Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

хладилник Gorenje ??? - не ­ работи

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 просто спря да работи
niksan79

Нов участник

Здр. приятели....
След проблемите с новия ми хладилник, дойде времето и стария да ми създава проблеми. Хладилника ми е Gorenje с един компресор(за съжаление 15-16 годишен и незнам точно кой модел е). Един ден просто спря да работи(компресора умря:down....Вчера се реших и погледнах къде точно може да е проблема и какво установих(съжалявам за дилетанския ми поглед на нещата, но не разбирам много от тези неща):
На самия компресор има нещо като разпределителна кутия(реле.....:insane, в която влиза захранващия кабел, а и не само той...Цялата кутия е опушена и нагоряла(прилагам и снимка с лошо качество), което ме навежда на мисълта, че там ще да е проблема....
Ще Ви бъда благодарен, ако дадете съвет относно моя проблем и основно дали може да се подмени тази "кутия" или се налага ремонт на целия компресор...

Мерси......

Поздрави, Ники

att-487796d161656enje.jpg

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 11 Юли, 2008 - 09:47:37
modac

Супер участник
От: София

най-добре извикай майстор
може да провериш компресора ако имаш мултицет свали релетата от компресора,настрой мултицета на свирка и започни да мериш между крачетата трябва да има верига и между трите крачета на компресора ако няма значи е изгорял следващата стъпка е да премериш дали има верига между всяко едно от крачетата и корпус НЕ ТРЯБВА ДА ИМА разбира се има и други варианти за повреда но почни от този
Дано да си разбрал обяснението ми защото малко тъпо се получи

Всичко записи: 588 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 11 Юли, 2008 - 10:12:10

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » хладилник Gorenje ??? - не ­ работи [Страници (1)]