Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик FUJI RSA-07LCC - ­ вентилатор

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Вентилатора на външното тяло не върти
frozen

Нов участник

До колкото разбрах е кондензатор на перката
знаетели точния волтаж и микрофаради на кондензатора

понеже не съм разглабял климатика , да ме насочиш къде трябва да е този кондензатор
предполагам на него си пише точните характеристики пък ако не се разчитат точно ще го мисля

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 17 Януари, 2008 - 20:40:43
kolyo

Админ
От: Русе

frozen, моторът трябва да се върти и без кондензатор, но не може да тръгне
Бутни перката с една отверка - ако мотора тръгне, значи проблема е в кондензатора

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Януари, 2008 - 20:50:23
frozen

Нов участник

мерси , а друго въпросче каква е причината да се прецака този кондензатор
често прекъсване в ел.захранването или просто е на късмет
а волтажа му ?

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 17 Януари, 2008 - 21:11:40
p1

Постоянен участник
От: Сливен

дошло му е времето.недей го мисли.тези неща са като консуматив.не са вечни.
обикновенно са от1,5 до 2,5мф.и да е малко по голям не му пречи.

> 400 волта

Всичко записи: 379 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 17 Януари, 2008 - 21:20:41
ranl

Нов участник

frozen, оттук си свали схемата:
http://www.jac.ru/general/docs/Wall%20Mounted/Service/0602G3038.pdf
Доколкото видях е 1,8мф и е свързан между оранжевия и черния проводник на вентилатора.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 17 Януари, 2008 - 21:30:40
frozen

Нов участник

ок.благодаря ви юнаци утре копувам и разглабям
BH3P5-VH-B
това ли е ако небъркам нещо

да мисля си го имам и кого да викна просто да съм подготвен че в събота мие почивен както на повечето хора
идеята да я взема тази джажа утре че в събота може да е проблем да я намеря

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 17 Януари, 2008 - 21:32:38
kolyo

Админ

И утре ще ти е проблем да я намериш "тази джажа"

CN 10 е куплунга на вентилатора
кондензатора е C80

frozen, не е ли по добре да извикаш някой дето разбира от електроника

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Януари, 2008 - 22:14:39
frozen

Нов участник

Все още нищо нее слагано ще се мисли но ако нямам избор май ще е този 2,2 а дали ше работи както трябва и дали няма се прецака нещо друго....
Юнаци появиха се тези от фирмата де го монтираха отвориха го и познаите и аз незнам как е станало и те сефте казват че виждат подобно нещо въпросния кондензатор едното му краче се беше разпоило запоиха го и всичко е ок.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 18 Януари, 2008 - 20:46:12
kolyo

Админ

Климатик Fuji Electric RSA07LCC ­ не тръгва.
След включване на климатика лампа Operation изгасва и лампа Taimer примигва два пъти и климатика не тръгва.Какъв може да е проблема и някой може ли да ми даде файл с кодовете за грешки при Fuji Electric.Благодаря предварително.
V_power

att-479603da32e999LCC.gif

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Януари, 2008 - 16:50:07
aisman

Участник
От: Търговище
скоро имах подобен проблем с FUJI ELEKTRIC модела капаците 2та му се отварят настрани 12-14 мисля след тръгване мигаше timer като се загледах вентилатора отвън тръгна и спря ,и лампата светна ,откачих компресора от IPM и го мерих с мултицета даваше към корпус ,без да е свързан недава авария ,казах на клиента да помисли за друг климатик (3 години за китаец продаден за японец стигат)

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 11 Февруари, 2008 - 20:18:37
stanlybg

Нов участник

Fuji Electric RSA07LCC - включва defrost при +12 градуса
климатика е Fuji Electric RSA07LCC ползвам го 4-година работи перфектно от няколко дни го забелязвам че при външна температура от +12 градуса и зададена 22 градуса на отопление на около 40 мин. леко заскрежава външното тяло и си пуска размразяване за около 3 мин.Никога до сега него е правил
нормално ли е това или имам проблем да викам техници.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Апр. 2012 : Отправено: 07 Април, 2012 - 10:05:16
joroklima

Постоянен участник

външното само го погледнаха казаха че било добре.
Закачаха ли манометри и поне малко фреон добавиха ли му?
Няма как машина на 4 години да няма нужда от дозареждане.
най вече, поради простата причина, че това не е херметически затворена система.

