Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Мултисплит HAIER H2SM-18HA03(B)

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Шум външно тяло
JoroPetrov

Нов участник

Здравейте, Гореспоменатия климатик започна да шуми и потропва преди около месец.
Извиках фирма да го погледне и ми казаха, че е разбит лагер на електромотора (предполагам, този който движи перката на външното тяло) и че трябва да се смени мотора, тъй като е капсулован. Аз се съгласих и след известно време те го смениха.
Шумът намаля значително, но не изчезна, а това определено ме притеснява. Най-характерно този шум се чува при ниски обороти на работа, а при увеличаването им изчезва.
Възможно ли е този шум да е от нещо друго, даречем компресор или е нормално за климатика.
В момента ми се струва, че тропането се увеличава.Какво да правя?
Благодаря предварително за помощта ви. Поздрави

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 05 Февруари, 2008 - 15:46:02
p1

Постоянен участник
От: Сливен

JoroPetrov къде ги намирате тези сервизи.единственото капсуловано нещо е компресора които най вероятно изпада в резонанс

Всичко записи: 379 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 05 Февруари, 2008 - 22:07:54
JoroPetrov

Нов участник

Пратиха ме при тях от вносителите, тъй като климатика ми е излязъл от гаранция и ми казаха, че ще трябва да чакам дълго за да ме посетят. Това че компресора изпада в резонанс трябва ли да ме притеснява?

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 06 Февруари, 2008 - 09:43:58
modac

Супер участник
От: София

такъв шум може да е от много неща може някой от болтовета на компресора да се е разхлабил виждал съм климатици които години наред тракат като трактори но работят безотказно

Всичко записи: 588 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 06 Февруари, 2008 - 18:38:06
p1

Постоянен участник
От: Сливен

Това че компресора изпада в резонанс трябва ли да ме притеснява?

не.ама шума дразни.и вероятността другата зима да утихне е много голяма.колкото до вентилатора лагерите му ги има на всеки подходящ магазин около теб за 3-5лв. бройката

Всичко записи: 379 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 06 Февруари, 2008 - 22:37:30
turboie

Постоянен участник
От: любимец

провери крановете, те са захванати с винтове за корпуса - виж дали са затегнати ако са хлабави от там се получава резонанс и се чува вибриране.
също и задната решетка виж да не е от нея.

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 09 Февруари, 2008 - 15:15:14
JoroPetrov

Нов участник

Привет,
Погледнах за разхлабени болтове - няма, както и липсва задна решетка. Ето и линк от клипче на шума доколкото може да се чуе.
http://vid.data.bg/0s1w1h54#vid

Поздрави!

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 10 Февруари, 2008 - 21:27:08
chochi33

Нов участник

Трудно може да се разбере от клипчето!Но ако наистина са лагерите на мотора то той подлежи на ремот,поне аз съм сменял на osaka,и то не ведъж!

Всичко записи: 21 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 10 Февруари, 2008 - 23:52:31
JoroPetrov

Нов участник

Не знам за вас, но аз го чувам. Ако филтрирате постоянния звук на "жужене" се чува едно ритмично лумкане, най-отчетливо след 20-тата секунда на клипа. Не знам защо така се измести фокуса, но мотора на вентиатора е нов, така че би трябвало да бъде изключен от "заподозрените" причинители.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 11 Февруари, 2008 - 16:59:21
kocyo

Нов участник
От: Пловдив
Не знам за вас, но аз го чувам.

ти явно си нямаш друга работа освен да се клечиш в климатика според мен няма вредни шумове(поне на клипчето) нормален шум 35-40 дБ и ти се вписваш в нормите.

Всичко записи: 27 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 13 Февруари, 2008 - 12:30:38
fujitsu

Постоянен участник

от клипчето мога да кажа, че климатика ти не е много шумен. Но няма да е зле да му се смени лагера.

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 22 Февруари, 2008 - 00:41:34
JoroPetrov

Нов участник

Не искам да спамя с темата, все пак както съм писал по горе мотора го смениха преди няма 2 седмици, но все едно.
Благодаря на всички които откликнаха. Целта ми все пак е да се предпазя от излишно харчене на пари.

Поздрави!

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 26 Февруари, 2008 - 10:08:17
ДИМИТЪР ПОПОВ

Нов участник

Kлиматик Haier H2SM-18HA03(B) - свети OPERATION , мигат TIMER и POWER
Като го пусна да работи започва да работи след 5мин. когато светне лампа OPERATION започват да мигат TIMER и POWER след което непозволява да му се зададе никаква проограма само да се изклучи.
Компресора не се чува да работи а перката се върти.
Бихте ли ми помогнали с някакъв съвет? Какво може да му е?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 18 Януари, 2009 - 11:49:44
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=2&topic=8
Module temperature rise protection

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Януари, 2009 - 11:51:13
kolyo

Админ
От: Русе

Климатик HAIER H2SM-18HA03/R1(B) INVERTER -- Мига RUN
Не тръгва компресора, нито вентилатора. Вътрешните тела не отварят.
Захранването е нормално, има връзка между вътрешните и външното тяло. Мига само RUN.
mitaka
В режим "вентилация" кво прави ?

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Януари, 2010 - 23:32:34

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Мултисплит HAIER H2SM-18HA03(B) [Страници (1)]