Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик ProMax KFR-35GW - ­ грешка "Indoor coil ­ transmitter"

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не изключва в режим "топло"
mitaka33

Нов участник

Здравейте! От днес имам проблем с моята 12-ца ProMax KFR-35GW.
При първоначално пускане при режим отопление достига зададените примерно 24 градуса и си изключва нормално. След като падне температурата в стаята се включва нормално, но този път не изключва при достигане на зададената температура. Вдига 3-4 градуса отгоре и светва комбинация от лампички, която по книжката е Failure indication : "Indoor coil transmitter".
Едновременно с това оборотите на турбината падат на ниска степен, компресорът продължва да работи и температурата на изходящия въздух става нетърпимо висока /започва да ми пари на ръката/, чак пластмасата на вътрешното тяло почва леко да пука. Уплаших се да го оставя така и го пуснах само на вентилатор да се поохлади.
На режим охлаждане работи без проблем. Опитах с автоматичен режим - работи малко по-дълго от преди, но след известно време пак светна "Indoor coil transmitter" и същата история.
Изключих го от контакта за няколко часа, ресетвах го от аварийния бутон - никакъв ефект. Питата на външното тяло не се обледява, капе си по малко конденз, то сега и времето е топло.
Дайте някакъв съвет, клиент съм и не разбирам, но ми се струва че може би някакъв датчик за вътрешна температура не се включва /или изключва/...

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 04 Февруари, 2008 - 21:37:02
lichkata

Редовен участник
От: Горна Оряховица
обърнисе към сервиз

Всичко записи: 139 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 05 Февруари, 2008 - 00:03:06

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик ProMax KFR-35GW - ­ грешка "Indoor coil ­ transmitter" [Страници (1)]