Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик SAMSUNG SH12ZA9 - фреон ­

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 много или малко газ
ivan mihailov

Нов участник

Здравеите имам климатик SAMSUNG SH12ZA9 тази зима вътре вентилатора започна да духа слабо и хладко викнах един познат хладилен техник тои каза че било хубаво да се допълни фреон защото маи е изпуснал от гаиките ,само че климата трябвало да бъде на студено и така стегнахме гаиките аз държа една духалка отвътре тои зарежда газ отвън. Зареди го пуснахме климата духа топло но не иска да влиза в режим разскрежаване трупа по 3 пръста сняг по питата и по перката и не влиза в режим разскрежаване а дебелата тръба е много топла дали му е много фреона или още е малко как мислите.

Всичко записи: 18 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 12:23:53
Гост

ОТСТРАНЕН

Аз този тъпан съм го бил с познати хладилни техници дето сипват фреон като им дойде .
Търси човек или фирма с опит и с инструменти климатика може да се зареди и без да работи на студено най важно е зареждането с електронна везна по етикет.

Отправено: 12 Януари, 2008 - 13:02:18
miro

Редовен участник

Проблема не е във фреона а просто не иска да разкрежава.

Всичко записи: 239 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 14 Януари, 2008 - 06:39:02
vasio

Нов участник
От: Дупница

След такова дозареждане от тип колкото повече толкова повече съм сменил доста компресори.
Колегата ти каза по-горе, изкарваш всичкия фреон, вакум, зареждане с везна, после ако даеа проблеми се търси от къде.
Но при тези мъгли и температури се случва да замръзнат и доста по-добри климатици.

Всичко записи: 14 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 14 Януари, 2008 - 09:01:29

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик SAMSUNG SH12ZA9 - фреон ­ [Страници (1)]