Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик HITACHI RAS-25 ­ FH5/RAC-25 YH5

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 При достигане на зададената температура на отопление блокира
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Климатика е на 3 месеца.
В момента в режим "на топло" при достигане на зададената температура ( 22 градуса например ) блокира, не може да се управлява и от дистанционното. Мига само лампата на timer ( 4 мигания с пауза ). За да се подкара понататък, трябва да се изключи от контакта и да се включи наново.

Иначе климатика си работи нормално, вдига налягане, тока е около 3 А на студено и 3.7 А на топло. Прави ми впечатление че дава 3 грешка във външното тяло "претоварване при ниски обороти".

Свалихме му платката на вътрешното тяло. Това което ми направи впечатление е че липсва въздушен датчик ?!

Някакви идеи ?

att-47f5067292983enti.jpg

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Април, 2008 - 18:49:21
kolyo

Админ
От: Русе

Въздушния датчик трябва да е на малката платчица с приемника
Четири мигания не означават ли повреда във външното тяло
Outdoor electric assembly defective

att-47f507c497551atka.JPG

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Април, 2008 - 18:58:11
nebelservice

Постоянен участник
Да , това зеленото е датчика. Но по принцип не мога да разбера, климатика блoкира след достигане на зададената температурата.

Какво се случва от вън:
Според мене при достигане на зададената температура IPM модула намалява оборотите на компресора или под някакви критични или просто компресора блокира при ниски обороти, защото се разтриса и спира ( LD301 мига 3 пъти) след известно време компресора тръгва, но след 4 спирания - вътрешното тяло .... блокира и изключва.

Все пак не мога да съм сигурен дали компресора си отива или модула се сгъва при ниски работни напрежения.

Какво ще кажете?

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Април, 2008 - 19:26:56
nebelservice

Постоянен участник
Преди 3 дни смених само платката на вътрешното тяло.
Взех такава от RAS-25 YH6, японския модел. Поне така пише по всички капаци на вътрешно тяло. Платките и въобще всички е абсолютно еднакво. И за мое учудване климатика тръгна нормално !!!!

Истината е че в момента околната температура е с около 7 - 8 градуса по-висока но климатика се държи по съвсем друг начин: при достигане на зададена температура компресора се върти със стабилни ниски обороти, в определен момент спира, пак тръгва и т.н.

Поръчал съм на клиента да го следи и да се обади ако се появи нещо.

Не мога да разбера какво би могло да е проблем в платката, не съм сигурен дали е въздушния датчик, но както казах и в големите студове налягането беше ниско.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Април, 2008 - 10:57:12

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик HITACHI RAS-25 ­ FH5/RAC-25 YH5 [Страници (1)]