Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик HAIER HSU12HA02 - R22

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Държи високо налягане, но не топли
aisman

Участник
От: Търговище
Климатик HAIER HSU12HA02-R22 DDC ­ инвертор на 4 години ,
досега не е правена профилактика , има леко задръстване от прах вътрешния вентилатор и изпарителя ,след почистване счетка на вентилатора и пръскалка за прозорци на изпарителя климатика,
държи 30-35 бара на R-22 и 5,8А-6,2А НО ИЗХОДЯЩАТА ТЕМПЕРАТУРА Е 30-33 градуса 2 вентилатор-1 36 ,
след източване на фреона тои беше около 800 грама от заводски 1,100кг,след зареждане с везна 1,100 R-22 -1 вентилатор 42 /2 вентилатор 37 , но 3 плочи на изпаритела не са еднакво топли
предна студена горна и задна ненормално горещи , като и дебелия кран но температура на изхода е слаба при външна +5 ,налягане 28-32бара -6,8А-7,2А по табела на макс 8А дистанционно 30 ,температура в помещението 18гр.
вътрешните датчици са проверени те са ! въздуш около 17килом - тръбен около 12 като се държат в ръка

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 01 Февруари, 2008 - 20:11:19
simons

Участник
От: Бяла

Сигурен ли си в показанията на манометрите си ? При такова високо налягане- тока не може да е под номиналния.

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 01 Февруари, 2008 - 20:57:28
aisman

Участник
МАНОМЕТРИ REFCO ШВЕИЦАРИЯ, час преди това бях на друг климатик и показанията си бяха нормални,ниският ампераж ,аз си го обеснявам с недостатъчното количество фреон първоначално ,и той неможе да постигне параметри ,след дозареждане имаше ампераж в нормите ,на макс трябва да е около 8А харчи , ТАКА ПИШЕ ПОНЕ НА ТАБЕЛКАТА,аз се съмнявам за запушване някаде по системата ,за това налягане твърде късо изпарение, в режим студено изпарителя с спрян вентилатор много бавно се напълни с скреж,за около 7-10 мин

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 01 Февруари, 2008 - 21:17:26
joroklima

Постоянен участник

но 3 плочи на изпаритела не са еднакво топли
предна студена горна и задна ненормално горещи

Ти сам си даваш отговор на въпроса. Имаш частично запушване на кондензатора ( в случая на вътрешното тяло ), от там идва и високото налягане и ниската температура.

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 02 Февруари, 2008 - 08:52:53
aisman

Участник
запушването на 6мм тръба на изпарителя е малко вероятно все пак отвора е ГОЛЯМ и да става като капилярка НЕВЯРВАМ,аз си мисля че това запушване може би се намира отвън в капилярките там е най- тясното място и отам да дава твърде късо изпарение и налягането е голямо за да стига 30-35 бара няма другаде каде , колеги вие как мислите ,да е от прах не мисе вярва все пак го пръсках с пръскалка за прозорци и се поочисти изпарителя

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 02 Февруари, 2008 - 18:34:11
fujitsu

Постоянен участник

пръсках с пръскалка за прозорци
Колега на място ли си правил това чистене? Ако е на място и не си откачал тялото (дори и да си го откачил предполагам че си затапил краищата на тръбите) няма какво да влезе и да го запуши. Преди да го почистиш как се държеше климатикът, замерил ли си го? Добре като се ходи на подобни клими първо да се замери за да не се получи така, че да имаш главоболия от без това развален климатик и да се налагa да го поправяш безплатно, все едно преди да си го барнал е работил добре, а след като си
поочисти изпарителя
примерно да му изгори компресора. А клиента да те обвини за това. Да, пълна случайност да изгори компресор веднага след като си го позачистил... според скромният ми опит...

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 02 Февруари, 2008 - 19:14:55
aisman

Участник
преди,да е правено нещо , и след изтегляне на фреона които беше вътре поради съмнения от предишни ходения на други колеги ,защото са ходили и преди мен тои беше 800 гр при заводски 1,100гр. аз го заредих с везна това е писано вече по горе
ТЕЗИ ПРИЗНАЦИ за горещ голям кран ,2 плочи на изпарителя и една предна студена и малък кран леко топъл да се изкажат и други колеги какво мислят температурата на изхода е 40 градуса на 1 вентилатор при +5 външна и 18 в стаята

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 02 Февруари, 2008 - 20:07:26
joroklima

Постоянен участник

Да , възможно е от частично запушена капилярка , да държи това налягане. Но това не е причина за неравномерното загряване на изпарителя:
но 3 плочи на изпаритела не са еднакво топли
предна студена горна и задна ненормално горещи
Мисля си , ако няма вътрешно частично запушване в изпарителя , значи има външно запушване.
И може би точно препарата с който си го измил и финната прах и мъх която се наслоява между ламелите си запечатал частично самия изпарител от вътрешната страна и може би ще се наложи да го разглобиш за да го почистиш хубаво. Предполагам , че и тогава ще спадне и налягането и ще заработи по добре климатика.
В случая имаш добро обдухване на вентилатора само в предната част , която не е много запушена и затова ти е по студена , но това е 1/3 от изпарителя и затова нямаш и температура.
Това е моето мнение . Упех!

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 04 Февруари, 2008 - 01:14:48
aisman

Участник
проблема на въпросния климатик се оказаха боклуци от заварки ,защото е изпускал от външното тяло ,после от вътре ,но това го открих след демонтажа и като го разглобих основно ,4 кран капилярки ,за всеки случаи ги смених и двете ,като питах собственика ,ааа да аз забравих да ти кажа !Сега работи добре 7,5а- 23-25 бара ,на изхода 54градуса на 3вентилатор виншна +3+4

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 11 Февруари, 2008 - 19:31:06

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик HAIER HSU12HA02 - R22 [Страници (1)]