W , това означава че те консумират 6А ток. А по данните на fujitsu , климатика консумира 4А. Затова си мисля , че трябва още малко фреон.
А и ако е с по тясна капилярка , би трябвало много да заскрежава външното тяло, а това fujitsu не го споменава.

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 21 Декември, 2007 - 00:12:53
fujitsu

Постоянен участник

Не! Външното тяло не заскрежава. Има едно минимум заскрежаване, което по моя скромен опит е дори под нормалното за този сезон и влажност на въздуха...

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 21 Декември, 2007 - 19:17:23
simons

Участник
От: Бяла

Просто при по-тясната капилярка мощноста на хладилната машина намалява и от там нито студопроизводството е като хората , а съответно при по-ниско изпарение и топлоотделянето е по-малко. А относно тока- на тия климатици много не им вярвам какво пише по етикетите, защото някои от тях компресорите им са 10 000 Btu.

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 22 Декември, 2007 - 23:23:53
fujitsu

Постоянен участник

Може ли да се направи нещо по въпроса, например да се смени капилярката?
Ще има ли ефект?

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 23 Декември, 2007 - 00:59:47
miro

Редовен участник

Обикновено капилярките са с еднаква дебелина,дължината им е различна,
смени ги заедно с клапана от друг модел климатик или им премери дължината и дебилината и ако има разлика тогава ги сменяй.
Има вероятност клапана да не държи и фреона да минава само през едната капилярка.

Всичко записи: 239 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 23 Декември, 2007 - 08:06:52
Pawel

Постоянен участник
От: Шумен

Колеги, днес се сблъсках със същият проблем. Заредих климатика по везна и вътрешното тяло пак си духа съвсем леко топло, а пък тръбата отвънка беше много гореща. От както си е бил монтиран преди няколко години все така. Сякаш има някаде някакво запушване или има заводски дефект. На режим охлаждане си е перфектен.

Всичко записи: 368 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 11 Януари, 2012 - 19:16:01

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик CROWN DZ-12-HRN - ­ налягане [Страници (1)]