Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Мултисплит Daikin 4mx80 - не ­ тръгва

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

MaistorMiro

Нов участник

Най-обикновенна термопомпа с 4 вътрешни тела. Някой има ли кодовете с грешки на такув модел?
Мерси.

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 10 Февруари, 2008 - 22:04:12
kolyo

Админ
От: Русе

Тук не пише ли :
http://www.daikin.com.sg/manual/Econair_4.pdf
http://www.eurosv.ru/cnt/manuals/daikin/

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Февруари, 2008 - 22:11:11
MaistorMiro

Нов участник

оказа се с изгорял компресор и външна платка. Нови комплект около 3000лв.
Сега чакам клиента да реши какво ще прави.Мерси все пак.

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 22 Февруари, 2008 - 20:40:56
WOLV

Нов участник
От: Бургас

Май е по добре цяло ново външно тяло
4MXS80Е - 4200 без ДДС
Само че това е инвертор - незнам дали става въпрос за същото

Всичко записи: 37 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 23 Февруари, 2008 - 19:23:45
MaistorMiro

Нов участник

Поръчахме платка и компресор.3500лв. комплекта.Не бих рискувал с ново, защото може да не вкл. вътрешните тела.
Смених му инверторната платка и компресора, всичко си работи нормално, обаче вътрешните тела не включват.Странното е че имам dt, м/у двете тръби към всички тела около 15 градуса. Компресора вдига на отопление до 18 атм. Поддържа тези параметри постоянно, но така и не се включват перките на вътрешните канлни машини. Аз преполагам, че или съпротивленията на въздуховодите ме лъжат, че няма въздушен поток или някога някой е шунтирал турбините на вътрешните тела и се разчита само на една там централна вентилация. И двете не мога да го докажа по евтин начин, а ще трябва да се сваля целиятаван.Ако някои има друга идея да пише.
Странното е че на теория би трябвало, ако има проблем да ми даде някаква грешка, но не.

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 18 Април, 2008 - 23:27:25
WOLV

Нов участник
От: Бургас

Струва ми се че някой е ровил във вътрешните тела
Единственото с което мога да ти помогна е да ти пратя пълните технически документации за модела. Ако ти трябват още - кажи.

Всичко записи: 37 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 22 Април, 2008 - 20:16:35
MaistorMiro

Нов участник

Оправих се. Подозрението ми се потвърди. Големи съпротивления във въздуховодите. Вентилаторите си работят, само че са прекалено тихи и не се чуват ясно заради окачения таван. Мерси все пак.

Незнайно защо , но те компресора и платката пак са цъфнали. НЯкой има ли идея , защо Дайкин на 8 години, работил не повече от 6, му гърми компресор и платка за 4-ти път. При положение, че смяната всеки път е извършвана правилно.НЯкой има ли идея, защо става така? Аз се изчерпах от към идеи.

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 14 Юни, 2008 - 21:09:04
p1

Постоянен участник
От: Сливен

MaistorMiro а другите неща около платката видя ли.да неби нещо дребно да ти трови живота.или клиентите ти вече имат проблеми с EVN

Всичко записи: 379 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 14 Юни, 2008 - 21:34:01
MaistorMiro

Нов участник

Има големи съпротивления по въздуховодите и май се получава ефекта на мръсните фитри. Отделно от това подозирам нещо, че става с генератора за ток. Май върти фазите, ама не съм го хващал в момент на включване. От друга страна някога когато са го монтирали на гайки 18 са заварили 10-ки..... мисля си да не би претоварването в/у хладилната инсталация да е прекалено голямо и платката да се счупва от мислене и затова да изгаря. Ама и генератора за аварийно захранване.... не знам. Идеите ми вече се изчерпаха.

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 25 Юни, 2008 - 20:30:42

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Мултисплит Daikin 4mx80 - не ­ тръгва [Страници (1)]