Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Candy CPCA 340GVZ

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не изстудява достатъчно в хладилната част
nip

Нов участник

Здравейте!
Хладилникът е с 1 компресор и има 2 части - хладилна и фризер.
Проблемът е, че температурата в хладилната част кръжи около +12 градуса, а би трябвало да е в интервала +3..+5.
Иначе привидно хладилникът работи ок - компресорът включва / изключва, термостатът също при въртене на копчето и т.н.
Температурата във фризерната част не съм я мерил, но нещата вътре са на камък, така че предполагам там е ок.
Ще съм благодарен на коментари на какво може да се дължи проблемът описан по-горе и колко мащабни са ремонтните действия, които трябва да се предприемат.

смъкнах го от максимум (5) на 2 настройка на термостата и няма забележима разлика, все си е +12 градуса.
Обаче като се преминава около 3 на термостата се чува едно изщракване като от биметална пластина...
От тия обяснения може ли да се каже дали е от термостата, термодатчика или пък недостатъчно фреон?!
Благодаря предварително!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 25 Юли, 2008 - 13:50:11
modac

Супер участник
От: София

има пропуск на фреон най-вероятно

Всичко записи: 590 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 25 Юли, 2008 - 21:29:46
rosen__hristov

Редовен участник
От: Шумен

хладилникът работи ок - компресорът включва / изключва, термостатът също при въртене на копчето
При това положение аз бих сменил термостата. Може би не отчита правилно температурата в хладилника.

Всичко записи: 111 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 26 Юли, 2008 - 07:51:59
nip

Нов участник

Благодаря ви!
Ще го видим... че са се навъдили едни майстори наоколо, каквото и оплакване да имаш от гладилника все за смяна на компресор да ти говорят...

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 26 Юли, 2008 - 13:13:42
modac

Супер участник
От: София

Ще го видим... че са се навъдили едни майстори наоколо, каквото и оплакване да имаш от гладилника все за смяна на компресор да ти говорят...

някой "майстори" са на принципа ден година храни затова е така

Всичко записи: 590 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 26 Юли, 2008 - 15:07:48
kolyo

Админ
От: Русе

Хладилник Candy CPCA 340GVZ
Имам от скоро проблен с хладилника и искам да попитам тук дали някой знае какво му е.
Фризерната част работи нормално, но хладилната грее вътре е топло от порядъка на 20 градуса. И се чува шум като шуртене на вода. Обърнах се към мой познат който се занимава с хладилници но ми каза че ремонта му ще струва от порядъка на 150-200лв.
Дали си заслужава да се прави или да си закупя нов. Моля за помощ.
west_sw

Нов хладилник КАНДИТО е с железен изпарител.
фригосервиз

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Януари, 2014 - 19:27:56

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Candy CPCA 340GVZ [Страници (1)]