Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик SAMSUNG AQV-09Fax

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не Работи
adrian

Нов участник
От: Каварна
не работи външното и вътрешното тяло на отопление, датчиците са наред свети " сичко е наред" но не работи какъв е проблема ако нямой може да ми помогне . на охлаждане работи само вътрешното тяло вентилатора

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 24 Януари, 2008 - 13:20:46
Bat Lyubo

Постоянен участник
От: Русе

Отива ли напрежение до външното тяло? На топло вътре не тръгва, докато не затопли тръбата.

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 24 Януари, 2008 - 15:43:30
kocyo

Нов участник
От: Пловдив
провери 20 А бушона на външното тяло.

Всичко записи: 27 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 24 Януари, 2008 - 23:29:45
fujitsu

Постоянен участник

Обърни щепсела.

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 25 Януари, 2008 - 20:02:26
kolyo

Админ
От: Русе

климатик SAMSUNG AKV 09FAX - изтича фреона
Климатика е инвертор и дава един и същт дефект.
След компресора, в хоризонталната част на нагнетателната тръба е монтирана ( споена) тръбичка в която е монтиран датчик.
Точно там се получава пробив и изтича фреона.Смених част от тръбата, споих тръбичка за датчика, заредих по грамаж и всичко бе добре.
Този дефект бе миналата година около февруари.
Сега го повтори точно на същото място ,тръбата се спука и пак отначало.
В момента съм споил тръба 8 по 1 и работи но мисля че не съм открил причината.
Някой ако е имал подобен проблем да сподели с решението
алсберг
AKV 09FAX или AQV 09 FAN/FAX ?

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Декември, 2011 - 18:04:55
Георги Стоичков

Редовен участник
От: Пловдив

От заварката се разкалява тръбата и за това пак се пука на същото место, на няколко съм сменял тръбата с друга и датчика го монтирам на също место с подръчни материали примерно режеш 2 парчета по 2 сантиметра тръба едната със същия диаметър като сменената другата 6ца заваряваш ги една за друга и ги режеш във външния им край срещоположно на заварката, получава се нещо като скоба дебелата тръба я нахлузваш на местото където е бил датчика а в 6цата вкарваш самия датчик. След празниците ще кача снимка за да се види какво точно представлява тази доработка, защото май не я обесних много добре

Всичко записи: 249 : Дата на рег-ция: Окт. 2010 : Отправено: 23 Декември, 2011 - 18:32:20
алсберг

Нов участник

Точно това направих при последния ремонт.Исползвах закрепваща скоба отTRV с която закрепих тръбичката за датчика т.е.без спойка и ще видя резултата от това.

Всичко записи: 39 : Дата на рег-ция: Дек. 2011 : Отправено: 23 Декември, 2011 - 22:48:52

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик SAMSUNG AQV-09Fax [Страници (1)]