Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Daewoo FRS-2411 - ­ ледогенератор

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

BatBoyko

Нов участник

Нов хладилник Daewoo FRS 2411 . Ледогенератора работи, но не го изхвърля. Не пуска студена вода.
Предполагам че проблема е около бутона, който се натиска от чашата но не знам къде да му търся изводите

att-4846aa1d775712411.jpg

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 04 Юни, 2008 - 16:09:00
kolyo

Админ
От: Русе

В потребителската инструкция не пише ли :
http://www.dwe.co.kr/english/support/download.asp?searchkey=FRS-2411&cpage=1

Схемата не е ли подобна на FRS-2011 :
http://www.daewoo.cl/sta-info/manuals/refrig/FRS2031.pdf

Всичко записи: 11430 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Юни, 2008 - 17:43:25
BatBoyko

Нов участник

Инструкцията я имам и на български и на англииски. За съжаление това го няма описано като проблем. От контролния панел може да се избира режим вода, лед и натрошен лед. Може и да се блокира работата на ледогенератора. При мен проблема е че лед има но не се изхвърля. Не пуска също и студена вода, което ме навежда на мисълта че или бутона не работи или има прекъсната връзка с основната платка.

Реших си проблема. Оказа се лоша връзка в единия от куплунзите, които свързват вратата на фризера и хладилника. Хладилника е супер, но явно онези жълтурковци не си вършат качествено работата. Може би нямаше да имам ядове, но тъй като обема на това желязо е много голям за да го вкарам в къщи се наложи да демонтирам вратите. Желая успех на всички.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 05 Юни, 2008 - 09:39:48

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Daewoo FRS-2411 - ­ ледогенератор [Страници (1)]