Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик ELITE AS-12ER13

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Светят трите диода на панела
fujitsu

Постоянен участник

Здравейте.
При включване в контакта заработва турбината на пълна скорост. Не приема от ДУ, има две копчета за топло и за студено под капака на вътрешното тяло, но и те не работят, дисплея за градусите не работи. По думи на клиента е имало "премигване на тока" докато климатика бил единственно включен в контакта, без да е включен самият климатик. Трите диода на вътрешното тяло светят постоянно. Не съм замервал нищо.
Търся идеи (понеже нямам идея какво е изгоряло) от къде да започна. Най вероятно ще се сменя платката. Но и ще е скъпо преполагам, затова клиента ще е благодарен ако мине по-тънко.

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 13 Юни, 2008 - 00:10:53
lichkata

Редовен участник
От: Горна Оряховица
Indication of the malfunction of indoor coil
temperature sensor
Смени датчика на тръбата а той е 5 килоома.

Всичко записи: 139 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 13 Юни, 2008 - 19:27:19
kayo

Редовен участник
От: Пазарджик

измери напреженията- 12в за релетата и 5в за процесора.

премери симистора за турбината да не би да е пробил.

Всичко записи: 112 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 14 Юни, 2008 - 00:01:20
p1

Постоянен участник
От: Сливен

fujitsu според писанията за елит проблема е в вът. тръбен датчик
ама както го описваш по ми се вярва да е заминал мотора на вътр. вентилатор
При включване в контакта заработва турбината на пълна скорост
.аз мисля че процесора го търси но не го намира и затова блокира периферията

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 14 Юни, 2008 - 21:25:28
kolyo

Админ
От: Русе

Климатик елит AS-12 ER-13 - ­ фреон
Колко фреон трябва да има в климатика ,защото не му е правено замерване от три години,някои беше казал че при добър монтаж климатика губил по десет грама на година
,но засега си духа нормално топло и студено през зимата е нямал проблеми с ниските температури,духа си топло,но хората ги притеснява колко е количеството фреон в климатика, аз нямам опит с марката елит и не знам какво количество фреон трябва да има в климатика.
roki
Няма ли табела на външното тяло ?

Може ли някои да каже дали този модел елит има предварително подгряване на картера на компресора когато се пуска зимата.
roki
Че отвори го и виж

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Юли, 2008 - 00:14:29
kolyo

Админ
От: Русе

климатик ELITE AS-12ER13 - грешка F6
моят климатик е ЕЛИТ12ер13 и на дисплея пише F6 вместо зададените градуси, което за мене е грешка
марияна

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Януари, 2011 - 12:55:27

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик ELITE AS-12ER13 [Страници (1)]