Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Hotpoint FFA90S

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не върти вентилатора във фризера
Pawel

Постоянен участник
От: Шумен

Хладилника е работил около 6 години безпроблемно. Преди два дена обаче вентилатора му е спрял да върти.
Пробвах директно на 220волта дали не е изгорял самия вентилатор, но си е здрав и си върти. Замерих дали идва напрежение към него, но няма.
Замерих с фазомера буксата. Фазомера светеше и на двата кабела на буксата.
Колеги някой има ли преположение къде може да се търси причината за двете фази идващи към вентилатора?

Всичко записи: 368 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 28 Юли, 2008 - 20:39:46
kolyo

Админ
От: Русе

Провери ли датчика на изпарителя и изключвателя на вратата ?
Фризера обескрежава ли ?

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Юли, 2008 - 20:56:13
Pawel

Постоянен участник

Kolyo, замерих прекъсвача на вратата, беше ОК. Замерих датчиците и трите датчика бяха в диапазона от около 11к ома.
Размразяването не съм го наблюдавал още, но до два дена ще имам резултат, понеже днес пуснах хладилника в работа.
Направих следното за да го пусна да работи:
1. Директно захраних вентилатора от клемите на компресора.
2. Клапата за въздух я махнах защото и до нея недостига 220V напрежение.
Имам чувството, че е изгорял някой елемент, който управлява вентилатора и моторчето на клапата. Понеже не разбирам много от електроника, може ли да ме ориентираш към кои елементи от платката да се насоча и какви стойности да отчета?

Всичко записи: 368 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 30 Юли, 2008 - 23:05:42
Pawel

Постоянен участник

Здравейте, колеги имам проблем с друг хладилник същата марка и модел. И този хладилник не пускаше ток към вентилатора, вързах го директно към компресора и работи нормално около 2 седмици. А сега когато направи минус 18 гр. в фризера и трябва да изключи, той започва да пищи и моментално пада на минус -11 гр. и не ще да изключва. Не ми се беше случвал досега такъв проблем.
Благодаря ви предаварително и ви пожелавам много здрави и успехи през новата 2010 година.

Всичко записи: 368 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 20 Януари, 2010 - 20:58:23
kolyo

Админ
От: Русе

Най вероятно от токовите удари му е изтекъл големия кондензатор (занижил си е параметрите)

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Януари, 2010 - 21:01:46

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Hotpoint FFA90S [Страници (1)]