Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Означения на компресор

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

vasio

Нов участник
От: Дупница

Здравеите , Някои може ли да ми каже как се връзват жиците на обикновен компресор спрямо буквите R S C
Питам защото имам проблем с един нов компресор, вързах го както беше вързан стария, преди зареждане исках да го пробвам за секунди и изненада 30А, въртях жиците никъкъв резултат замо разлика в ампеража.
Съмнявам се компресора да не е блокирал ама е чисто нов.
Не можах да мерна кондензатора щото на уреда дето мери капацитет му беше паднала батерият.

Всичко записи: 14 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 14 Януари, 2008 - 09:22:23
Bat Lyubo

Постоянен участник
От: Русе

Ако го замериш ще видиш:
R-работна
S-пускова
C(T)-общ

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 14 Януари, 2008 - 10:03:38
Гост

ОТСТРАНЕН

Vase , не на всички комресори означенията са еднакви.
Между две от клемите с най малко съпр. ти е работната , следващата е пусковата , сбора от двете съпр. е двете намотки последователно , взимай мултицета.

Отправено: 14 Януари, 2008 - 18:44:51
evroclima

Участник

Колеги,предстои ми да сменя компресор,за първи път,изпратиха ми нов компресор климатика е с фреон407,
какви са стъпките на смяната - масло има ли новия компресор и т.н.

Всичко записи: 67 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 14 Януари, 2008 - 20:17:56
Гост

ОТСТРАНЕН

Ака старият ти е същия просто ги заменяш , но е хубаво да замениш и аднопътния винтил с капилярите., като преди това продухаи системата с азот.

Отправено: 14 Януари, 2008 - 21:22:13
simons

Участник
От: Бяла

При синтетичното масло трябва да си много сръчен,имам в предвид колкото се може по-малко да държиш системата отворена, щото после няма оправяне от влагата,която сега е в изобилие. А за смяната на еднопътния вентил-не виждам смисъл, освен ако се съмняваш , че там има нещо което е причина да изгори стария компресор. Не знам дали това има в предвид колегата Kiro 67 ?

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 14 Януари, 2008 - 21:57:28
Гост

ОТСТРАНЕН

simons, не ти ли се е случвало нагара от изгорелият компресор почти да запуши капилярите, а пък стигне ли се до там и така и така ще се слепват наново по - добре още малко разход и за чек винтила. Друг е въпроса ако компресора е повреден механично.

Отправено: 14 Януари, 2008 - 22:19:27

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Означения на компресор [Страници (1)]