Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик OSAKA CH-20-SR - влага

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Дъра-бъра или запушени улуци
vankata_04

Нов участник

здравейте, дъщерята си купи преди време климатик OSAKA CH-20-SR, всичко точно!!
Но преди седмица или две изпищя, че стената където е вътрешното тяло се мокри!!
първоначално си помислих, че е от дограмата, но стената се мокри в ъгъла точно под климатика!Тези от сервиза само я мотаят и все не идват, обяснили й, такова нещо може да се получи само когато климатика е в режим на охлаждане, а това е само през лятото!!
Иначе климатика си топли, от време на време издава един странен звук когато от външното тяло излиза пара, но техника ми обясни, скърцането на пластмасата и това с парата е нормално!!Моля ви кажете ми защо се мокри така стената в ъгъла под климатика като е в режим на отопление?
става въпрос на апартамент ново строителство, който има изолация на външните стени 5см стиропор!!Вътрешното тяло е разположено по-високо от външното!!Външното е под прозореца, влагата която се образува започва точно под тръбата, която свързва вътрешното тяло!!!Тъй като прозореца е в близост до вътрешното тяло има влага вече и под самата дограма в стаята!!!!Оф направо незнам какво да правя, тия вече и мене ме въртят, не смея да го отворя защото е в гаранция!!!

сега тези дни когато е суперстудено, там където е дупката от която излизат тръбите се е образувала голяма висулка лед и отделно на ръба на стената също!!!!Т.е. тази вода която се връща във вътрешното тяло вече я виждам щото е замръзва от студа!!

att-4cb5e171144e920SR.jpg

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 20 Декември, 2007 - 00:38:23
Bat Lyubo

Постоянен участник
От: Русе

Ако са ти пробили голяма дупка и не са я запенили после, то от там влиза студен въздух и кондензира по климатика!

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 20 Декември, 2007 - 16:44:47
simons

Участник
От: Бяла

Да не би случайно маркуча за конденза на вътрешното тяло да е включен в някой улук ? Скоро колега ми разказва, как климатика наводнил един апартамент. Кондензния маркуч бил включен в улук ,обаче улука замръзва на по-долните етажи и водата от покрива като няма къде да отиде, се връща по кондензния маркуч на вътрешното тяло вътре в апартамента.

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 20 Декември, 2007 - 21:42:50
Гост

ОТСТРАНЕН

Ако дупката за тръбите ти е запушена по някакъв начин търси проблема в изолацията на външните стени. Имаш ли конденз по стъклата на дограмата?
На какво разстояние под вътрешното тяло ти започва влагата?

Отправено: 20 Декември, 2007 - 21:53:07
Гост

ОТСТРАНЕН

Да не би случайно маркуча за конденза на вътрешното тяло да е включен в някой улук ? Скоро колега ми разказва, как климатика наводнил един апартамент. Кондензния маркуч бил включен в улук ,обаче улука замръзва на по-долните етажи и водата от покрива като няма къде да отиде, се връща по кондензния маркуч на вътрешното тяло вътре в апартамента.

Такъв случай съм имам и аз

Защо не видиш дупката запушена ли е с пяна и ако не е и прозира купи си пяна и я уплътни.

Отправено: 22 Декември, 2007 - 16:10:43
p1

Постоянен участник
От: Сливен

vankata_04 възможно е и дупката за тръбите да е направена с обратен наклон и ако вали част от водата да се стича по тръбите обратно в стаята

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 22 Декември, 2007 - 22:11:39
evroclima

Участник

ако на този климатик дойде един майстор,мислители и вие като мен,че веднага ще намери проблема,предполагам и отстрани.
а в форума ще ни е по трудно да му помогнем...

Всичко записи: 67 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 23 Декември, 2007 - 21:02:00
MaistorMiro

Нов участник

А да не би да кондензира, когато включи на размразяване, а в стаята просто да има много влага.И ако прибавим проблема с прегънат дренаж картинката се изяснява.

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 28 Декември, 2007 - 00:04:57
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Ако тръбите не са изолирани - може. Но без да се види ... само си говорим

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Декември, 2007 - 02:20:17
vankata_04

Нов участник

Благодаря на всички за мнинията си, но се оказа че проблема не е от климатика, а от запушени улуци на сградата, щото всички етажи имат теч точно в тази част на стаята, просто при мен се пада под климатика!!
В момента е студено и водата е замръзнала, но когато се стопли............. Тогава ще се повика група техници и се надявам да отстранят проблема!!!Иначе аз съм на първия етаж а всички съседи над мен имат далеч по-големи петна влага!!Това е!!!

att-4cb5e1be14bb50SR_.jpg

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 08 Януари, 2008 - 22:05:21
nasopicaso

Участник
От: София

Може климатика не е нивелиран добре.
Когато обръща цикъла (т.е. да размръзява отвън) по топлообменика на вътрешното тяло се образува влага, която пада във ваничката и поради това, че не излиза навън (може и да е замръзнала водата в кондензната тръба) капе по стената.
Мога да ви направя снимки как има висулка лед от кондензната ми тръба ба вътрешното тяло..Предполагам обаче че вече не тече, понеже времето е по-меко и и се е разтопила...

Всичко записи: 71 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 23 Януари, 2008 - 15:21:46
dis_el

Участник
От: Бургас

Колегата nebelservice мисля че е прав ако няма изолация или е скъсана може и да изтича конденз а и бандажа ако е разхлабен колко му е.

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 24 Януари, 2008 - 18:57:58
kocyo

Нов участник
От: Пловдив
хаха не мога да се ваздаржа да не се посмея на коментари виждам че ви е интересно и темата не е закрита затова ще ви кажа как се получава имал сам такива случаи. не са виновни замръзналите улуци нито неправилна нивелация, а некадърното строителство. влагата се просмуква в стената през фугите между панелите през тухлите и т.н. и избива зад климатика. стената се нагрява от топлообменника порите се разширяват и влагата направо става на вада и тече лятото когато вали става същото минава през фугите на панела и през дограмата но се изпарява и остават петна и после мухал. но зимата не се изпарява лесно и се стича отзад климатика това е.

Всичко записи: 27 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 24 Януари, 2008 - 23:26:56
kolyo

Админ

OSAKA CH-20-SR OUTDOOR - заледява се
Преди малко повече от три години купих посочения климатик. Миналата зима се заледи. Дойде техник, размрази го, обясни ми, че от тока е станало така или от смяната на температурата, която задам и така до вчера. Отново се заледи, изключих го от мрежата и понеже отвън температурите са положителни, леда се стопи, включих го и пак същото. Днес дойде техникът, смени някакъв датчик, но нещата не се промениха и ми каза, че вероятно има платка за смяна, но такива платки няма и да го отпиша. Възможно ли е такова нещо?
Наистина ли няма възможност за смяна на платките? Ами той току-що е излязал от гаранция? Когато го купувах никой не ми каза, че си купувам еднодневка.
Моля споделете ако имате опит с такъв проблем!
Първолета Минева
Обади се на друг техник

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Октомври, 2010 - 19:23:45
kolyo

Админ

OSAKA CH- 20-SR - 10 размразява минути и понякога се задейства заштитата
ако някои може да каже нещо по темата моля.
как да намалим времето на дефрост ?
САМО ТРЪБЕН И ВЪЗДУШЕН,НАВЪН НЯМА И ПЛАТКА.
Размразява 10 минути
гинев

Че кво му е многото-10 мин.,я засечи работата само на компресора при дефроса и ще видиш,че ще е по-малко.
siso92

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Ноември, 2011 - 22:15:05

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик OSAKA CH-20-SR - влага [Страници (1)]