Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик TOSHIBA RAS 13 SAV-E - ­ бучи

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Има неприятен брум от външното тяло
roldi

Нов участник

Здравейте! Нов съм в този форум, но бих бил благодарен ако някой ми помогне.
Преди 3 дни си купих и ми монтираха климатик TOSHIBA RAS 13 SAV-E. Произведен е в Тайланд. Струва 1500лв и го взех от веригата Денси. Монтажниците си свършиха перфектно работата, бяха много прецизни в монтажа. Когато го пуснаха, всичко беше наред, но ВЪНШНОТО тяло издаваше ужасен брум. Вътрешното е супер безшумно, а когато затворя вратата на терасата и външното не се чува много. ТОзи брум ми прилича на мрежов, като от голям трансформатор. Интересното е, че когато си постигне температурата, намалява брума, но пак се чува и е кофти.
Имам и една OSAKA 12 SBP , която е напълно безшумна и вътре и вън, а TOSHIBA-та е по-шумна отвън?!?! Мислех си, че ако дам 1500лв и си взема нещо по-различно от всичко китайско на нашия пазар, няма да имам проблем.

Въпросът ми е, някой дали знае от какво може да е този брум (от компресора или от някакъв траф.), възможно ли е да е нормално(според мен не е) Отварях го, компресора си има тампони и видимо нищо нередно не видях. Иначе на климата всичко й работи. Само брума е проблем! Мерих с уред външното тяло на OSAKA-та - 63db,и на TOSHIBA-та - 83db,от разстояние 3 см.
Ето снимка:
http://www.mondoclima.it/climashop/popup_image.php?pID=98&osCsid=469ebbbd9803747ce06b34d729b3011b
Ето и данните му: http://www.4clima.com/files/prodotti/29b186b0-c7b1-4ed1-80b6-827eeac3969c__.pdf

Ако някой има идея за проблема ми, да сподели.
Мерси предварително!

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 11 Януари, 2008 - 09:42:44
edmond

Нов участник

Мисля, че най-вероятно се касае или до резонанс или тялото е хванато на бетонна колона до арматурата.За ТОШИБА не е нормален такъв шум.Евентуално евтино решение са тампони.

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 11 Януари, 2008 - 10:42:54
Гост

ОТСТРАНЕН

Аз се се сещам са какво става дума шума е подобен на електрожен когато заварява това го чух днес по телефона от клиент с тошиба втора употреба звука идва от компресора ама какво е не знам ще се разбере.

Отправено: 11 Януари, 2008 - 12:48:52
roldi

Нов участник

В действителност и TOШИБАТА е монтиран на гумени шайби. Даже монтажниците искаха да го монтират без нищо, като обясниха, че DC - инвертора е супер тих и няма нижда от тях. Аз обаче настоях. Това бучене действително прилича на брум от електрожен и не се предава кой знае колко по стената. Електроженното брумтене го има най-силно, когато климатика трябва да гони няква температура. Достигне ли температурата, бученето драстично намалява. но го има с много по-малка сила. Като се вслушам има го и при ОСАКАТА, но е много по убито,заглушено и съвсем не дразнещо. Преди малко нагледах ТОШИБАТА - беше достигнал зададените градуси и се чуваше почти само перката на вентилатора. Съвсем тихичък.
Не знам вече какво да мисля. . Пишете съвети и кой какво мисли. Ако искате мога да направя кратък видеоклип, за да видите и чуете. Но мисля, че описах доста подробно. Нека специалистите от вас кажат.

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 11 Януари, 2008 - 14:02:50
MaistorMiro

Нов участник

Днес попаднах на такъв и намерих проблема.Питата на външното тяло не е закрепена устойчиво за корпуса.Има няколко варианта за ограничаване на звука.Единия е задължително пробвах ги всичките, които ми дойдоха на акъла и най-накрая почти съвсем млъкна.Единия е да се пусне на Quiet i Eco.Има ефект, почва да работи като Panasonic тихо.Но много му пада мощността, защото се свалят оборотите на компресора.Другото нещо е да се отворят капаците и да се залусти питата с нещо.Аз залепих на питата една ламаринка, а ламаринката за корпуса.Всичко това с много Poxipol.Като застанеш зад климатика натисни питата в горен десен ъгул, точно там не е закрепена и играе.Там има една колонка, за която залепих питата.Когато компресора вдигне налягане над 25bar. се получава точно този "хеликоптерен" звук.Другото е, че самия компресор при високо налягане е много шумен, но поне така изолирах резонансния шум.

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 11 Януари, 2008 - 20:59:21
roldi

Нов участник

Оглеждах и пипах питата, но резултат никакъв. Явно си е от компресора.
Ако самият той си бучи така, май няма какво да се направи. То ако беше нещо да го разглобиш да видиш каква е причината, да понаместиш това онова, ама той е затворена система и няма как. .
Интересно ми е да разбера каква точно би била причината да работи като трактор тоя компресор?

