Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Electra ENF 48/47 ­ FROST FREE

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

go6o61

Нов участник

Здравейте! Бихте ли ме посъветвали каква ще да е причината поради, която в този хладилник не може да се свали температурата във фризера и поддържа температурата на хладилната част. Тези две части са отделни - с отделни врати.
хладилника е втора ръка. Модела му е: ENF 48/47 , №LM050131

Всичко записи: 25 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 11 Януари, 2008 - 15:20:15
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=6&topic=31

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Януари, 2008 - 18:54:25
go6o61

Нов участник

Благодаря ти. Май наистина ще се окаже това. Сложих му чекмеджетата и започна да поддържа по ниска температура до -16 във фризерната част. Остава да разбера защо компресора и изпарителя издават по висок шум от другите хладилници........Не е постоянен, а е накъсан.

Всичко записи: 25 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 13 Януари, 2008 - 17:16:54
hladnia

Редовен участник

Здравей, Може да намали ефективното си охлаждане по няколко причини .
От една седмица спря да охлажда достатъчно навсякъде - фризер и хладилно.
1.околна температура в помещение то което се намира (южно,остъклена тераса)
2.Компресор с износени клапани (нагар)
3.Запушен филтър дехидратор ,капилярна тръба .
4.Пробит тръбопровод (Изпарител )
И издава звук при спиране на компресора.
Шумът като тропане ли се чува при спиране ?
Най вероятно (Запушен филтър дехидратор ,капилярна тръба ) изключва по топлина защита на компресор. И няма време да отнеме температурата в хладилника.

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 16 Юли, 2008 - 20:28:10
go6o61

Нов участник

Шума е като тропане. Ако е запушен филтър може ли да се отпуши или с нов се сменя?
От околната температура не е защото вчера беше под 30 градуса а той е в същото състояние.
В хладилната част темп,. бива, но във фризера не замразява.
Ако е изпуснал фреон нормално ли е да тропа?
Другото което се сетих - термостата ако не измерва вярна температура и го спира не когато трябва. Предният път го въртях и се оправи сам!!!! Нормално ли е да се прави това ? Защото ми каза не специалист, че не било хубаво защото маслото щяло да отиде в системата. Къде е истината !

Всичко записи: 25 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 17 Юли, 2008 - 08:49:03
hladnia

Редовен участник

Ако е запушен филтър може ли да се отпуши или с нов се сменя?
Подменя се с нов и презарежда системата с фреон .
Ако е изпуснал фреон нормално ли е да тропа?
При силно тропане само запушване (високо кондензно налягане)
Предният път го въртях и се оправи сам!!!!
Въртене на хладилника НЕ само старите с нагревател ,при местене тръскане фреона във маслото започва да кипи и навлиза голямо количество в изпарителя.

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 17 Юли, 2008 - 13:14:49
go6o61

Нов участник

извиках техник. взема го и отговора е че е заминал компресор. дали е възможно.

Не мога да намеря електрическа и монтажна схема за този хладилник. Дали може някой да ми помогне? Предварително благодаря

сега се скъса и нагревателя под изпарителя. може ли да се закупи нов?
този е 15W/230V монтиран е във фолио...

Всичко записи: 25 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 19 Юли, 2009 - 16:29:19
ladesita

Нов участник

Извинявайте, и аз си взех такъв комбиниран уред, ползван. Предишният собственик каза, че е работил безупречно, държали са го на най-ниска степен 1 или 2. При мен на 2 замразява всичко в хладилника, зеленчуците ги изхвърлих, бирата и тя е ледено блокче. На най-ниска степен 1 пак замразява в хладилника, но по-слабо. Което пак не ми е оферта, защото не мога да съхранявам зеленчуци. Какво може да му е и поправимо ли е? Ако има нещо, което да се свали и да се ремонтира, че е тежък за транспорт.... Благодаря предварително!

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2014 : Отправено: 06 Януари, 2014 - 13:17:27

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Electra ENF 48/47 ­ FROST FREE [Страници (1)]