Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Carrier 42NQV025M - ­ дистанционно

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не мърда повече от 22градуса
Vladek

Нов участник
От: София

Здравейте . Климатика до онзи ден работеше прекрасно . От два дни ми прави номер
Каквото и да направя ,не ще да вдигне температура повече от 22гр.
Има някакви копчета за ресет и заводси настройки
Натисках , правих струвах и все тая-не се ръководи от дистанционното
Вадих батерии , натисках копчето на дистанционното и пак слагах батерии
Вадих и слагах батериите без да натискам копчето и не и не
Ако може някой да ми помогне , да го върна в нормален режим , ще съм много благодарен Поздрави

Има някакви ресети на вътрешното тяло Барах и тях Да не съм и там направил нещо

att-477c03fe6b57c42.jpg

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 02 Януари, 2008 - 21:10:37
kolyo

Админ
От: Русе

остави го без батерии поне 15 минути
Изключи и климатика от щепсела за 15 минути

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Януари, 2008 - 21:45:06
sverox

Нов участник

Поясни - От дистанционното не може да избереш повече от 22 градуса - да не си натиснал ECO бутона. Остави го без батерии за 20тина минути. Смени батериите.

Ако имаш на дистанционното PRESET - бутон за запаметяване на потребителски настройки - виж да не си натиснал него и заради това да ти стои на 22 градуса. Ако го задържиш за 3 секунди запаметява използваните в момента насторйки. След това с еднократно натискане ги включва.

RESET бутона на вътрешното тяло задържан за около 3 секунди включва/изключва рестарта на климата след спиране на тока.

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 02 Януари, 2008 - 22:04:32
Vladek

Нов участник

Ха, натисках и тях Това Р на дистанцията го натисках но не знам как се работи с него Сега мисля ,че го разбирам
Това на тялото "ресет" и с него си играх , ма не разбрах точно какво прави
Ако можеш ми кажи нещо , че в ръководството не е много ясно(поне за мен)

Май откривам моя грешка в отчитането Ще я проверя и ще пиша
Сега и външната температура стана доста ниска -12/-13 гр. На завалийята му дават -15

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 02 Януари, 2008 - 22:13:10
fujitsu

Постоянен участник

Има едно копче дето е отбелязан с гайчен ключ - това е за самодиагностика (check) то може би ще помогне ако има проблем по машината.
Пробвай като го задържиш няколко сек. Успех

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 02 Януари, 2008 - 23:53:10
sverox

Нов участник

Тук е всякакво инфо за кариер. Сервизни pdf-та и т.н.
http://eto.carrier.com/lit.asp
Literature for : 42NQV_M
http://eto.carrier.com/litterature/om/OM_42NQVH-M_MUL.pdf
http://eto.carrier.com/litterature/Service_Manuals/SVM-07009-1.pdf
Някой наблюдавал ли е Carrier 42NQVE/38NYV009 -Silver серията. От два месеца го имам. Работеше изключително добре - топли супер, много тихо беше. Сега от 10тина дена на моменти много шуми компресора(предполагам) на външното тяло (напомня шум от перка, или все едно е спрял камион пред прозореца). Няма грам заледяване, няма скреж. Няма значение от температури - шума се появява когато си иска. Някакви съвети?

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 03 Януари, 2008 - 08:05:56
Vladek

Нов участник

Май нещата малко се нормализираха
Не ми е крив климатика а ми се струва куп от грешки и странични причини
Пичовете като го слагаха, от бързина не запушиха дупката на стената, от където минават тръбите за външното тяло.
Аз и тогава го видях ма не му обърнах сериозно внимание
При външен ветрец , полъхваше лек студ на датчика(той пък е сложен точно до това място и се влияе дори от маркуча за конденза-та затапих и тоя маркуч)
Под датчика на климата , пък има и готварска печка-тя пък прави обратен ефект
А аз меря с друг термометър на съседно място .Там пък е "завет"така да се каже
Изобщо объркана история
Имам въпрос
Може ли този термо датчик който е във вътрешното тяло , да се измести на друго място
Явно мястото където съм поставил климата е гадно
Отдолу е готварската печка а отстрани на около 3 сантима има кухненски шкаф и нещо май датчика не хваща реалната температура и побърква климата.
Един път студено-друг път топло от печката и т.н.

