Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Ariston MBA 4832 NF - ­ платка

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 гръмнала платка
Pawel

Постоянен участник
От: Шумен

Платката на хладилника ми я донесоха гръмнала. Смених елементите по нея и когато я сложих отново на хладилника. След като включих щепсела в контакта хладилника започна да мига и след 5 секунди отново платката изгоря на същото място. Елементите които подмених са RV5, Q11, R36, RV7, Q10, R35, RV6, Q2, R22, RV2, RV1. Какво управлява тази група симистори, защото и двата пъти тя гори? Чудя се дали това окъсяване е от платката или от късо някаде в самия хладилник. Хладилника е нов и работил само един ден.

att-486281878b6b24832.jpg

Всичко записи: 368 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 25 Юни, 2008 - 20:25:47
Pawel

Постоянен участник
От: Шумен

Същият модел хладилник сега ми прави проблеми. Хладилника има два вентилатора, един в фризера и един в хладилната част. Интересува ме кога се включват вентилаторите.

Мисля си, че когато хладилника включи се включва и вентилатора в фризерната част. А когато направи някаква определена температура се включва вентилатора на хладилната част. Не съм сигурен обаче дали спира в този момент вентилатора на фризера.

Проблема е че като включи компресора никой вентилатор не се включва. Да не би вентилатора на фризерната част да се включва на по-късен етап, когато вече е замразил до някаква температура?

Всичко записи: 368 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 18 Юли, 2008 - 23:12:48
hladnia

Редовен участник

Здравей,
Елементите които подмених са RV5, Q11, R36, RV7, Q10, R35, RV6, Q2, R22, RV2, RV1. Какво управлява тази група симистори, защото и двата пъти тя гори?
Колега за да грят толкоз елементи тече сериозен ток (А)
Провери ли какво управлява тази група (датчик,вентилатор и др.)
Интересува ме кога се включват вентилаторите.
По принцип вентилатора във фризера работи през цялото време,освен докато размръзва и набере - 5-6С докато е още влажен.
Да не би вентилатора на фризерната част да се включва на по-късен етап, когато вече е замразил до някаква температура?

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 20 Юли, 2008 - 21:12:54

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Ariston MBA 4832 NF - ­ платка [Страници (1)]