Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Витринка за вино AVI TJG 12

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Markony

Нов участник
От: Русе
Купих си я вчера за сервиза.Работи си идеално,само електронния терморегулатор показва глупости.
При зададена температура 14 изключва на 4 градуса измерени с служебния термометър.Компресор LG на 134R фреон.
Въпроса ми е къде стои датчика ако някой е разглобявал подобна витринка, предполагам че не е закрепен или е дефектирал.

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 12 Август, 2008 - 12:50:08
modac

Супер участник
От: София

точно такава не съм разглабял,но съм работил с три различни вида винарски витрини и на трите датчика им беше на гърба в средата вдясно дано да съм бил полезен успех

Всичко записи: 588 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 14 Август, 2008 - 21:02:30
Markony

Нов участник
От: Русе
Благодаря колега,като я пръсна ще видя.Най ме озадачава ,че терморегулатора изибщо не регулира.Каквото и да задам спира работа при 2-4 градуса и почва да работи от 9-12.Май става въпрос за външна намеса с монтиран някъде механичен терморегулатор ,а електронния е оставен за заблуда на евнтуалния клиент.Не че е толкова важно..щото бирата се охлажда перфектно.Щом си отварял такива витринки си забелязал че под корпуса пред компресора има топлообменник с дълга около педя турбина.Малко си е шумна и дразни,но при тоя монтаж винаги събира прахоляка от земята и даже да я смажа,ефекта ще е временнен.Въпроса ми е тоя проблем има ли някакво решение или само редовно почистване помага?

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 15 Август, 2008 - 08:13:11
modac

Супер участник
От: София

тези които съм отварял бяха с тихо охлаждане без вентилатор,но предполагам,че освен чистене друго спасение няма

Всичко записи: 588 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 17 Август, 2008 - 09:36:10

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Витринка за вино AVI TJG 12 [Страници (1)]