Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник ARISTON ??? - схема

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Търся схема на свързване на двукомпресорен хладилник
MadMAK

Нов участник

Хладилник ARISTON двукомпресорен ­ (mini ES4, mini ES5)
Местих хладилника в друго жилище преди време и понеже нямах ток небеше включван повече от 3 месеца.
След като го включих поработи около минута след което се чу звук наподобяващ електрожен и защитното-пусково реле на единия компресор изпуши. Последва ходене по магазини и подмяна на изгорялото реле. След като го включих с новото реле не мина и минута и всичко се повтори, но този път с релето на другия компресор.

При поставянето и на второте реле обаче се оптелах в свързването на електрическите вериги. Нямам схема на хладилника и ме е яд, че не направих снимка преди да разкача релетата.

Сега хладилника работи, но не изключва. Имам чувстово, че съм пропуснал по някакъв начин да свържа веригата към термостата. Благодарен ще съм ако някой ми посочи примерна схема на свързване на подобен тип хладилници (т.е. двукомпресорни)

Не знам кой е модела, а и никъде на хладилника не пише.
Единственото което се вижда ясно са модела на компресорите mini ES4 и mini ES5.

Между другото благодарности за схемата. Оказа се, че съм шунтирал термостатите на хладилника ...

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 21 Февруари, 2008 - 11:42:12
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.stinol-repair.ru/diagram_stinol_103.html

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Февруари, 2008 - 12:00:49
qsen

Участник
От: Варна

mini ES4 е модела на компресора. А марката му е NECHI(компресора)

Всичко записи: 86 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 21 Февруари, 2008 - 18:43:33

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник ARISTON ??? - схема [Страници (1)]