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 11:41:45
MaistorMiro

Нов участник

май вече има някви наредби за шума на климатиците.Трябва да я намеря.
Но наистина, ако е повече от 70db и да се предава по стената вече е супер дразнещо.

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 18:40:28
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Пишете съвети и кой какво мисли. Ако искате мога да направя кратък видеоклип, за да видите и чуете. Но мисля, че описах доста подробно.
Аз си мисля, че не бива да спираш климатика, както и не бива да оставяш отворени вратите на съседните помещения. Ако машината е добре оразмерена, тя ще достигне зададените градуси и както сам казваш спира да шуми толкова. Когато е зададена голяма температурна разлика, компресорът се включва на максимални обороти и естествено става по шумен....
Ако чуеш само моите Fuji-та , деветки как забучават като им се увеличат градусите.

Дръж климатика на 20 - 22 градуса и не си мисли че ще спестиш като го намаляваш, в максимален режим после агрегата изяжда спестените киловати, че и още отгоре взима.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 23:01:21
roldi

Нов участник

Все пак това бучене не е ли предвестник, че има нещо нередно в работата на компресора?
Дали след една година например няма да се увеличи? Или е възможно да намалее?

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 14 Януари, 2008 - 09:58:48
Гост

ОТСТРАНЕН

Бученето в момента при много климатици се появява от натрупан лед под компресора и вибрациите се предават на тялото
оправяне само с размразяване с топла вода.

На моето митсубиши му монтирах нагревател за компресор два броя единия на компресора и един под него на дъното захранил съм ги постоянно те са по 30вата и днес след седмица работа с тях отворих да видя. Дъното кадето е перката е с 3см лед под компресора съвсем малко почти няма дори.

Отправено: 14 Януари, 2008 - 10:10:27
roldi

Нов участник

Е да, но при моя няма лед отдолу и пак бучи. Единствено съвсем лекичко се чува, когато е достигнал темп. и поддържа. Това е естествено, защото компресора работи на много ниски обороти. Въпросът тук е защо изобщо бучи?!?

Пусках го в събота, когато беше напекло слънце, нямашеникакъв лед и бръмчеше! Компресора е, незнайно защо! Пипнах го докато беше отворен климатика. Освен това писах по-горе, че около тампоните няма лед!!!

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 14 Януари, 2008 - 11:26:17
kolyo

Админ
От: Русе

Пипнах го докато беше отворен климатика
А ритна ли го, щото компресорите се оправят(наместват) с ритник
Но е хубаво първо да потренираш малко :
http://www.sport-aktiv.ru/news111.html

Всичко записи: 11507 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Януари, 2008 - 14:49:55
roldi

Нов участник

Иронията ти е излишна! Явно с теб не може да се говори сериозно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 14 Януари, 2008 - 18:13:14
fujitsu

Постоянен участник

roldi
Мислиш, че се шегува?
Не си пробвал, не си се уверил!

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 14 Януари, 2008 - 18:26:07
roldi

Нов участник

А ти пробвал ли си? До сега за подобно нещо не съм чувал дори!!! Освен това ти били си фраснал климатика който струва 1700лв?
Би трябвало да има по цивилизован начин да се отстрани брума!

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 14 Януари, 2008 - 19:15:20
qcata

Нов участник

човече сритаи климатика ако те е жал се обади на сервиза да го ритнат те

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 14 Януари, 2008 - 21:06:49
roldi

Нов участник

Хора, не знам аз ли откачам или какво става, но наистина фраснах с юмрук външното тяло под компресора и действително бръмченето намаля. Невероятно! Не мога да повярвам. От както съм го купил не е работил толкова тихо! Преполагам, че ако го отворя и умерено фрасна директно компресора, може напълно да изчезне. Наистина не мога да повярвам! Обяснявам си нещата с факта, че тези които са товарили климата не са спазвали правилото да държат кашона нагоре със стрелките както е указано, а и факта, че се е дрънкал Бог знае колко километра, може също да е помогнало да се стигне до брума. Ще видим дали, ще изчезне напълно! Наистина странен начин да се оправи бръмчене на компресор! Мерси!

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 14 Януари, 2008 - 21:22:47
Гост

ОТСТРАНЕН

roldi , виждам , че си въудушевен от резултата, внимавай да не преминеш границата на "умерено " директно фрасване на компресора следващия път.
Успех!

Отправено: 14 Януари, 2008 - 22:33:03
Гост

ОТСТРАНЕН

Чета и се сетих че на съседа под мен LG то беше заседнал компресора нещо преди две години разглобих го така беше нагрял че мямаше пипане охладихме го с вода ама иок голям пусков ток и нищо и взех че бу набих един с чука по компресора тои и без тва преди три дни бил излезнал от гаранция и о чудо компресора тръгна и вече второ лято работи.

Отправено: 14 Януари, 2008 - 22:58:11
roldi

Нов участник

климатика си го оправих сам. Оказа се, че една тръба вътре се допираше до корпуса!

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 20 Януари, 2008 - 22:20:43

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик TOSHIBA RAS 13 SAV-E - ­ бучи [Страници (1)]