Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик SAMSUNG AQ-12MSB - ­ обледява

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 прави ледена обвивка
list

Нов участник

Климатик SAMSUNG AQ-12MSB - ­ прави ледена обвивка
Въпросът ми е дали има някакъв датчик за натрупване на лед във външното тяло ?!?!
Ако няма такъв - дали е възможно да се смени паметта (програмата по която работи)?
Иначе тези които ми монтираха климатика казаха че по добре е да не се слага решетката отзад и не я сложиха естествено.

Ако има някакво друго решение, моля да споделите !?!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 18 Януари, 2008 - 20:02:04
kolyo

Админ
От: Русе

когато се сложи съпротивление се вдига налягането, а оттам се скъсява живота на компресора.
Конфигурационният код за този модел още не е излязъл

Има и друго решение - кофа гореща вода

list, това е евтин климатик, който работи добре при умерен климат и сухо време.
А за - 15 градуса и мъгла си има печки, камини и т.н.

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Януари, 2008 - 21:00:40
list

Нов участник

Ooooooo това в много важна подробност ! Благодаря Kolyo - този вариант отпада значи

Ще си намеря сервизно описание и там ще разбера евентуално за кодовете как стоят нещата

Ефтин, ефтин... на една цена е с PANSONICA ми , но явно SAMSUNG за отоплени хич ги няма. И все пак си мисля , че всичко е въпрос на софтуер . Ах ако ми беше малко по наясно принципа му на действие веднага ще го оборудвам с PIC процесор !

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 18 Януари, 2008 - 21:24:06
kolyo

Админ

Той PIC-а си го има

Има и друг начин - дренажен нагревател в тавата.
Един нагревател до 100 вата с добра изолация
http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=2&topic=339
Но не си струва - тя зимата вече си отива

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Януари, 2008 - 21:27:42
list

Нов участник

Хм. прегледах темата. Те хората говорят за наистина сериозно облединяване вследствие на запушване на отвора за изтичане.
А мене ме смущава, това че на гърба на климатика се образува лед дебел около 1 см.
Ако допуснем че не е замръзнал отвора за изтичане на водата пречи ли това на работата му ???????!?!!!!!

И все пак имат ли някакви датчици за образуване на лед и по-точно моят модел самсунг? Явно Panasonica ми има защото колкото по влажно е отвънка толкова по-често се включва саморазмразяването т.е не се включва по време, а SAMSUNGA явно се .

А какво представлява датчика? т.е забелязва ли се от по-голямо разстояние 1-2 м.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 18 Януари, 2008 - 22:00:50
kolyo

Админ

Щом не го забелязваш, значи няма датчик

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Януари, 2008 - 22:25:48

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик SAMSUNG AQ-12MSB - ­ обледява [Страници (1)]