Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик HITACHI RAS/RAC-35YH4

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не вдига повече от 18 бара.
GalinBelos

Нов участник

Здравейте , имам проблем с климатик Hitachi - ras/rac - 35 YH4 .Климатика е инверторен , работи с фреон 410 .От няколко дни работи на топло много слабо.
При замерване в режим на отопление не вдига повече от 18 бара. В режим на охлаждане държи около 5,5 бара.Това е при температура около нула градуса на въздуха .Вънншният и вътрешният вентилатори работят нормално. Не индикира никаква грешка .
Търся съвет какъв може да е проблема .

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 20 Декември, 2007 - 20:47:14
Crazy82

Нов участник

или компресор или четирипътен винтил, но най вероятно е компресор тези хитачита имат дефект в копресорите

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 20 Декември, 2007 - 22:02:01
evroclima

Участник

GalinBelos и аз имах няколко такива.Добавихме около 150гр фреон и изходната температура се повиши.

Всичко записи: 67 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 20 Декември, 2007 - 22:35:59
fujitsu

Постоянен участник

От К&К казаха да кажем на клиентите да пуснат по една духалка в помощна климатиците, защото били такива тези хитачита, което естественно не е решение на проблема. Но наистина като пуснеш духалка в помещението работата на машината се подобрява, но докато не спреш въпросната духалка

ужас

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 21 Декември, 2007 - 21:05:23
Гост

ОТСТРАНЕН

От К&К казаха да кажем на клиентите да пуснат по една духалка в помощна климатиците, защото били такива тези хитачита
Имам един клиент на който съм монтирвал клими си беше купил такова хитачи и предната година когато беше мека зимата ползваше две духалки до обяд и после климатика топлеше до вечерта и понеже е офис 10тина кв.м и на другия ден отново. Накрая го премести в хола дето ще се ползва само за охлаждане.Няма оправия ни зареждане нищо просто такъв си е климатика.

Отправено: 21 Декември, 2007 - 22:21:26
Zunin

Нов участник
От: Стара Загора

За компресор ти е климатика.Друг е въпроса дали има компресори,защото са много кът-просто свършиха.

Всичко записи: 24 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 21 Декември, 2007 - 23:23:51
GalinBelos

Нов участник

Добавих му около 100- 150 грама фреон , но същата работа .
Явно е за компресор
Беше хубав климатик - това беше първият и последният проблем който ми създаде
Амин !!!!
От тук нататък само Мидеа ! Те поне лесно се ремонтират - хвърляш и слагаш нов!И излиза по - евтино.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 27 Декември, 2007 - 07:39:50
miro

Редовен участник

Променя ли си оборотите компресора , предполагам че работи на средни обороти ,развърта ли обороти компресора ,каккъв му е ампеража?

Всичко записи: 239 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 27 Декември, 2007 - 14:49:11
GalinBelos

Нов участник

Не съм се вслушвал в звука на компресора .Не съм му замервал ампеража .
Ако смятяш че може да е нещо друго а не компресор - пиши .
Ще му замеря ампеража и ще пиша - но това ще стане сигурно догодина Не искам да си развалям празниците !

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 28 Декември, 2007 - 21:01:37
kolyo

Админ
От: Русе

Hitachi ras-35YH4 - работи без да изключва
Климатика го имам от 4 години и до сега нямаше грижи.Но от известно време забелязах,че като го пусна вечерта на 21 градуса и до сутринта работи без да спира или намаля.
Моля кажете какъв може да е проблема.

Като го включа вечерта на 21 градуса, и до сутринта работи на средна скорост без да изключва или намаля ,при условие че е на автоматичен режим.
Помогнете!
galin78

Всичко записи: 11507 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Януари, 2012 - 21:14:21
коко79

Нов участник

ЗДРАСТИ
наскоро имах такъв проблем със съштия климатик и се оказа четирипътен вентил- взех от друг клим. съштия модел които имах за части --- и тои така явно на тоя модел тва им е слабо място .после сложих нов и заспа
но може и компресор да е - то като се отвори траа да измериш и двете неща

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Юни 2011 : Отправено: 12 Януари, 2012 - 17:11:22
kolyo

Админ
От: Русе

HITACHI RAS\RAC ­ 35YH4 - фреон
здравейте колеги, знаели някой колко фреон взема климатик hitachi RAS\RAC35YH4
batko72

R410a-870gr.
kordilio

Всичко записи: 11507 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Април, 2012 - 11:25:17

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик HITACHI RAS/RAC-35YH4 [Страници (1)]