Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик osaka CH-60-LSt - ­ грешка E2

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Търся кодове за грешки
kolyo

Админ
От: Русе

Търся кодове за грешки на колона OSAKA
Климатика е извън града, попитаха ме по телефона
Дори не помня какъв беше - дали 60 или 52-ка , но мисля че беше LSt
Нов е, монтиран през есента

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Март, 2008 - 19:12:44
p1

Постоянен участник
От: Сливен

kolyo това трябва да е модела с течнокристалния дисплей осветен в синьо.
Е2 е вътр. темпер. датчик. аз лично тези кодове не ги гледам, гледам индикацията отвън и замервам профилактично вътрешните датчици.
досега поне аз не съм сменял възд. датчик на какъвто и да е климатик

за модела който пишеш е това но щом е нов значи не е това
миналото лято вкараха доста странни модели за които няма информация.на повечето от гези странни машини вътре пише КЕЛОН.
ако това не ти върши работа питай за точния модел по гаранц. карта

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 07 Март, 2008 - 22:00:48
kolyo

Админ

Климатик Osaka CH-60-LSNt - грешка Е2
Здравейте,Имам проблем с един климатизатор Osaka CH-60-LSNt. В момента работи в режим на отопление. Духа си топло, но в един момент климатика спира и се появява код за грешка Е2. Като го ресетна от захранването се оправя за 15мин. и отново същата грешка. Моля помогнете каква е тази грешка. Във форума има доста за тази марка климатици и от там си мисля, че е датчик, но кой от всичките не разбрах.
Ако е възможно някой да ми изпрати грешките ще съм му много благодарен.
Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват.
tat700

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=2&topic=1136

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Февруари, 2011 - 10:45:29
patu64oo

Нов участник

климатик osaka CH-LSNt - когато се включи вътрешния вентилатор гори бошончето на платката
тръгва нормално в момента когато се включи вътрешния вентилатор гори бошончето на платката. бошона е 5A
кондензатора смених но пак същата работа. моля за помощ

каква трябва да е консумацията на мотора на вентилатора ?

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Март 2013 : Отправено: 07 Март, 2013 - 21:53:53
kolyo

Админ

На стикера на мотора пише колко вата е
http://imageshack.us/photo/my-images/32/141220120431.jpg/

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Март, 2013 - 22:00:06
Гост

ОТСТРАНЕН

Колега на скоро имах проблем с същият. ТОВА Е ПРЕСОСТАТ ЗА НАЛЯГАНЕ. Т.е. Или няма газ или вдига повече налягане. Има и трети вариан. Да са се е прецакал някой от тях. И не мери правилно. Сложи ману и виж какво налягане вдига и за колко време.

Отправено: 17 Март, 2013 - 12:28:03
аб

Редовен участник
От: Варна

Osaka CH 60 LSNt - грешка Е3
Здравейте колеги. Машината е три-фазна. На R22. Външно захранване. Смених климореда за външното тяло, защото някой си идиот е решил че се връзва от едната страна.... аве трудно е да ви опиша мазалото. Та след подмяната наредих кабелите както са били. Предварително ги проследих и всичко е наред. Само дето не палеше вътрешното. От вън има една малка платка с реле от 380V към 220V. Всичко е наред. Намерих подобно и го монтирах. Сега пропуска ток, но се появява следния проблем. Когато обърна фазите ми изписва Е3 на вътрешното. Когато отново ги завъртя релето на външното не пропуска ток към вътрешното и то не пали. Не идва ток. Та ако някой има идея или решение да драска.
Проверени са моно и 3-фази за напрежение и всичко е наред.
mrazbg
Това реле не е за захранване на вътрешното тяло, то е за да връща сигнал към платката му, когато фазите са наредени правилно. Според мен, вътрешното тяло трябва да е захранено директно от клемореда на външното. По спомен, релето е свързано с отделен кабел на вътрешната платка и май даваше нула или по ниско напрежение, а не фаза 220 в!!!

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 25 Септември, 2013 - 10:58:58
kolyo

Админ

Ако е със заобления дисплей, вътрешното тяло се захранва отвън през релето за обърнати фази.
Грешката E3 най вероятно е за външния датчик за обезскрежаване.

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Септември, 2013 - 12:16:39
kayo

Редовен участник
От: Пазарджик

Има едни Осаки- 60ки (не им знам модела), при тях Е3 е, когато изпуснат фреона. Има едно коляно в горната част на компресора, което е от тънкостенна тръба и от вибрациите се пука.

Всичко записи: 113 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 25 Септември, 2013 - 21:34:02
Радо89

Нов участник

Здравейте. Имам проблем с kолонен климатик Osaka CH-52-LSXEt 2012г. Вдига грешка F2. Работи 3-4 дни и спира като изписва на дисплея F2, след рестарт може да работи пак няколко дни или часове и пка спира, общо взето си прави каквото иска.
Започнах от датчици и налягане всичко е ок, платката видимо няма поражения, проверих тока и комуникацията и всичко си е наред.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2015 : Отправено: 31 Януари, 2015 - 13:07:30
СТОЯН

Постоянен участник
От: Бургас

Дръпни датчиците един по един.Виж кой дава F2.Запиши и другите какви грешки дават и ако искаш може да ги споделиш във форума.Качи една снимка на дисплея на вътрешно тяло.Може и на външно ако има платка да я видим.Така ще си помогнем взаимно.Успех.

Всичко записи: 250 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 31 Януари, 2015 - 14:51:41
Гост

ОТСТРАНЕН

Здравейте. Аз лично си имах проблем с въпросния климатик.
Оказа се че излиза същата грешка и симптомите са същите. Проблема се криеше във външната платка. Една малка и не значителна платчица. В покледствие я подмених и работите се оправиха, макар е не на пълно. Подмених и въниния тръбен датчич на таплообменника с нов 10кО. (ппо предхисание на Осака Бургас).
Работи още много кратко, около два месеца и цъфна комплесопа.
В крайна сметка се оказа че вдигаше твърде голям Ампераж и за това цъфна платката и компресора.
Казано на кратко, клиента да си купи климатик

Отправено: 01 Февруари, 2015 - 11:14:04

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик osaka CH-60-LSt - ­ грешка E2 [Страници (1)]