Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Минск 15м

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 хладилната част не работи
iovan

Нов участник

Имам проблем с хладилник минск 15м . В хладилната част не иска да става студено. Камерата работи - замразява , но самия хладилник не може да понижи температурата. Хладилника включва и изключва нормално , в момента е на 4 .

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 08 Януари, 2008 - 16:52:18
kolyo

Админ
От: Русе

iovan , колко градуса е температурата в хладилната част и колко във фризера ?
И колко е в помещението ?

Всичко записи: 11507 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Януари, 2008 - 18:14:08
kolyo

Админ

Хладилник Минск-15 - осезател
как се ­ закрепва осезателя на ТР към ­ изпарителя?
По невнимание изхвърлих пластмасата с която се закрепваше осезателя на ТР към изпарителя.
Трябва ли да е долепен плътно осезателя към изпарителя или трябва да има изолираща подложка и разстояние?
дидо-63
Тук не пише ли :
http://www.elremont.ru/holod/fz_rus/fr_rem13.php
Смяна на терморегулатора
Сваля се врътката на терморегулатора.
Сваля се плафона.
Развива се винта за закрепване на панела и се сваля монтажния панел на 20-30 мм.
Разкачат се кабелните обувки от терморегулатора.
Освобождава се капилярната тръбичка на терморегулатора от мястото на закрепването и към повърхността на изпарителя.
Разкачат се кабелните обувки от изключвателя на вратата и нагревателя.
Сваля се терморегулатора и се монтира новия.

Всичко записи: 11507 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 26 Май, 2010 - 15:19:12
modac

Супер участник
От: София

Имам проблем с хладилник минск 15м . В хладилната част не иска да става студено. Камерата работи - замразява , но самия хладилник не може да понижи температурата. Хладилника включва и изключва нормално , в момента е на 4 .

Сигурно ли е че вклюява и изключва? Няма логика да не е студено в плюсовата част и да изключва. Включването и изключването на хладилника се определя точно от температурата в плюсовата част.

Всичко записи: 588 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 27 Май, 2010 - 11:45:51
vekyzo

Нов участник

дидо-63, kolyo е прав, ама виж и в коя част на изпарителя е монтиран осезателя.

Всичко записи: 38 : Дата на рег-ция: Май 2010 : Отправено: 28 Май, 2010 - 11:33:26
kolyo

Админ

хладилник минск 15 m - спря да работи
наскоро се пребрах от по4ивка и видях 4е хладилникат не работи не знам какво му е само разбрах 4е един кабел кадето излиза от регулирането на температурата в камерата загрява
моля някои ако знае как да помогне да го оправя да ми пи6е
jensan45

Всичко записи: 11507 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Септември, 2010 - 02:04:47
kolyo

Админ

хладилник минск 15 двукамерен - термостат
интересува ме с какъв термостат трябва да работи хладилника. хладилника е без нагревател
clima2013

http://ooo-sm.ru/remont/remont_kholodilnogo/Remont_kholodilnika_Minsk_15_KSHD_2M/

Всичко записи: 11507 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Януари, 2014 - 00:02:40

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Минск 15м [Страници (1)]