Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Fujitsu AS22YPR-W -не ­ тръгва

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Stojnov

Нов участник

Климатик Fujitsu AS22YPR-W ­ invertor - втора употреба от японските.Имам го от 2 год.
Още като гаранционен от време на време не искаше да тръгва.Като дойдеха техниците той тръгваше.Взимаха платката на външното тяло и го проверяваха за лоши спойки.След известно време пак започна да не иска да тръгва.И така гаранцията му мина.
3 месеца след изтичането и пак отказа,но не тръгна.Казаха ми че компресора е изгорял и го смениха.След това работи няколко месеца и пак същата история.Беше се захладило сега есента и реших да го пробвам.След няколко включвания пак спря.
Взеха го в сервиза в Пловдив,тук не можаха да го накарат да тръгне.Там с включването си тръгва и пак ми го върнаха.Работи една седмица и пак спря.Пак го взеха.Този път не тръгнал и направо му сменили платката.така казаха.След поставянето му на втората вечер пак отказа.
Този път техниците се хванаха за фреона.Източиха го и след това с везна пак го напълниха,но не рачи да тръгне.След малко умуване решиха да сложат още малко-казаха около 50др.тогава тръгна.Ите си тръгнаха.Оставих го да работи.
Още тогава не ми хареса 4е не духаше достатъчно топло.След доста експеримени на 20градуса работеше задоволително.Горе долу поддържаше температурата.Като я вдигнех нагоре оборотите почваха ту да спадат ту да се вдигат и не можеше да топли толкова.Външното тяло се заскрежаваше много.Около 5мм дебелина скреж,интересното е че заскрежаването е от горе до средата,а от средата до долу е сухо.Пак спря да работи.След 4дни опити пак тръгна.3 денонощия работи и аз го спрях.Сега пак неще да тръгне.Някакви идеи?
Мисля че е датчик защото е опрян на тръбичката излизаща от четирипътния вентил и като го замерих ми показа 1,365Мома,при температура -8 градуса.
Мисля че това е ненормално все пак.
Залепеното на тръбичката с червеното кабелче.За него ставаше въпрос.Техниката горе долу я чаткам но досега с климатици не съм се занимавал.Така че незнам колко датчици и къде трябва да има.Ако ми кажеш ще ги потърся и измеря.

att-477fbaf91d577AS22.jpg

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 04 Януари, 2008 - 23:27:25
kolyo

Админ
От: Русе

Сложи на мястото на датчика резистор 10к и пробвай дали ще тръгне
Във вътрешното тяло трябва да има същия датчик на тръбата - замери и него

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Януари, 2008 - 19:08:18
Stojnov

Нов участник

Сложих на мястото на датчика 10к резистор но с него само изчатка някакво реле и до там.А с датчика завърта и вентилатора и тогава изключва.При замерването му на около 20гр. показа към 400кома.При по обстойно оглеждане забелязах и друг кабел,вдясно от четерипътния вентил.При замерването му показа около 18кома.Явно този беше търсения датчик.Несъм слагал на негово място резистор,защото мисля че е с нормални показания.Датчика от снимката явно е за друго.
Като включих отново компресора пак отказа да тръгне.Това със сигурност ли е че е изгорял компресора.
Има ли някакви кондензатори свързани към него,например да е избил кондензатор.
Ток не съм мерил.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 24 Януари, 2008 - 22:15:05
Явор

Нов участник
От: Бургас

Мотора е трифазен с честотно регулиране и няма кондензатори.
Аз съм мерил с оммер по 2,3 ома между фазите на 2 такива компресора, но това не е гаранция, че няма междувитово окъсяване. Тrябва да се провери с тестер за електродвигатели - на mOhm се допуска разлика 5%, а на mH - 3% между 3-те фази максимално. Успех!

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 29 Януари, 2008 - 17:25:59

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Fujitsu AS22YPR-W -не ­ тръгва [Страници (1)]