Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик HAIER HSU10-HB03 - ­ пробит кондензатор

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 пробит радиатор
pvelikovi

Нов участник

КЛИМАТИК HAIER HSU10-HB03
Проблемът ми е;изключих го на 02.01 след 20 дни го включвам всичко работи но топло не праща имах съмнение за изпуснал газ,
повиках специалист и той това установи ,но каза че е от външния топлообменик (радиатор)не знам как точно се нарича някъде отдолу бил омаслен.
Вариантите били два нов или да се запоял ,но тогава под 0 градоса нямал да работи.
Та въпроса ми е?Не се ли продава нов радиатор да се смени и климатика пак да е нормален и ако има на каква цена са .
Предварително благодаря на тези които ще ми отговорят.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 27 Януари, 2008 - 17:58:47
Дани___Д

Редовен участник
От: Видин

Това, че ще се запои не е причина климатика да промени режимите си на работа. Друг е въпроса каква е причината да се пробие.

Всичко записи: 173 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 27 Януари, 2008 - 18:21:14
miro

Редовен участник

Нови гащи но кърпени,по добре нов.
Да се запой е детска игра и няма никакво зна4ение 4е е запоявян, акое работил, пак ще работи както трябва.

Всичко записи: 239 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 27 Януари, 2008 - 18:23:22
kocyo

Нов участник
От: Пловдив
да се запой, ще работи както си е работил и преди. при добър майстор може да работи и по-добре от преди

Всичко записи: 27 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 27 Януари, 2008 - 18:48:31
chochi33

Нов участник

така е kocyo зависи от майстора

Всичко записи: 21 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 27 Януари, 2008 - 21:48:17
MaistorMiro

Нов участник

Преди няколко месеца попаднах на един такъв, на който се бяха скъсали всички заварки след компресора до 4-ри пътния вентил.Една здрава нямаше. След консултация с Роял електроникс разбрах, че максималното възможно налягане, което може да вдигне този модел е 60 атм. и то при повреда.Т.е. запушване или смачкване на тръба. В този случай на беше нито едно от двете. Изолирах компресора и надух с азот и заварките не се спукаха. За всеки случай смених и компресора. След 1месец работа отново избиха заварките!!!
Отново смяна компресор + Power BOX. Проблема не се повтори. Явно е навлизало някакво зверско напрежение в компресора, той е почвал да върти като ненормален, от което са се появили големи вибрации. При такава вече формула си обясних проблема. Този модел няма кликсон, или пресостат.Само един съпротивлителен датчик на горещите пари, но той е доста далеч от компресора.Може би затова не се е задействала някаква защита.Датчика функционира.

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 30 Януари, 2008 - 23:23:40
petko

Редовен участник
От: София

Щом е бил пробит топлообменника вероятността в системата да е попаднала влага е много сериозна а от там вече оправия почти няма... за това NEW!!

Всичко записи: 168 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 31 Януари, 2008 - 18:11:08
fujitsu

Постоянен участник

Ако има съмнение за влага в системата добре е да се разпои компресора и да се продуха с азот в две посоки. С обилна струя азот влагата може да се отстрани без проблем. друг вариант е
за това NEW!!

Успех.

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 31 Януари, 2008 - 19:53:55
petko

Редовен участник
От: София

разпои компресора

Да ама ако имаш какпка в картера кво правим... продухваш системата слагаш филтри дехидратори промиваш с етанол и най на края си минимум един 4 way valve назад... е може и да се извади касмет...

Всичко записи: 168 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 31 Януари, 2008 - 21:50:34
miro

Редовен участник

spoko,влага няма от каде да влезе в случая,просто трябва да се вакумира добре.Няма фреон,няма конденз,няма конденз няма влага.Трябва да падне на вакум,за да засмучи въздох и влага,но щом тръгва вътрешния вентилатор,положението не е толкова зле.

Всичко записи: 239 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 31 Януари, 2008 - 22:53:16
fujitsu

Постоянен участник

От пробит кондензатор как да стигне КАПКА до картера? може и да може
Дано не се случи де...

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 31 Януари, 2008 - 23:54:24
miro

Редовен участник

При климите от капки вода в системата нищо не им става ,те работят около 0 гтадуса на изпарение и водата неможе да самръзне при тези градуси и няколко капки не са достатачни да подпуши системата.На мене лично ми се е случвало когато вали дъж и сняг в трабире и в крановете да попадат капки ,но сам нямал проблеми.

Всичко записи: 239 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 01 Февруари, 2008 - 07:18:42
simons

Участник
От: Бяла

те работят около 0 гтадуса на изпарение

Това е вярно в режим на охлаждане, но в режим на отопление при външна температура минус 10 и температура на кондензация 30-35 градуса, изпарението слиза сигурно на минус 20 градуса, че и по- надолу, така че ела да видиш какво прави тази малката капчица вода в системата. Филтър не можеш да сложиш на тръбите , защото са еднопосочни, има такива двупосочни но струват 60 лв, остава метанол, работа и след това дълбоко вакумиране. Не съм пробвал със сух азот, но определено изкарването на влагата от система без филтър-дехидратор, каквато е климатичната система , си остава един от най-трудните проблеми.

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 01 Февруари, 2008 - 20:27:51
miro

Редовен участник

simons , къде да доида да видя на практика какво прави тази малка капчица вода в системата.На мене никога не ми се е случвало такова нещо до сега.
Метанола е противопоказно да се използва , повече вреди отколкото помага.

Всичко записи: 239 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 01 Февруари, 2008 - 23:21:58
simons

Участник
От: Бяла

Запушва. Частично или пълно. Зависи от количеството вода и от температурата на изпарение, което винаги води до намаляване на хладилната мощност на машината. А относно метанола -той е като антибиотиците,вреден е но не може без него в някои случаи, вредата зависи от дозата. От моя скромен девет годишен опит като хладилен техник мога да кажа следното: до 5 грама на домашен хладилник, при съмнение за влага/спукана камера например/ и не съм имал проблеми. За климатик от 10 до 30 грама.Имам два такива климатика единия работи вече 4 , а другия 5 години. Пак казвам метанол-само при нужда и в нормални дози, защото ми се е случвало да отварям системата на хл.витрина и щях да умра от метилови изпарения.

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 02 Февруари, 2008 - 20:56:06

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик HAIER HSU10-HB03 - ­ пробит кондензатор [Страници (1)]