Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Midea MFE-60AE

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Bat Lyubo

Постоянен участник
От: Русе

След монтажа си заработи перфектно, но на другият ден ми се обадиха, че не охлажда и са му замръзнали крановете. Като отидох го пуснах за малко на топло, колкото да разтопи крана, за да мога да завия манометър и пак на студено. Заработи на -20*. Обърнах го на топло да видя дали ще вдигне налягане, ако е запушен или няма да вдигне, ако е за газ, но си заработи нормално на 60*. Пуснах го пак на студено и ... всичко си заработи перфектно- +2*+5*С. Притеснява ме да не го направи пак това запушване, че климатика е извън града. Някой може ли да ми насочи от какво може да е това и евентуално по-бърз начин за ремонт, че сега знаете е сезона и бачкането е доста!

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 29 Юни, 2008 - 13:10:58
dalgia

Нов участник
От: София

Според мен в този климатик има влага.Ако ти се случи този проблем пак,източи фреона от климатика,вакумираиго и после го зареди наново.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 30 Юни, 2008 - 21:56:00
Bat Lyubo

Постоянен участник

И аз си мислех за влага, но ето какво се оказа: като му източих газта излезе 3800 г. при необходими 5000г. 2 часа вакуум, зареждане с везна и засега не са ме търсили. Закривам темата!

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 01 Юли, 2008 - 07:51:40
fujitsu

Постоянен участник

'Сори' че правя на въпрос, но като е бил с 1,2 кг по малко фреон това не се ли отразява във манометрите??? Машината с трифазен ток ли е? Питам защото клиент иска такъв но няма трифазно захранване...

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 09 Август, 2008 - 17:39:00
Bat Lyubo

Постоянен участник

Аз ако можех да си го обясня нямаше да пиша тука. Машината е трифазна.

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 09 Август, 2008 - 17:50:27

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Midea MFE-60AE [Страници (1)]