Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Midea MSF-12HR - трака

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Трака и скърца вентилатора на вътрешното тяло.
siso92

Участник

Климатик Midea MSF-12HR - Трака и скърца вентилатора на вътрешното тяло.

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 29 Януари, 2008 - 11:32:32
chochi33

Нов участник

Има вибраций казваш: Свали турбина и провери да не са разбити металните оси в самата турбина, смажи тефлоновата втулка на гумения тампон.
Другия вариан скапани лагери на мотора.

Всичко записи: 21 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 29 Януари, 2008 - 16:38:49
Bat Lyubo

Постоянен участник
От: Русе

По лопатките на турбината да няма налеп? Ако да, то може от него да става дисбаланс!

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 29 Януари, 2008 - 19:50:11
Гост

ОТСТРАНЕН

Колеги защо давате акъл на хора да си разглобяват климатика да вадят турбината като това не е негова работа. Нали затова има гаранция климатика а тя ще отпадне щом е отварян от не оторизирано лице.

Отправено: 29 Януари, 2008 - 23:11:49
chochi33

Нов участник

Ами що пита тогава? Да изчака хората от сервиза.Аз просто казвам кои са вероятните причини.
Нали за това е този форум,а дали може да го отвори и да го ремонтира това е друг въпрос !!!

Всичко записи: 21 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 30 Януари, 2008 - 10:22:31
kocyo

Нов участник
От: Пловдив
най-вероятно лагерите на мотора са за смяна.

Всичко записи: 27 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 31 Януари, 2008 - 09:33:34
chochi33

Нов участник

Лагерите на мотора не тракат,по скоро вият а човека казва ,че трака и стърже.

Всичко записи: 21 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 31 Януари, 2008 - 10:23:48
fujitsu

Постоянен участник

Без да се види само ще си приказвамедо безкрай.
siso92 Отвори внимателно целият панел на вътрешното тяло - ако не се лъжа под желчза има две видики (или три). След като махнеш панела се заслушай точоно от коя страна идва това тракане. От към страната на ел мотора турбината е затегната с шестограм , виж да не е разхлабен. Може да има и чуждо тяло което опира турбината. Кой знае...

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 31 Януари, 2008 - 19:45:45
Гост

ОТСТРАНЕН

Скоро ми идва един клиент на който съм монтирвал митсубиши преди няколко години и ми носи вътрешния двигател. Чукал по него с чук и отверка като мислил че е с втулка и така намалявало виенето. Като отворих двигателя се оказа че е смлял лагера счупил магнита на оста който изпилил датчика на хол. Е сега няма мотор и климатика не работи защото вместо да ме извика търсил някъкв майстор който погледнал без да го отвори взел 10лв и казал че нема правене. И всичко това защото се првил на велик мастор. Като чета как им казвате да си отварят климите си мисля дали ако на ваш климатик за който вие сте поели гаранция някой клиент почне така да го рови ще ви е добре ли да ви карат после да го правите а.

Отправено: 31 Януари, 2008 - 21:42:17
kocyo

Нов участник
От: Пловдив
airclima много добре знаеш че при неоторизирано отваряне отпада гаранцията.

Всичко записи: 27 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 01 Февруари, 2008 - 09:24:59
Гост

ОТСТРАНЕН

Така е но как ще разбереш че е отварян? Преди когато монтирвах и втора употреба имах един клиент дето много обичаше да си отваряи разглежда климатиците специално неговите ги запечатвах с лепенки ама с него нямаше оправия.

Отправено: 01 Февруари, 2008 - 11:57:36
siso92

Участник

Момчета,най-тъпото е ,че когато не е работил 2-3 дни,спира да тропа /баш в такъв момент дойдоха от сервиза/.Не бе работил вчетвъртък,петък и събота и сега мърка като коте.А кажете ква е тая простотия?! А за отварянето-не се безпокойте не ми е слойно,само дето мразя пласмасите,че се чупят.

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 12 Февруари, 2008 - 12:07:40
valio77

Нов участник
От: Варна

свали предния панел на вътрешното тяло и погледни в лявата му част. Провери дали металната ос не се е отчупила от турбината. Имал съм този проблем нееднократно при OSAKA. Колкото до скърцането може би трябва да се смаже втулката,която се намира в гумения тампон при въпросната ос. И все пак неоторизираното разглобяване води до отпадане на гаранционния срок!!!

(Добавено)
става въпрос за много лек луфт на оста в турбината. при първоначален пуск проблема не се забелязва,след няколко минути тялото започва да вибрира с характерно тракане

Всичко записи: 14 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 12 Февруари, 2008 - 21:48:44
siso92

Участник

Бате 77, 3 дена вече работи без да трака ,ама след още 3 /щото го ползвам по-рядко сега/ пак ще се разтрака.Ега ти простотията ! Декември и януари -същия номер !

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 13 Февруари, 2008 - 15:15:57
СТОЯН

Редовен участник
От: Бургас

Да не трака когато е студено Вижте все пак и външното тяло Може шума да идва от там и да го предава по тръбите

Всичко записи: 249 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 13 Февруари, 2008 - 21:58:02
miroslavmitov

Нов участник

Няма съосие между турбината и електромотора,от топлината пласмсата се е деформира и турбината стърже,може и болта на турбината да се е разхлабил или тампоноте на ел мотора да са умекнали.

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 13 Февруари, 2008 - 23:12:01
siso92

Участник

Момчета,благодаря Ви!Като се разтрака пак/ако от сервиза не са дошли/,отварям го и си го правя,че е много дразнещо.Знам магазин за части и се спасявам.А тези от сервиза повече пари за профилактика-не,имам и още един и за него нямада получат!!!

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 15 Февруари, 2008 - 11:50:53
kosyo

Нов участник

Нова тема
Имам климатик MIDEA MSF12HR , от известно време се чува скърцащ звук на вентилатора на вътрешното тяло
Не е постоянен, само когато стартира работа вентилатора тогава, и то не всеки път
Може ли да ми кажете от какво може да е

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 06 Февруари, 2009 - 22:28:19
hladnia

Редовен участник

от известно време се чува скърцащ звук на вентилатора на вътрешното тяло
На повечето ел.двигатели на вентилатора е с лагери (има и с втулки) и след определени работни часове греста изсъхва и започва да се чува скърцане.Може и от вибрации на турбината (от налеп) разхлабена пластмаса също прискърцва .

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 07 Февруари, 2009 - 08:02:10

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Midea MSF-12HR - трака [Страници (1)]