Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Ariston MTM 1721 VWB

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не смъква в камерата
Pawel

Постоянен участник
От: Шумен

Дадоха ми един хладилник внос от Франция. Тръгва да работи нормално в началото, но изтудява в камерата само до -8 градуса, след което започва да изтудява и в хладилната част. Температурата в хладилната част достигна 3гр. и не ще да изключи. Смених компресора, защото помислих, че сигурно той затяга и не ще да смъкне в камерата. Сложих по- голям копресор марка EMBRACO. Заредих системата, но ефекта беше същия. Отначало пак смъкваше добре в камерата, но като достигне -3 градуса и почва да смъква много бавно в камерата (до около -8 градуса) и през това време смъква и в хладилната част, но не изключва. Колеги не съм се сблъсквал с подобен проблем досега, моля ви споделете за какво става въпрос с тоя хладилник.
хладилникът не е NO FROST. Той е отгоре с камера , от долната страна е хладилната част. Има вентилатор, но в хладилното помещение. Забелязах още, че когато температирата в камерата достигне -8гр., смукателната тръба става все по студена и след известно време започва да се обледенява.

Всичко записи: 368 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 24 Април, 2008 - 19:46:48
pepin

Нов участник

Мисля че не си продухал добре ,
масло в изпарителя на фризера.
Изпарителя на фризера равномерно ли заскрежава ?

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Апр. 2008 : Отправено: 25 Април, 2008 - 09:08:10
Pawel

Постоянен участник

Камерата се заскрежаваше от всички страни където минава изпарителната тръба. Аз също се съмнявам в проходимостта на изпарителната част. Продухах изпарителната част от смукателната тръба до капилярната тръбичка. Нямаше нищо което да запушва капилярната тръбичка. Имаше си нормална проходимост. Вече се съмнявам дали дали това не е фабричен дефект по тръбата на гърба на хладилника, дали не е изкривена или сплескана.

Всичко записи: 368 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 25 Април, 2008 - 20:11:12
pepin

Нов участник

Някои преди теб пипал ли е хладилника ,защото си мисля че капилярката е много скъсена

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Апр. 2008 : Отправено: 25 Април, 2008 - 21:14:27
Pawel

Постоянен участник

Нямам представа дали някой е бутал хладилника, мисля, че не е пипал никои преди това. Значи да пробвам да удължа капилярката, но с колко сантиметра?

Всичко записи: 368 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 25 Април, 2008 - 21:49:28
pepin

Нов участник

Доста е сгафена ситуацията
На какво налягане работи като свали температура ?
На какъв фреон си ?
А и с този по-голям компресор
Направо влизаш в приключение

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Апр. 2008 : Отправено: 25 Април, 2008 - 22:49:27
joroklima

Постоянен участник

Pawel , според това което описа до тук, аз си мисля, че трябва да смениш изпарителя.
Вече се съмнявам дали дали това не е фабричен дефект по тръбата на гърба на хладилника, дали не е изкривена или сплескана.
Ако е така на манометъра няма да държи нужното изпарение на фреона,винаги ще ходи на вакум и няма да избива скреж по смукателната тръба навън, както казваш.
Според мен, на мястото където капилярката е щампована в началото на изпарителя от където почва впръскването имаш минимален пропуск при който при първоначално пускане на хладилника, налягането което идва от капилярката е голямо и изпарителя почва да се пълни нормално, но когато температурата падне и налягането също падне:
Забелязах още, че когато температирата в камерата достигне -8гр., смукателната тръба става все по студена и след известно време започва да се обледенява.
една част от фреона започва да се засмуква точно през щампованото място и затова ти избива скреж навън по смукателната. Според мен е тази причината.

att-4812e3792d8556925.JPG

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 26 Април, 2008 - 11:10:33
Pawel

Постоянен участник

Колеги взе да ми става ясно, че проблемът е много сериозен и ще трябва да цепя гърба на хладилника за да установя точно проблемното място. Само се чудя ако наистина е такъв проблемът както казва Joroklima до колко ли ще се оскъпи ремонта на този хладилник и дали ще си заслужава да се отремонтира.

Всичко записи: 368 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 26 Април, 2008 - 15:54:34
Bat Lyubo

Постоянен участник
От: Русе

С нов компресор и нов изпарител, това е нов хладилник!

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 30 Април, 2008 - 07:31:35
Pawel

Постоянен участник

Понеже проблема излезе в алуминиевата тръба около камерата на хладилника. Искам да сменя алуминиевата тръба на изпарителя на камерата с пано или пак със алуминиева тръба, но не знам по какъв начин да съединя краищата на двете алуминиеви тръби.

Всичко записи: 368 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 30 Април, 2008 - 21:07:29
Sashko

Редовен участник
От: Враца

Локринг

Всичко записи: 207 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 30 Април, 2008 - 22:22:00
Pawel

Постоянен участник

От къде мога да си закупя тoва приспособление Локринг. Кажете ми някаква качествена марка и ориентировъчна цена. В Шумен никъде не открих къде се продава.

Всичко записи: 368 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 01 Май, 2008 - 07:24:49
Pawel

Постоянен участник

Хладилник Ariston mod.MTM 1721 ­ VWB - не смъква в хладилната част
Хладилникът дойде с пропуск, но поне един е бил ремонтиран от друг техник. Намерих пропуска отстраних го. Отново проверих системата за пропуск - Няма пропуск. Хладилникът работи на R600а. Продухах го, вакуумирах го, заредих го.
В началото добре смъква си в камерата - 30гр., но неще да смъкне в хладилната част. Когато подам още фреон смукателната тръба се оросява (признак че системата е препълнена с фреон). Започва да смъква в хладилната част, но много бавно и работи като презареден.
Не знам предния техник какво е правил, но не мога да разбера на какво се дължи тази аномална работа на хладилника.

Здравейте, отново колеги. Намерих причината защо хладилникът не смъкваше достатъчно температурата в хладилната част. Значи колегата който е отремонтирал хладилника преди мен е търсел пропуска в около алуминиевата тръба на гърба на хладилната част. Изкопал е пяната, обаче в последствие не е изолирал после тръбите с алумииево фолио и студа не е отивал там където трябва, после е запенил дупката и то не както трябва. Не подозирах изобщо за този проблем и се чудех какво ли не, докато не го открия. След като го изолирах, запених и затворих гърба на хладиника, заредих го наново и за моя радост всичко си потръгна като по вода. Така, че колеги имайте и това в предвид, когато ви докарат някой хладилник който е търсен вече един път поне за порпуск.

Всичко записи: 368 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 09 Декември, 2008 - 08:27:13

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Ariston MTM 1721 VWB [Страници (1)]