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 03 Януари, 2008 - 18:35:57
kolyo

Админ

технически е възможно на някой модели, но не така както ти си го мислиш.
Има една кутийка, казва се Room Controller - пулт за управление, слагаме такива в сървърните помещения
http://uk.carrier.com/products/Control_Systems/room_controller.htm
Това е програмируем контролер, може да работи с вграден датчик, с датчика на климатика, или с двата.Закрепва се на стената и е свързано с трижилен кабел
Но май не става за твоя климатик , поне не пише че става, пък и цената му не е за тебе

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Януари, 2008 - 18:52:39
Vladek

Нов участник

Проверих внимателно Прегледах и ел.принципна схема на вътрешното тяло
Термо датчика е терморезистор 10 ком при 20 градуса
При тази висока стойност на резистора , мисля ,че няма да има проблем да се премести с проводници , дори на метър разтояние

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 03 Януари, 2008 - 21:56:02
p1

Постоянен участник
От: Сливен

Vladek аз съм местел на канална машина на 15м и няма проблем така че пробвай

Всичко записи: 379 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 03 Януари, 2008 - 23:14:21
Vladek

Нов участник

Ще огледам дали може елегантно да се направи това
пък и отпада гаранцията-това също ме подтиска
Ще огледам и ще реша какво да предприема

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 04 Януари, 2008 - 00:31:35
fikret

Нов участник

Елегантно става като си намериш куплунг като този на терморезистора ,купуваш друг терморезистор слагаш го на каквото си искаш разстояние ,вадиш единия куплунг ,вкарваш другия и не търсиш никого ,пък в това лошото време от сервиза едва ли ще ти обърнат внимание.
Аз така съм го направил.

Всичко записи: 13 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 04 Януари, 2008 - 09:53:46
Vladek

Нов участник

Благодаря ти пич
Ще видя какъв е куплунга и ще го направя и аз така
Температурата варира почти непрекъснато
Ту изключва късно - ту пък рано-ма почти никога не на тая температура на която е настроен
Задам му 24гр., пада на 20-21
Задам му 26гр., постепенно (за около 2 ч.)пада на 22гр
Мени се температурата осезаемо
Не мога да разбера каква е причината

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 04 Януари, 2008 - 10:01:35
kolyo

Админ

Но си е топло ?

Май скоро темата ще отиде в кошчето.

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Януари, 2008 - 18:52:31
fikret

Нов участник

Постави термометъра при датчика за входящия въздух и така прави изводи.

Всичко записи: 13 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 08 Януари, 2008 - 18:53:59
Vladek

Нов участник

Но си е топло ?
Един път е топло , друг път студено.Голяма разлика в температурата на помещението при малки промени в задаваната стойност.

Постави термометъра при датчика за входящия въздух и така прави изводи.
Разбрах те Благодаря

Май скоро темата ще отиде в кошчето.
Ми да отива .С това не ми помагате
Поздрави

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 08 Януари, 2008 - 18:55:26
kolyo

Админ

С това не ми помагате
Да ти помогнем да окотиш климатика.

Това е инвертор, датчика не бива да се мести. Премести печката, щом искаш да местиш нещо

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Януари, 2008 - 19:01:24
Vladek

Нов участник

Това е инвертор, датчика не бива да се мести. Премести печката, щом искаш да местиш нещо
Не съм местил нищо(не съм пипал климатика) и печката не работи.Сложих термометър там при датчика ,за да видя какво става.Това не съм се сетил да проверя. Може би това ще ми даде точен отговор.
Поздрави

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 08 Януари, 2008 - 19:08:00

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Carrier 42NQV025M - ­ дистанционно [Страници (1)]