Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Osaka KFR-25GW/JNV - ­ мига ОPERATION

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

explorer

Нов участник

При вкючване на климатика,клапата се отваря,вентилатора на вътрешното тяло завърта .Седи така около 2-3 минути и когато се чуе релето за команда на външното тяло-турбината спира и започва оперейшън диода да мига непрекъснато!
Модела е с електроника и във външното тяло!При откачено външно тяло симптомите се повтарят!
Моля,дайте идеи или насоки за ремонта! Благодаря!
блоково схема на вътрешното тяло :

att-488cab16c2cbdKFR.jpg

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 27 Юли, 2008 - 13:51:56
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=2&topic=406

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Юли, 2008 - 15:19:09
explorer

Нов участник

Изчетох и другите постове.Утре ,ако ми остане време,ще чопля...
платката на външното тяло

att-488cac2728de7KFR_.jpg

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 27 Юли, 2008 - 19:40:44
Гост

ОТСТРАНЕН

колега за мен проблема е в някои дачик
самнявам се в дефроста или трабния на ватрешното тяло
сигорен ли си че ваншното не заварта да не би да е проблема в вентилатора на външното тяло да трагва компресора а тои не

Отправено: 27 Юли, 2008 - 21:46:07
explorer

Нов участник

Не съм сигурен.Просто демонтирах машината и монтирах нова.Този искам да го отремонтирам защото ми е подарен Все ще му намеря място у дома...
Това,което забелязях е ,че има разлики в електрониката на 9000 bTu и 12000bTu. Та,ако можете-помагайте с напътствия и съвети. Благодаря!
Днес си играх доста с платката на INDOOR.Според другите постове-имам 313 волта ,имам 12 волтa/от импулсното/Клапата отваря.фана се върти и сменя обороти-ама ,като се включи релето за комутация/N и 2/и трябва в този момент да захрани OUTDOOR,почва дискотеката.
Тръбния и въздушния датчици са здрави/INDOOR/Какво трябва да бъде напрежението м/у N и 3-при мен с елеkтронен мултицет се колебае.Струва ми се,че е някаква информация м/у INDOOR-OUTDOOR.
Остава проверка на външната електроника-с трансформатор,а не с импулсно!
Давайте идеи! Благодаря!

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 28 Юли, 2008 - 01:26:16
СТОЯН

Редовен участник
От: Бургас

Външна платка ти е за ремонт.

Всичко записи: 249 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 28 Юли, 2008 - 20:56:01
supra

Нов участник

Колега специално за ОСАКИТЕ послушай СТОЯН.
Проблема ти е във външното тяло - най вероятно в платката.
Точно тази авария ти я пише на вътрешното тяло като отвориш пласмасовия капак.
Няма връзка между двете тела или проблем с платката.
Виж за пукнати спойки.

Всичко записи: 25 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 28 Юли, 2008 - 22:05:17
hladnia

Редовен участник

3-при мен с елеkтронен мултицет се колебае.
Електроните измервателни уреди приемат порция от импулси ,и когато има голяма разлика в напрежението постоянно премигва дисплея (чуди се коя стойност да отчете)

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 28 Юли, 2008 - 22:30:00
ivo1

Нов участник
От: В. Търново

Климатик Осака KFR-25GW/JNV - ­ изключва веднага
Здравейте колеги. Това е един дърт климатик, чийто интерфейс между външното и вътрешното тяло се осъществява като на инверторните климатици - по един кабел, но не е инверторен, въпреки че има и външна платка.
При пускане на охлаждане се задейства четирипътния вентил, а той трябва да не се задейства на охлаждане. Секунда след това завърта външния вентилатор, след което всичко се изключва и започва да мига светодиода за ON постоянно, докато не се изключи от контакта. Мерих всички датчици и съпротивлението им е приблизително 10 килоома. При затопляне пада. Това ме навежда на мисълта, че не е от датчиците.
Релето на копресора въобще не се задейства, за да тръгне. Пробвах го с памет и без памет - разлика няма. На отопление прави същото нещо, само че вместо да включи четерипътния вентил, той не се включва. Захранването и на двете платки е ок. Не мога да разбера към коя да се насоча дали проблема е от външната платка или от вътрешната? Тахото на вентилатора вътре също работи, тъй като вентилатора си сменя оборотите.
Някой имал ли е подобен проблем и ако знае решението му ще съм благодарен на всякаква информация.

Лошото е че за тия чипове на външната платка няма никаква информация. Поне аз не открих нищо. Направо и аз съм в шок. Имам още една вътрешна платка от същия модел, но и той не работеше. Като сложа нея прави същото. Или вътрешната платка не подава подходящия ред импулси или външната не приема правилно подадения сигнал. Но къде е разковничето.....:

Всичко записи: 20 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 01 Юни, 2009 - 20:03:47
СТОЯН

Редовен участник

Така е много трудно да се определи проблема.Ако ми изпратиш външната платка ще се опитам да ти помогна.

Всичко записи: 249 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 01 Юни, 2009 - 20:16:29
fujitsu

Постоянен участник

Мерих всички датчици и съпротивлението им е приблизително 10 килоома. При затопляне пада. Това ме навежда на мисълта, че не е от датчиците.
Много съм си блъскал главата понеже при замерване на датчиците с мултицетн уж са добре. Но ако има "прекъсване" или не знам как да го нарека по друг начин... "прескачане" от примерно 5 към 7 кома... Мериш го че е 10 кома, но ако интервала между 7 и 5 кома липсва, или поради една или друга причина процесора не го "чете" правилно.... Затова просто подменям датчика в който се съмнявам с %100 здрав да може да го елиминирам като възможна причина... Резултата е учудващ, еле при Осаките...

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 06 Юни, 2009 - 09:59:48
ivo1

Нов участник
От: В. Търново

Значи трябва да ги измервам и при постепенно загряване дали намалят плавно съпротивлението.

Всичко записи: 20 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 10 Юни, 2009 - 19:19:10
p1

Постоянен участник
От: Сливен

колеги , недейте обърква ivo1 с датчиците.проблема е в електрониката.
лошото е че може и да е във вътрешната платка.най добре свали двете платки и ги изпрати на СТОЯН да ти реши проблема.

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 10 Юни, 2009 - 19:31:58

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Osaka KFR-25GW/JNV - ­ мига ОPERATION [Страници (1)]