Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик SANYO SAP-CF28B - ­ миризма

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 с какъв препарат да мзмия вътрешното тяло
ipa111

Нов участник

санио сап-цф28б
като работи в режим на охлаждане почва да мирише на блато.
климатика е почистван в сервиз не мирише 20 дена , но после пак почва да мирише.
моля кажете с какъв препарат да мзмия вътрешното тяло за да го изчистя и да не мирише.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 01 Юни, 2008 - 17:16:59
Батко

Нов участник
От: Варна

Ако позволите да споделя какво направих аз. Оголих максимално топлообменника и отстраних праха. С ръчен парогенератор минах внимателно всички ламели.
После с ръчен пулверизатор впръсках хлорсъдържащ препарат от типа на Доместос, разбира се разреден. Пак с парогенератора, докато престане да мирише на хлор. И стана - не мирише. Отделно внимателно почистих и турбинката.
Лошото на това почистване е, че подът се о***а много. Аз застлах стари чаршафи, ама пак ме гледаха на криво...

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 01 Юни, 2008 - 19:56:01
vaioo

Редовен участник
От: София

и аз се прикрепям към метода на колегата,с разликата че аз използвах препарат за прозорци,другото което трябва да се има в предвид е да се промива по време на операцията с вода,за да не се задръсто дренажнат тръба от всичката гняс дето ще се свлече.....

и наи важното-никакви ароматизатори после в климатика!!!!!!!

Всичко записи: 174 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 02 Юни, 2008 - 19:20:31

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик SANYO SAP-CF28B - ­ миризма [Страници (1)]