Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик CARRIER ­ 42HQV035/38VYX035 - обледява

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 как да си размразя климатика
galiateneva82

Нов участник

Здравейте имам климатик кариер с данни 42HQV035\38VYX035 и сега в студа пък и тази мъгла замръзна външното тяло цялото е в лед.А ивъобще не топли аз му задавам 28гр а в къщи е едва 23-25гр. Ако няной е имал подобен проблем да ми пише.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 11 Януари, 2008 - 14:36:38
evroclima

Участник

galiateneva82
А колко искаш да ти е температурата 30?

Всичко записи: 67 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 11 Януари, 2008 - 18:46:57
Vladek

Нов участник
От: София

Имам същият климатик - същият проблем.При мен отговара беше-климатика е за да охлажда.При теб е малко по-различен.
Четох в чатовете между техниците - темата "какво става с климатиците" и май нещата отиват към недобре заредени фабрично климатици с фреон.

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 17:00:16
turboie

Постоянен участник
От: любимец

ти в тоиа студ колко искаш датие?и в таиа магла.според мен е нормално.

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 17:57:15
Vladek

Нов участник

А колко трябва да е

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 18:56:35
evroclima

Участник

При тези външни температури ако ви поддържа стайна над 20-21 градуса никой да не се оплаква и напразно да не коментираме тези теми!

Всичко записи: 67 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 19:09:47
Vladek

Нов участник

Разбрах.Само не разбрах това....никой да не се оплаква.....след като в инструкциите пише друго и тия заповеди са в разрес с интересите на потребителите.Лека вечер

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 20:00:49
mitaka33

Нов участник

Здравейте! От седмица чета мнения на форумци, тъй като от 3-4 януари имам проблечи с моя ProMax KFR-35GW. 12-ца е и го имам от 3г. и нещо - никаква профилактика, само позабърсвам вътрешното тяло и мия филтрите. Супер доволен бях, докато на 3.01 от олука, който е точно над него започна да го облива вода, която заради студа го превърна в ледена висулка, направо сталактит с четири пръста лед отгоре, отпред и отстрани. Само отзад питата не беше обледена. На следващия ден имаше 4 токови удара и не знам от това ли или от леда, почна да духа почти хладно, повече от 19 градуса в стаята/около 4х4 метра, с добра изолация е/ не може да направи за 2 часа непрекъсната работа. Работеше на най-ниска степен на турбината и размразяваше около 10 мин. Питата хващаше лек скреж при работа и почти веднага се размразяваше при дефрост, но вътре си духа хладко. Не съм го спирал през нощта, оставях го на 20 градуса. Една седмица се чудех какво да го правя, защото беще все под нулата навън, пък и външното е на неудобно място и нямаше как да разбивам леда с нещо по-твърдо. Благодарение на прочетеното тук за размразяване с гореща вода, реших днес да го направя, тъкмо навън беше 5-6 градуса. 2 кофи с гореща вода и резултата беше впечатляващ - за 30 минути достигна зададени 29 градуса, в стаята е баня, а климатикът вече 3 часа работи на пълни обороти на турбината, питата е съвсем леко заскрежена и не му се е налагало да се размразява. Та в крайна сметка искам пак да ви благодаря за съветите и да кажа на такива като мен преди да викат техници, да действат с горещата вода. Поздрави на всички!
P.S Ще съм благодарен специалистите тук да споделят мнение за ProMax. Аз изобщо не бях ги чувал като марка, климатика го взех на добра цена от приятел, затова не се замислих. Някъде бях чул, че е с компресор Хитачи, вярно ли е?

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 20:38:12
evroclima

Участник

Vladek
тогава искаи да ти е толкова колкото си пожелаеш.
с такива клиенти като вас ни изсъхва устата от говорене.

Всичко записи: 67 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 20:49:40
Vladek

Нов участник

Просто попитах , поради каква причина климатика не развива тази температура за отпление(даже по-ниска , 24гр) , която е написана в упътването му(при положение ,че аз го ползвам при условия два пъти по леки от максимално допустимите му данни дадени по инструкцията.Няма олук с вода над него и не е 4 пръста обледенен.Не е претърпявал 4 токови удара и не се е налагало да го заливам с две кофи вряла вода(защото просто няма нужда)
Какво толкова много искам.Благодаря ви и ви пожелавам лека вечер.

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 21:03:38
p1

Постоянен участник
От: Сливен

Vladek иди и се оплачи в комитета за защита на потребителите от мъглата.ние тъпите техници нищо не можем да направим с нея.комитета сигурно ще може.една глобичка на мъглата и готово.щом в инструкцията на една осака се споменава че кпд на климатика пада при мъгливо време какво да кажем за кериър

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 21:08:29
Vladek

Нов участник

Никой не е казал - тъпи техници(мойте уважения).За това вас питам , защото сте професионалисти.А колкото до "Комитета за защита на потребителя"-това е най-лесното.Просто попитах за съвет,пояснение и евентуален супорт ,тъй като съм дилетант във вашата професия.Не се нуждаех от заповеди и отговори от сорта .... иди се оплачи....Това ,че КПД на климатика пада при мъгла не го знаех-благодаря -за което-пак казвам дилетант съм по тази тема и за това реших да ползвам услугита на Вашия Форум.Благодаря ви за дадената инфо.Лека вечер

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 21:19:49
p1

Постоянен участник
От: Сливен

ти в тоиа студ колко искаш датие?и в таиа магла.според мен е нормално.

съвсем нормално е.в тази мъгла - поне при нас има 10-15 м видимост - бързо се заскрежават ламелите ,намаля се студоотдаването а оттам и топлото вътре

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 21:33:46
joroklima

Постоянен участник

Vladek не се сърди , защото ние техниците сме изнервени доста в това мъгливо и студено време и всеки ден обясняваме едно и също на различни клиенти . Достатъчно се е писало до тук за най различни проблеми в това време . Ако си разгледал по обстойно различните теми сам ще си направиш извод.

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 21:36:38
Vladek

Нов участник

Съжелявам за станалото недоразумение.Извивиням се за което.Никой не съм искал с нищо да обидя.Сори момчета.Всичко си е нормално.Ще прочета повечко , преди да задавам друг път разисквани въпроси.Лека вечер.

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 21:59:15
Vladek

Нов участник

Не съм предполагъл , че гъстата мъгла , може да укаже такова пагубно влияние върху климатика.Мъглата чувствително намаля и климатика отново си работи перфектно.

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 14 Януари, 2008 - 18:04:16
kolyo

Админ
От: Русе

Климатик CARRIER ­ ­ 42HQV035/38VYX035 - Мигат индикаторите за филтър таймер и power
Здравейте, От няколко дена има следния проблем с моя климатик ( CARRIER ­ 42HQV035/38VYX035 ).
Проблема е следния когато пусна климатика в рейжим на отопление и светва индикатора за размразяване и до там след околко 15 минути за почват да мигат индикаторите за филтър , таимер и power ! Какъв може да е проблемът?
Благодаря предварително!!
robokop84
Грешките не бяха ли тези :

att-4d236c7dafa472HQV.gif

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Януари, 2011 - 20:26:26
robokop84

Нов участник

Значи мигат Operation, Timer и Filter.Както и дефрост но тя не мига само свети!Ако нещо ви говори моля помогнете!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2011 : Отправено: 05 Януари, 2011 - 13:02:01
kolyo

Админ
От: Русе

Обади се в сервиза - ще ти помогнат

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Януари, 2011 - 18:58:20

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик CARRIER ­ 42HQV035/38VYX035 - обледява [Страници (1)]