Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик SANYO SAP-C128EHA - ­ фреон

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

MOTOJ

Нов участник

Живея и работя в Гърция. Преди време намерих изхвърлен климатик SANYO SAP-C128EHA и реших да го поправя. Киматика няма дистанционно управление.
Свързах го на терасата за да проверя първо дали работи. Климатика тръгна.
Компресора работи , но не охлажда. Аз разбира се не знам на каква температура е , но тънката тръба се охлади до едно разклонение точно преди да влезе в топлообменника на вътрешното тяло.
Въпроса ми е дали това може да е от липса на фреон ?
Манометри нямам но мога да си направя. До какво налягане трябва да са? Предполагам , че се навиват на вентила на крана на дебелата тръба и измерват налягането на газовата фаза на фреона. Какво налягане трябва да измеря при нормана работа? фреона е R22.
Имам и друг въпрос. Дали дистанционните управления са взаимозаменяеми (има ли универсални дистанционни управления)?
Благодаря.

Всичко записи: 15 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 06 Юли, 2008 - 09:39:10
nebelservice

Постоянен участник
От: София
при нормална работа на R22 налягането е от 4.8 до 5 бара

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Юли, 2008 - 18:24:51
turboie

Постоянен участник
От: любимец

има универсални дистанциони и за климатици, порови се в нета и ше намериш.
а що се отнася до температурата на изпарение на фреона трябва да е в границите между 0-5 градуса(4-5 бара), но тя е променлива величина и зависи от температурата в помещението.

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 07 Юли, 2008 - 08:08:49
kolyo

Админ
От: Русе

Климатик Sanio sap-c128eha ­ зареждане с фреон
Здравейте, монтирах си климатик санио , "втора употреба" и при измерването на налягането на фреона (1,5 бара) разбрах че има нужда от допълване.
Тъй като не знам с колко, мисля че е необходимо да го изпразня и напълня отново с необходимото количество фреон(R22 __ 1,26kg).
Имам всичко необходимо разбира се и фреон. Бихте ли ми обяснили процеса на източване и пълнене на фреона.Благодаря.
MOTOJ

Повечето манипулации са показани в инструкцията за монтаж :
http://www.kaut.de/pdf/Install/inst_ftr128e_228eha.pdf

att-48896c9f4718enyo2.gif

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Юли, 2008 - 08:47:51
MOTOJ

Нов участник

Инструкцията я имам но там не пише нощо за зареждане. Въпроса ми по точно е :
При изпускането на фреона излиза ли маслото от компресора? При изпускането и двата ли крана трябва да са отворени? При зареждането бутилката изправена ли трябва да е или обърната обратно за да влиза течна фаза в климатика? При зареждане двата крана в какво състояние трябва да са? Машината трябва ли да да е пусната в някакъв режим или спряна.

Всичко записи: 15 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 25 Юли, 2008 - 09:37:36
kolyo

Админ
От: Русе

Инструкцията я имам но там не пише нощо за зареждане.
а това на горната картинка кво е ?
Дадени са и положенията на крановете

att-488977b16d29anyo3.gif

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Юли, 2008 - 09:50:25
MOTOJ

Нов участник

Добре, положенията на крановете са ясни. Не бях забелязал "and charging". А за останалите въпроси?

Ще пише ли все пак някой как да направя зареждането?

Всичко записи: 15 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 25 Юли, 2008 - 10:03:15
Дим.Клим

Нов участник
От: Бургас

здр по добре си го допълни ти вече си го замерил така че няма да има проблем.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 26 Юли, 2008 - 10:43:50
MOTOJ

Нов участник

При зареждането бутилката изправена ли трябва да е или обърната обратно за да влиза течна фаза в климатика?
Машината трябва ли да да е пусната в някакъв режим или спряна?

Всичко записи: 15 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 26 Юли, 2008 - 13:08:48
petko

Редовен участник
От: София

Зареждай газова фаза докато ти се стопи леда от тънкия вентил а след това вкарвай по малко като го оставяш да поработи без да вкарваш и така докато изпоти дебелия вентил .... така горе долу ще го докараш

Всичко записи: 168 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 31 Юли, 2008 - 20:56:21

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик SANYO SAP-C128EHA - ­ фреон [Страници (1)]