Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Haier HSU-10HA03(db) - ­ свети timer и мига power

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 търся инф. за датчици
МЛАДЕН АНДОНОВ

Нов участник

Климатика ми Hajer HSU-10HA03(db)-е на 4 год. и започна сам да изключва като ориентировъчного прави по следният цикъл:
10мин. работи и 3 мин. е изключен./започва да свети постоянно лампата "таймер" и да мига лампата "power"/
От сервизната фирма ми казаха ,че компресора е о.кей и проблема е във външната платка, но цената която ми казаха е убийствена-280$.
Не знам как го разбраха това,без да измерят работата на датчиците на външното тяло.(които са доста по сносни като цена- казаха ми около 20$ )
Симптомите ми приличат на проблем с датчика за външна t и затова вкарва климатика в режим размразяване.Измъкнах го от куплунга, но без него компресора въобще не тръгва.
Някой ако знае как да измеря датчиците и каква стойност е нормална.
Може ли оригиналните датчици да бъдат заменени с подходящи други?
Благодаря предварително!

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 27 Януари, 2008 - 16:03:29
kolyo

Админ
От: Русе

Симптомите ми приличат на проблем с датчика за външна t
а на мен не
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=2&topic=8
Discharge thermistor disorder не е датчик за външна температура

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Януари, 2008 - 16:53:34
kolyo

Админ
От: Русе

HSU-10HA03(DB) - мигат POWER I TIMER , Operate свети
Историята е следната. При ремонта установих, че инверторния модул видимо е дефектирал. Преди няколко дни бях в София и от рояла ми дадоха модул подобрен вариант.
Монтирах го и за всеки случай подмених датчиците на външното тяло с нови Пуснах клима на топло светна както си му е реда Power , след няколко минути се включи перката на външното тяло и нарежение на компресора за по малко от секунда и изключиха, това се повтори след няколко минути след което започнаха да мигат левитв две POWER I TIMER а дясната Operate Cool свети постоянно. На студено се повтаря същото.
Проверих датчиците в норма са Дайте съвет
bynai
Пробва ли с лампи ?
Мери ли компресора ?

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Ноември, 2010 - 22:36:22

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Haier HSU-10HA03(db) - ­ свети timer и мига power [Страници (1)]