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 07 Април, 2012 - 10:17:33
Aleksandars

Редовен участник
От: Пловдив

Колега, това е ясно, но ако монтажа е направен кадърно и без забележки, загубите в количеството хладилен агент, няма да бъдат повече от 0,5% (от общия грамаж, упоменат за конкретния климатизатор от производителя) което от само себе си няма да повлияе на работата на машината.

Докато лично не прегледам дадена машина, няма как да си изкажа мнението каква е причината за този начин на работа.

Всичко записи: 175 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 08 Април, 2012 - 11:48:59
joroklima

Постоянен участник

Колега, това е ясно, но ако монтажа е направен кадърно и без забележки
Колега, никъде не съм упоменал, че причината е в монтажниците. Всичко може да стане през тези 4 години, нали?
от няколко дни го забелязвам че при външна температура от +12 градуса и зададена 22 градуса на отопление на около 40 мин. леко заскрежава външното тяло и си пуска размразяване за около 3 мин.
И в случая, според теб какво и е на машината?
а за външното само го погледнаха казаха че било добре.
За мен това не е пълна профилактика.
Докато лично не прегледам дадена машина, няма как да си изкажа мнението каква е причината за този начин на работа.
Колега, явно по някакъв начин, косвено те засяга тази машина, което не ми е било за цел да засягам някого, но и аз работя от 7 години предимно с тази марка, както предполагам и ти и ги познавам машините много добре, затова изказвам мнението си отностно проблема. Това са много добри климатици и много държа за качественото им поддържане от моите колеги и за тези години нямам нито една рекламация от тях.

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 08 Април, 2012 - 11:59:26
Aleksandars

Редовен участник
От: Пловдив

Колега, тази машина не ме засяга изобщо, може да бъдеш сигурен, просто малко се подразних от крайното ти изказване, че за 4 години сигурно има пропуски...Извини ме, ако съм те засегнал, но се занимавам от много време с такава техника и лично аз, съм нямал случай на пропуски, освен ако те не са били породени от проблеми по хладилната част от сорта на спукани тапи, гайки, топлообменници и т.н.

Всичко записи: 175 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 08 Април, 2012 - 17:55:12
joroklima

Постоянен участник

Ок, няма да спамиме повече темата . Нека stanlybg , ако желае да каже, какво му е било на климатика, след като го оправи. От 18 години и аз се занимавам с хладилна и климатична техника и до днес не съм имал пропуск на климатик причинен от некачествен монтаж, защото държа на качеството на инструментите и техниката, но винаги когато правиме пълна профилактика, проверяваме и фреона. Ако и аз съм те засегнал с нещо, извинявай, не е било умишлено.

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 08 Април, 2012 - 18:16:05
stanlybg

Нов участник

Здравейте отново
Ако имам малко повече късмет тази седмица юнаците ще дойдат даго прегледат с манометъра да видят какво налягане правел.Имам и едно Mitsubishi Heavy SKR-25ZG-S 5 година не е мръданло(без да е правена профилактика) рабти перфектно.Техниците ми казаха че е въможно от голямата влажност на въздуха леко да заскрежава. Mitsubishi то неправи такива неща както и fuji - то до преди няколко дни.Та живот и здраве ще ги чакам и ще ви пиша.
закачиха манометар гледаха не им хареса видяха как заскрежава единия беше решил че е испуснал фреон и ще се зарежада докато другия се осети че нещо е много тихо външното тяло махнаха горния капак на климатика и видяха че мотора ту завъртва перката ту спира.И взе че заваля един дъжд.И казаха работаат ясна утре ще дойдем.Дойдоха и смениха този кондензатор с един друг доста по-голям беше от този въпросния на снимката.Сега всичко си работи като преди.

att-4f9bfe5c1a1cb07.jpg

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Апр. 2012 : Отправено: 28 Април, 2012 - 16:25:16

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик FUJI RSA-07LCC - ­ вентилатор [Страници (1)]